Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

za pare miesiecy mam zamaiar zmienic auto (te do jazdy na codzien) i mam lekkiego stracha, poniewaz wiadomo co sie dzialo ostatnimi czasy u nas i u naszych sasiadow...

moze ktos ma jakies sprawdzone sposoby na organoleptyczne okreslenie czy auto bylo podtopione lub zalane,

oczywiscie woda wylewajaca sie z kabiny po otwarciu drzwi to jest jakis znak, ale mysle ze sprzedajacy sprytnie ukryja wszystkie widoczne slady :? :)

ps. celowo umiescilem temat w tym dziale - wiem, ze podtopienie jest zwiazane tez z wieloma usterkami mechanicznymi i elektrycznymi, piszcie co wiecie, innym tez sie to przyda

ps.2. ostatnio czytalem na jakims forum tekst w stylu dlaczego kapie woda z tlumika, a w odpowiedzi bylo miedzy innymi, ze auto musialo byc popowodziowe :lol: hehehhe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim należy sprawdzić:

- czy w samochodzie są przywieszki zapachowe. Wilgoć, która dostała się kiedyś do wnętrza samochodu, powoduje rozwój pleśni i nieprzyjemną woń.

- powinniśmy też sprawdzić stan i zapach dywaników, dokładnie przyjrzeć się wykładzinom pod dywanikami. Jeśli były zalane, zwykle rozwijają się tam białe nacieki pleśni.

- dobrą metodą jest demontaż poszycia drzwi, gdyż na ich wewnętrznej stronie, jeśli auto było podtopione, będą ślady linii wodnej, do której auto było zanurzone.

- naszą uwagę powinna też zwrócić nierówna praca silnika na wolnych obrotach. To najczęstszy objaw w samochodach, które zostały podtopione podczas powodzi czy ulewy.

- w silniku benzynowym nierówna praca oznacza zazwyczaj reakcję elektroniki na niedrożność katalizatora zalanego wcześniej wodą. Silnik Diesla również powinien trzymać obroty, w przeciwnym wypadku będzie to znak, że prawdopodobnie zatkany został filtr cząstek stałych po dostaniu się tam wody ze szlamem.

- o fakcie zalania przekonamy się, rozpinając wiązkę przewodów elektrycznych usytuowanych możliwie najniżej (np. wiązki diagnostycznej silnika) i sprawdzając, czy na stykach kostki elektrycznej występuje korozja.

- czasem objawem podtopienia lub zalania auta jest korodowanie felg stalowych i tarcz hamulcowych.

żródło AŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,chodzi mi tylko o to,że większość rzeczy/usterek podawanych przez AŚ może mieć zupełnie inną przyczynę niż powódź.

Nierówna praca silnika to może wywodzić się z przynajmniej kilku innych przyczyn;pordzewiałe tarcze to też niekoniecznie popowodziowiec...Te informacje, choć zapewne sluszne,zostały podane w formie zbyt kategorycznej, nie dopuszczającej innych przyczyn i przez to stają się śmieszne i mało potrzebne.

Rozpowszechnianie informacji typu-"auto z zapachem jest popowodziowe" część gawiedzi potraktuje dosłownie i robi się trochę dziwna sytuacja na rynku...a niektórzy z nich nigdy nie znajdą używanego auta;)

Coby offtopa nie robić totalnego-wydaje mi się,że procedura sprawdzania auta powinna być dużo wnikliwsza i nie "machać ręką" na rzeczy,które uznać można za drobnostki-typu-jakaś kontrolka się świeci a nie powinna.To co zawsze,tylko dwa razy uważniej. Przecież nawet nie biorąc pod uwagę powodzi,jeśli kupuje się auto,to podejrzenie co do stanu blachy czy elektryki dyskwalifikuje auto.

Wymiana dywaników to żaden problem,natomiast parujące szyby,czy zbierająca się woda powinny dać do myślenia(z cyklu-porada AŚ:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w e30 silnik delikatnie faluje ............

ale to wina zle pospawanego wydechu :D :D

kontrolki tez mi sie pala .....

ale to dlatego ze mam innego kompa :D

moim zdaniem jak ktos chce kupic auto ktore ma duzo robic km to po prostu wziac auto na serwis jak po 1 ogledzinach wlasnych wydaje sie byc ok , badz wady sa niskiej szkodliwosci odzalowac te 500zl i pojechac na serwis jesli jest sie zdecydowanym kupic a samemu do konca nie wie sie jak to zrobic. taka moja rada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Podobna zawartość

  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...