Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fanów Bmw. Powracam na forum po 2 letniej przerwie ale juz na nowym koncie. A mó powrót wiąże się z tym iż obecnie chce kupić Bmw i wrócić do swojej ukochanej marki gdyż w ostatnim czasie z wielu nie zależnych przyczyn nie mogłem jezdzić własniem takim autkiem ale nadszedł wkoncu tak dlugo oczekiwany czas i teaz juz chciałbym spełnić swoje marzenie czyli kupić upragnioną BMW e36 coupe. Stąd mój post na tym forum z prośbą o pomoc w poszukiwaniu takiej bemki. mam jeszcze dylemat co do silnika jaki powinien się znajdować w coupejce. Najbardziej odopowiadał by mi 2.0 w vanosie, piękny dźwięk... Wcześniej miałem bmw 320 najpierw e30 później e36 jednak były one w sedanie a teraz przyszedł czas na coupe. Proszę o wszelkie rady w jakiej wersji warto kupić takie Bmw, jak i równierz na namiary jeżeli ktoś posiada na sprzedaż coupe. Dodam że najlepiej gdyby była czarna z innstalacją sekwencyjną(ale to nie konieczny wrunek) i w cenie do 10tys zł. Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedzi. Nie mogę się doczekać kiedy ponownie zasiąde w ukochanej marce BMW!!!happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bylem zwolennikiem wiekszej liczby cylindrow. 1.8 to cztery, a od 2.0 wzwyz masz juz R6. To, ze zupelnie inaczej brzmi to jedna rzecz, ale silnik pracuje ze znacznie wieksza harmonia. Jest trwalszy i jest w stanie zniesc wiecej. Wiec ja jak najbvardziej polecam 2.0 nad 1.8. 2,5 znajdziesz do tej sumy, jest ich sporo ale caly cynk zeby znalezc 2.5 nie zarznietego. Sprobuj mobile.de jesli jestes w stanie pojechac po fure, a jezeli wolisz cos pod nosem to jedz allegro i szukaj 2,5 lub 2.8. Jezeli znajdziesz ladny egzemplarz to napewno bedziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie może namiar na kogoś kto sprowadza auta z Niemiec? Chodzi o Bmw oczywiście.

Znam gościa, który co chwila coś przywozi-jak coś będzie miał, to się odezwę. Kupowałem od niego, wiem co było z autem zanim je kupiłem i jak było robione. Raczej nie miałem do tej pory niespodzianek. Chwilowo się jednak urlopuje w ciepłych krajach, ale ma wrócić za parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam panowie po dłuższej przerwie. Nie było mnie przez jakiś czas ponieważ cały czas jezdziłem i szukałem mojej wymarzonej bawarki i nie jet jednak łatwo znaleźć naprawde coś dobrego. Ostatnio oglądałem 2 bawarie z 1994 roku ale były tak pognite że masakra nie wiem co oni robili z tymi autami!!! Wczoraj byłem obejrzeć kolejną bestie tym razem 1992r coupe 2.5 automat. Przejechałem się chodzi pięknie...ma nie samowitego buta no i automat nawet nie wiedziałem że można mieć taką frajde z jazdy automatem. oto link co sądzicie panowie? http://allegro.pl/bmw-coupe-klima-i1262609013.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta pierwsza na pierwszy rzut oka ciekawa. Wizualnie nie porywa, ale wszystko idzie podciagniac. Jak widzisz czasem trzeba odpuscic wyglad i skupic sie na silniku i ogolnym stanie auta. A co do automatu, to w Beemkach automaty to nie jakies tam byle jakie skrzynie. Teraz tez juz jezdze automatem, moze troche nowszej generacji, chociaz wielkich roznic pewnie nie ma i nie mowie zlego slowa :) powiem wiecej, teraz w manual bym sie juz nie przesiadl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza 2.5 automat ma przejechane 157tys. Ale ma też małem mankamenty takie jak lekka wgniotka na prawym tylnym nadkolu, na prawym przednim rysa ok 20cm długości, drzwi się ciężko otwierają mówł że coś z klamką no i są dość mocno przetarte boczki siedzenia od kierwocy. Panowie powiedzcie na co jeszcze zwrócić szczególną uwage przy zakupie bawarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do pojemnosci to mialem 320 R6 w sedania i jezdzila fajnie, jezdzilem tez 1.8is w coupe i bylem pod wrazeniem dynamiki tego silnika,a przy tym sapalanie miala dosc male. 320 przy normalnej jezdzie w miescie spali Ci 12l.Pb z czystym sumieniem potwierdzam. 316i -10l. A co do 318is to smigalem nia na trasie wiec miejskiego cyklu Ci nie podpowiem ,ale trasa niecałe ok.6.5l. (jazda do 130). Nie wiem jak sprawa z wiekszymi silnikami ,to moze wypowiedza sie koledzy.

Co do tego na co warto i trzeba zwracac uwage to przede wszystkim: podłużnice, podłoga,progi ,ogolnie konstrukcja,kolejna sprawa to serducho ,czyli silnik w jakiej jest kondycji. Jak auto ma ok.150tys a przetarte fotele tez bym sie nie ladowal. Male prawdopodobienstwo ,ze ktos zmienil fotele na gorsze ,a wieksze ze podmienil lub przekrecil licznik. Z cala stanowczoscia powiem ,ze lepiej znalesc autko o 2-3 tys. drozsze a z lepszym wyposazeniem i w fajnym stanie. Powodzenia w szukaniu bo z bmkami nie ma latwo,sam z kolega swego czasu zjezdzilem spory kawalek naszego kraju ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...