Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie z gatunku podchwytliwych... Albo i nie. :lol:

Jak wrzucam jedynkę słyszę z tyłu takie kliknięcie / stuknięcie. W moim przekonaniu ma to coś wspólnego z przeniesieniem napędu na wał. Odgłos jest cichy, ale słyszalny. Samochód jeździ jak ta lala, skrzynia nie chrobocze, biegi wchodzą łatwo... Nie mam na co narzekać, ale chcę upewnić się, że tak ma być, albo coś trzeba by z tym zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki luz dajmy na to, to jakaś poważna i pilna sprawa? jak to naprawiać (co kupić i czy da radę samemu)?

Hmm moim zdaniem możesz to sobie odpuścić , luz pewnie będzie się nasilał przez co moze to być deko większe stuknięcie/szarpnięcie budą niż w tej chwlili , ale nie sądze abyś za swojej kadencji musiał się tym zająć :)

Wzglednie zobacz tez jak wygląda mocowanie tylnego wózka bo niestety ale to czesta przypadłosc E39 i E46 .... lubią pękać z tyłu i się rozłażą ....

Edytowane przez Mordulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzglednie zobacz tez jak wygląda mocowanie tylnego wózka bo niestety ale to czesta przypadłosc E39 i E46 .... lubią pękać z tyłu i się rozłażą ....

u mnie sie oberwało ale przyczyna stukania była tulej dyfra,i wydaje mi sie ze wywalenie tej własnie tulei spowodowało oberwanie sanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-łącznik skrzynia/wał

-cardany/krzyżaki wału

-łącznik wał/dyferencjał

-tuleje wózka(mocowanie dla nich w karoserii)

-poducha dyfra

jak już będziesz pod spodem to rzuć okiem na to w/w.

A spróbuj na zatrzymanym aucie ale pracującym silniku na luzie wcisnąć sprzęgło na dłużej i potem wbić 1kę.

Też podejżewam luz albo na łączeniu wał/dyferencjał albo na wałku atakującym(po tylu latach ma prawo:)

Ja też mam takie puknięcie(głuche) które nie występuje jak zatrzyma się wałek pośredni w skrzyni po dłużym przytrzymaniu pedału sprzęgła ale przeciez nikt się tak nie bawi.

Czasem tego nie ma a to zależy chyba jak zęby się ustawią na atakującym i talerzu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-łącznik skrzynia/wał

-cardany/krzyżaki wału

-łącznik wał/dyferencjał

-tuleje wózka(mocowanie dla nich w karoserii)

-poducha dyfra

jak już będziesz pod spodem to rzuć okiem na to w/w.

A spróbuj na zatrzymanym aucie ale pracującym silniku na luzie wcisnąć sprzęgło na dłużej i potem wbić 1kę.

Też podejżewam luz albo na łączeniu wał/dyferencjał albo na wałku atakującym(po tylu latach ma prawo:)

Ja też mam takie puknięcie(głuche) które nie występuje jak zatrzyma się wałek pośredni w skrzyni po dłużym przytrzymaniu pedału sprzęgła ale przeciez nikt się tak nie bawi.

Czasem tego nie ma a to zależy chyba jak zęby się ustawią na atakującym i talerzu.

Dziki - to jest TO! Wczoraj jadąc do domu wyjątkowo (czytaj: jak zwykle...) w korku miałem okazję poćwiczyć i faktycznie czasem nie puka, zwłaszcza jak potrzymam chwilę wciśnięte sprzęgło, albo wcisnę, puszczę i znowu od razu wcisnę.

Ale to oznacza, że do wiosny bez stresu mogę śmigać? Przyznam, że na -10 nie śpieszy mi się z odstawieniem Buńki, a z kolei nie lubię odkładać roboty, kiedy jest do zrobienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to oznacza, że do wiosny bez stresu mogę śmigać?

NetSerwer z tym to prawdopodobnie do końca Twojego lub bumy można jeżdzić:)

No chyba ,że bardzo Cię to drażni to można próbować to naprawiać z tym ,że najpierw spróbować wymienić to łączenie wału z dyfrem a jak to nie to a faktycznie wałek atakujący ma luzik większy niż powinien być to kosztowny remont dyferencjału bo kupienie używanego bez tego luzu to jak 1 na milion:)

A jeśli chodzi o wymianę wałka atakującego z kołem żębatym to wiąże sie również z wymianą koła tależowego no bo inaczej to nie będzie grało dalej.

Pozatym w takich elementach jak skrzynia biegów i dyferencjał gdzie jest masa kółek zębatych to wsadzanie jednego nowego koła nie przynosi rezultatów porządanych

Sam musisz ocenić

Luz sprawdzaj dotykając jedną ręką za flansze półosi a drugą próbuj obracać (w jedną i drugą stronę krótko)za łącznik wał/dyferencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...