Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ociagam sie z wymiana tego oleju wiec czas to zrobic....

Po wpisaniu VIN wyskoczylo mi:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=1015&mospid=47250&btnr=23_0292&hg=23&fg=05

Wiec mam wlac olej ATF ale jakiej firmy i jakiej specyfikacji gestosci??

Jutro podjade na kanal zobaczyc czy jest naklejka ale zdaje mi sie ze jej tam niema tak na 80% ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten vindekoder powinien podać Ci ile oleju ma wejsc:

http://bmw.e34.de/vin/

np: Getriebe A4S 310R (Automatik): 3.00 Liter Öl

co do oleju jak jest pomaranczowa naklejka to ATF moze Mobil, w innym wypadku rozne zrodla podaja Mobila SHC 75W90 o specyfikacji 80W90 i API GL-4

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem niemiecki to 1litr

Getriebe Getrag 242/19 (Manuell): 1.00 Liter Öl

Co do samej techniki upuszczania oleju to jest korek sputowy na dole i wlewu na gorze ?? ??

Jak dla mnie to troche malo 1litr na taka ogromna skrzynie ale moze :)

Bylem dzisiaj u znajomego ale niestety ma zajety kanal jutro jade do innego i napisze czy posiadam jakas naklejke. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bylem dzisiaj na kanale i jakie bylo moje zdziwienie jak odkrecilem korek wlewowy a tam wylecial zwykly olej przekladniowy o kolorze zlotym idealnie czysty.... ?? ?? ?? Zadnej naklejki nie znalazlem ani oznaczen procz Made in Germany Getrag.... Znajomy mechanik u ktorego bylem powiedzial zebym odkrecil i sie przekonal ze tam jest olej przedkladniowy a nie ATF.

Wedlug niego olej ATF stosuje sie do wspomagania oraz automatycznych skrzyn biegow... Ja tez tak uwazalem ale instrukcja podaje ATF??

Co o tym sadzicie poradzcie....

Dodam ze w BMW ktore bylo rozbierane E30 M40 1990rok ze skrzyni wylewal sie czerwony olej a dokladnie to taki brunatny... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmieniaj oleju,tam na 99,9% jest orginalny jak z fabryki wyjechal...olej zmien tylko wtedy kiedy masz wycieki bo nie wiesz jaki byl zalany, a tak nie przejedziesz tego oleju Ty i twoje dzieci :)pozdr

Edytowane przez flypaperr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze wpisywalem rozne modele BMW E30 chyba z piec roznych do tej stronki http://www.realoem.com i za kazdym razem wyskakuje ze olej stosowany to ATF dopiero przy wpisaniu E34 E39 wyskoczyly inne ale dodam ze nadal w tych modelach 80% podawalo ATF ?? ?? czy to normalne ?? naprawde wszyscy macie w skrzyniach ATF?? ?? mowa caly czas o manualach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wyskoczylo mi takie cos:

d. Ręczne skrzynie przekładniowe: zespoły z pomarańczową wywieszką z napisem 'ATF Oil', TQ DEXRON III; zespoły z zielona wywieszką z napisem 'Special Oil', SMX-S. Wywieszki są umieszczone obok korka wlewu oleju

e. Zespoły ręcznych skrzyń biegów z żółtą naklejką z napisem 'MTF-LT-1': BMW Part No. 83 22 9 408 942; zespoły z żółtą naklejką z napisem 'MTF-LT-2': BMW Part No. 83 22 0 309 031; zespoły bez naklejek: EP 80W / Dynadrive. Naklejki są umieszczone obok korka wlewowego oleju.

Wiec ja mam bez zawieszki (lub odpadla) z tego wynika ze potrzebuje ten olej...

Dynadrive 80W90

Wzmocniony syntetycznie olej zaprojektowany specjalnie dla pojazdów użytkowych. Do stosowania w ręcznych skrzyniach biegów i przekładniach głównych. Pozwala na wydłużenie okresów między wymianami nawet do 160 000km (wg normy MAN 341)

Specyfikacje: API GL-4,5, MT-1, MAN 3343 Typ M, ZF TE-ML 02B/05A/12E/16B/17B/19B, Scania STO 1:0, Volvo tylne osie

Ale niemozna go kupic i nic mi to nie mowi czy to jest zwykly olej przekladniowy typu hipol czy bardziej ATF..... ??

Prosze o porade....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok zwykly ATF i taki bym wlal jakby nie to ze gdy odkrecilem korek wlewowy to wylecialo troche oleju (nie wierze w to ze przez 22lata byl pelen stan) oraz jego kolor oraz won ZWYKLY OLEJ PRZEKLADNIOWY!! !!

Chyba ze jestem w bledzie

ATF- czerwony z czasem brunatny charakterystyczny zapach (taki jak u mnie we wspomaganiu)

Olej przekladniowy - zołty, brazowy, zapach jak ten co mam w moscie. (taki wlasnie byl w skrzyni idealnie czysty)

?? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...