Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

No pięknie to wygląda! No teraz poczekamy jeszcze na efekt końcowy ;) Ale już widzę że będzie miodzio.

P.S.

Co do zdjęć, to nie wklejaj URL'a tylko bezpośrednio link do JPG. Np. http://a.imageshack.us/img682/8694/201008231013.jpg

Jak wyedytowałem Twój post to można skopiować link. URL z postu nie działa.

Pozatym mozesz zdjecie wkleic bezpośrednio w teści postu :)

Pozdro1!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam robiłem blache w swojej buni i naprawde respekt dla ciebie bo wiem ile pracy jest przy samym przygotowaniu auta......folia i zlanie podłogi..papier na szybkach a nie folia.......dobra rzecz....widać ze pod okiem fachowca.....będzie mniej syfków....między uszczelki gąbka czy przewody<ja wciskałem przewody:p>.....zazdroszcze.....ja miałem spartańskie warunki.....nikt mi nie pomagał i pewne rzeczy mogłem zrobic lepiej....ale człowiek sie uczy na błędach.....zawsze podziwiałem ludzi robiących auta dla siebie i w miare samemu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, myslalem ze juz sie pozbylem problemu ale niestety powraca on jak bumerang..... Probowalem juz na wszelkie metody uszczelnic lampy BH silikonem czarnym niestety ciagle paruja albo przez tydzien dwa jest ok pozniej ta sama historia.... Znacie moze jakis patent na to?? bo z tego co wiem to samorobki BH czesto paruja....:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zauwazylem ze jak padal deszcz to lampy zaparowaly ale gdy tylko przestal padac odrazu odparowaly ok 10min pozniej.... zdaje mi sie ze niema nigdzie jakis nieszczelnosci tylko poprostu ten silikon przepuszcza wilgosc (oddycha) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna akcja.... Silikon sam w sobie jest super nieprzepuszczalną substancją więc nie ma takiej opcji, że puszcza.

Albo gdzieś jest nie sklejone albo za krótko posiedziałeś z suszarką do włosów :)

Nie no sam już nie wiem..... Te sposoby o których pisałem wcześniej ostatecznie dawały rezultat.

Słuchaj. Ja swoje kilkakrotnie rozbierałem i po dokładnym uszczelnieniu i wysuszeniu suszarką, nie parują. (2 razy miałem zalaną lampę w 1/2)

Nie mam pomysłu... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w ktorym momecie suszysz suszarka jak wysycha sylikon?? czy zeby wode i wilgoc wytepic?? bo ja nie suszylem suszarka ani silikonu ani lampy poniewaz jak ją kleilem to niebylo akurat wilgoci, zreszta ona tylko paruje jak pada deszcz....

Ostatecznosc to klej do szyb.. mozna kupic czarny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy remoncie swojej buni nie doszedłem jeszcze do lamp, bo zawiesiłem się na kokpicie i podłodze.

z tego co wiem z doświadczenia to sylikon nie jest żadnym środkiem klejącym a tylko i wyłącznie uszczelniaczem! więc jeżeli wkleiłeś szkło na sylikon to samo odpalenia auta wprowadza je w wibracje więc momentalnie mogło się częściowo odczepić. skoro się odczepiło to jak pada deszcz i wilgotność jest spora, to wpada Ci do lampy, przez różnice temperatur zaczyna parować, później jak poziom wilgoci spada to przez temperaturę która się w środku wytwarza, wszystko odparowuje dalej przez tą samą nieszczelność. i tak w kółko.

kup klej do szyb, który najczęściej występuje jako czarny i najmniej litr ksylenu. i jedna ważna uwaga:

jedyną rzeczą którą robisz z klejem do szyb i się nie upaćkasz jest jego zakup, a ksylenem się domyjesz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przykleiłem na klej do luster i jest w porządku, choć raz widziałem że mi jedna lampa zaparowała podczas deszczu. Teraz już chyba nie parują, albo po prostu nie zwróciłem uwagi. Żałuję tylko, że nie użyłem czarnego. Ten, który mam w domu ma kolor karmelowy, trzeba było trochę poczekać i kupić coś czarnego...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam dzis znalazlem chwilke czasu i zaczelem walke z parujacymi BH...

Spedzilem ok 1godz w Castoramie szukajac odpowiedniego specyfiku po rozmowach z doradcami odradzili mi klej do luster poniewaz wedlug nich stosuje sie go do elementow z ktorych chodz jeden pochlania ten klej np sciana.....

A plastik ani szklo niepochlania....

Szklo trzymalo sie jak oryginal co mnie bardzo zdziwilo ale wkoncu udalo sie po walce w piekarniku.... Oczyscilem dokladnie ze starego silikonu zajelo mi to ok 2godzin pozniej podgrzelem ten plastik i naprostowalem zeby byl prosty (wiadomo przy rozbieraniu sie troche zniekszstalcil) nastepnie zmatowalem sszklo oraz plastik papierem odtluscilem nitro co spowodowalo ze stalo sie takie bardziej miekkie (plastik) skleilem na to co kupilem czyli klej silikonowy ALL FIX sie to chyba nazywalo.... nastepnie przygniotlem ciezarem ok 15kg i zostawilem na noc... zobaczymy co z tego wyjdzie jak nie poskutkuje bedzie chyba trzeba zrezygnowac z BH bo paruja i pozniej lampy nie swieca i jest ciemno...... Wedlug mnie nie popelnilem zadnego bledu przy skladaniu tego..... Jesli sie uda i niebedzie parowac to bedzie krotka instrukcja jak to zrobic zeby nie parowalo...

Pozdrawiam happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyschnięciu wysusz wnętrze lampy suszarka do włosów i najlepiej przykręć soczewkę już w domu.

Lampę zamocuj w aucie już z soczewką bo na dworze jest teraz wilgotno.

Rozumiem że zatyczki z tyłu lampy masz oryginalne i nie ma żadnych dziur?

No i ewentulanie przy przykręcaniu soczewki zobacz czy przylega do obudowy reflektora (to 0 czym wcześniej pisałem - u mnie tam się lało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nie paruje.... Ale poprzednio bylo tak samo i z czasem zaczelo parowac... Za pare tyg jak bedzie ok to dam znac i wtedy jest opatentowana metoda zeby nie parowalo.....

Jak za pare tyg bedzie ok to zrobie druga lampe ktora minimalnie paruje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...