Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie

Niedawno zauważyłem że silnik w moim kwadracie krwawi

albo to uszczelka pod głowicą albo pod pokrywą zaworów

buma stoi u mnie w pracy czyli u mechanika

zamówiłem na jutro 5L Valvoline max life 10W40 chodz szczeże mówiąc boje się tego oleju z racji że to półsyntetyk, chociaż przy kupnie auta gościu mówił że w silniku jest pólsyntetyk i nawet jest kartka że 10W40 ale ręki odciąć bym sobie nie dał

zamówiłem 4L+1L

moje 1 pytanie to czy potrzebuje 5L czy bańka 4 litrowa wystarczy?

2 jakiej firmy kupić filtr oleju, czy Filtron daje rade w BMW?

3 jakiej firmy uszczelki warto kupić a jakich firm unikać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 1 pytanie to czy potrzebuje 5L czy bańka 4 litrowa wystarczy? 2 jakiej firmy kupić filtr oleju, czy Filtron daje rade w BMW? 3 jakiej firmy uszczelki warto kupić a jakich firm unikać

Jak dobrze pamietam to chyba wchodziło 3,5L oleju do M40

Filtr najlepiej Mann'a ale od biedy filtron też może być

Uszczelki to najlepiej Victor Reinz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj umyłem silnik wytarłem do sucha odpaliłem i patrzyłem... i zobaczyłem ;)

leci z pod filtra oleju

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AF51&mospid=47254&btnr=11_4331&hg=11&fg=30

albo 8 albo9 jak sądzicie???

ciężko się to rozbiera??

napewno bd musiał wyjąć alternator i łape alternatora czy dalej mogą być jakieś łamigłówki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia się 8 i 9 od razu.

Ja to wymieniałem ale u mechanika więc nie nie wiem czy są jakieś myki, ale z tego co pamiętam to powinno się dać to wymienić samemu ponieważ mało zapłaciłem :)

Oczywiście do tego wymiana oleju ale to już wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi M40 na 10W40 działało bez zarzutu. Wymieniałem raz uszczelkę pod miską i pod pokrywą zaworów. To tyle.

A co z tym masłem pod korkiem oleju? Jak wygląda bagnet? Sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej kupiony filtr filtron OM523 dobry będzie?? Bo jest troche wyższy od starego

gościu w sklepie zaczoł szukać modelu auta w kompie i mówi domnie że zaczynają mu się dopiero od E36 to se mówie super....

Ale odwraca monitor domnie i mówi żebym se zobaczył patrze znajoma strona realoem i mu pokazałem co ma zrobić żeby znalazł i znalazł 10zł ale na środe/czwartek ;/ zły jestem bo newiem czy to pomoże

będąc w drógim sklepie gośćiu mi mówił że jak przyjade z filtrem to załątwi na poniedziałek/wtorek ale te częsci które łatwi to przeważnie nie pasują albo są H warte

(jak byłem w sklepie przyjechała bordowa E30 z oryginalnym lakierem z tego co wiem i 2,8 pod maską było naczym oko zawiesić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okzazało się że oring zkaleczyłem przy zakładaniu i leciało

więc wczoraj było drógie podejśćie

zapaćkałem sylikonem ale nie na oringu ani uszczelce tylko obok, obódowe poczekałem 24h dzisiaj odpałka i lipa wielka lipa ;/ jak leciało tak leci

wedłóg mnie uszczelka nr 4 jest walnięta http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AF51&mospid=47254&btnr=11_4355&hg=11&fg=10

wie ktoś może jak to sie rozbiera co z rozrządem głowicą itp czy musze to wszystko rozbierać czy nie czy jak tozbiore to tylko uszczelke nr 4 czy jnakieś oringi jeszcze trzeba itp i ile z tym roboty bardzo prosze o jakąś pomoc bo auto stoi prawie 2 tyg w garażu a mi ręce opadły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

Jeśli faktycznie to uszczelka nr4 jest do wymiany to musiałbyś wymienić rozrząd, rolki no i przy okazji wszystkie inne uszczelki i uszczelniacze, ponieważ na tą chwilę trzymają ale po rozebraniu będą do wyrzucenia. Głowicy raczej nie będziesz musiał ściągać.

Ogół naprawy może być nie warty pracy, czasu i pieniędzy.

Może po prostu poszukaj innego silnika?

Jeśli weźmiesz taki sam to wszystko po wymianie silnika zadziała jak trzeba.

Silnik M40B18 bez osprzętu, jak dobrze poszukasz, znajdziesz za ok 300 - 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile może mnie wynieść ta naprawa bez części uszczelek ??

naszłą mnie myśl że jak mam wydać np 500/600zł na przekłądke silnika ( nie licze robocizny) to może iS ?? jakie koszta

czy łapy mogąbyć te od zwykłego 1,8 ogólnie co mi jest potrzebne a co niezbędne na taką przekładke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem mechanikiem więc nie powiem Ci ile to by kosztowało bez uszczelek, ale musisz je wymienić. Te uszczelki mają 20 lat!!

Co do ISa to na bank wiązka inna i komp. M42 to zmodzony M40 więc większych wodotrysków nie ma.

Poszukaj na forum (maxbimmer, bmw-klub, beemka-klub) o swapie na IS'a . Jest cała masa tego typu tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego powiem to tak... Ja w swojej babci ktora niestety zlamala sie na drzewku mialem m10 tez 1.8 :) i jak mi wydmuchalo uszczelke spod glowicy to zrobilem glowice od zera zrobilem pierscionki wszystkie uszczelniacze i inne bajery,wiem ze silnik moglem kupic za powiedzmy 400zl a na remont wydalem ponad 800 :) ale remontujac wlasny silnik wiesz co masz zrobione i w jakim stanie,jezeli dobrze to zrobisz to zobaczysz ze Twoj silnik bedzie mial w sobie tyle zycia ze nie jednego sklapcialego is objedzie,a swoja droga pamietaj ze kupujac silnik nigdy nie wiesz co kupujesz. Mozesz kupic cos co bedziesz musial poddac remontowi za np 5 tysiecy kilometrow i wtedy poprostu bez sensu dwa razy wydasz kase... Pomysl nad tym czy nie warto wyremontowac stary silnik i miec pewniaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie remontuje tzn wymianiam uszczelki te które mi nawaliło jestem w tej komfortowej sytuacii że pracuje u mechanika więc za robocizne nie zapłace jeżeli już to jakośmu pomoge

zaczeło się od naprawy przez wymiane na 3,5 na Is i znowu remont ale to dlatego że chce jak najlepiej dla buni

jak byś mi mógł jeszcze kolego bullit powiedzieć ile dałeś za pierścionki i reszte klamotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...