Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana kierownicy:

1. Klucz nasadowy 22 plus przedłużka 10cm i "ramię (np. grzechotka)

2. Blokujesz mechanicznie kierownicę - wyciągnięty kluczyk

3. Podnosisz środkową część z logo BMW

20110222030.jpg

4. Odkręcasz śrubę

20110222031.jpg

5. wkładasz kluczyk i odblokowujesz kierownicę

6. Ściągasz kierownicę

GOTOWE

czas: 10 min na 2 kierownice :D

Potem zakładasz, wyciągasz kluczyk, blokujesz, dokręcasz :D

Warto nasmarować smarem miedziowym ślizg w kierownicy (styk elektryczny do klaksonu), żeby nie piszczało przy skręcaniu oraz zwróć uwagę żeby zakładać kierownicę na wyprostowanych kołach bo będzie krzywo :D

bmw_beer

20110222030.jpg

20110222031.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę chodzi o mechaniczną blokadę kierownicy. Kiedy jest zablokowana to w trybiki pod kierownicą wchodzi podłużny kawałek metalu który jest zwalniany po przekręceniu kluczyka.

Bez niego nie będziesz w stanie ściągnąć kierownicy

20110223032.jpg

20110223032.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eheś żeby nie ten kołnież to by sie wysujło jak to mówią

tródno powiem że płące i żądam i kluczyk ma być przy okazji wyciągne el szyberdach tylko tam nie ma tej blendy tylko jest normlanie podsófistka i taka zaślepka jak w E36 albo w Golfie 3 ale to chyba nie ma znaczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na szrocie i siadziałem przed kierą i **** :P ale wydawało mi sie że ma 3 ramiona jak myślicie czy ten nr bd różny dla kier "prosto"i"skośno"ramiennych 20110222031m.jpg

chociaż i tak na szrocie bd chciał odrazu przymierzyć czy wsio ok rozumiem że jak jest nie ta kiera to nie wskoczy na frezy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) to w tygodniu jade

ta kiera była w w piątce z 92r o ile dobrze pamiętam więc wychodzi na to że to było E34

gośćiu krzyknoł 100zł ale ogółem ze kierownice do BMW nie mówiłem że konkretnie chodzi o tą, oby nie patrzył na alledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurde jest kiera odkręciłem nakrętke kluczem 22 wszystko się zgadza nawet to że nie da się jej wyciągnąc bez kluczyka ;/

przewertowałem na szrocie 2 kartony kluczy i żaden nie pasował masakra wie ktoś czy da rade wyciągnąc kiere bez kluczyka i czy sie opłaca bo jest za 100zł musowo do obszycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbij śrubokręt ślusarski w stacyjkę, duża żabka i mocno szarpiąc przekręcasz ;) tzw klucz uniwersalny do trudnych przypadków,

nie mają kluczyka to stacyjka, a przynajmniej wkładka i tak do wymiany

ewentualnie odkręć kolumnę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokość kluczyka, im bliższy podobnemu wymiarowi tym lepszy - to typowa rozwałka, wyłącz myślenie na czas operacji :D

nie wieżę, że chłopaki na szrocie nigdy nie łamały stacyjki, daj im "pifko" i po problemie ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wkońcu byłem ;)

Jest OGIEŃ ;D

heh tazunio ja teń śrubokręt to z 300 razy wbijałem pozamykałem wszystkie drzwi bo by sie zaraz zlecieli co jest grane :P

calutki ten zamek rozwaliłem najpierw wyleciała wkłądka potem jakieś coś potem cała kupa czegoś potem obudowa potem kupa czegoś potem jeszcze więcej aż została sama kolumna kierownicza wybebeszyłem wszystko na zewnątrz i dopiero w środku było takie coś i to coś wepchłem do środka ( gdzieś 10/15 próba) i kiera zaczeła się kręcić potem tylko wielka radość zapłąciłem 100zł jeszcze chciałem zbić cene ale bez szans ;)

WIELKIE WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA TAZUNIO!!!

imgp4990.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw wyleciała wkładka potem jakieś coś potem cała kupa czegoś potem obudowa potem kupa czegoś potem jeszcze więcej aż została sama kolumna

Hehe :D Zajefajny opis :D Rozwaliłeś mnie na łopatki uklon_bmw

A tak poza tym to gratu super kiery za super cenę!! :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 5 lat później...

IW3cD4j.jpg
UWAGA odgrzewam temat. Czy ktoś kumaty mi wyjaśni jaka jest różnica w tych kierownicach pomiędzy e34 a e36. Szukam takiej kierownicy dla klienta do e34 z 1990r. i nie chciałbym kupić tej od e36, żeby później była lipa. Ktoś mi rzeczowo wyjaśni jakiej szukam (mały, duży wieloklin? coś takiego sie w necie przewija, jak to rozpoznac?) Może ktoś ma na sprzedaż?
8GxBd

Edytowane przez szocha1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W e34 kierownica Mtech jest na mały wieloklin (jak wszystkie kierownice bez poduszki). Duży wieloklin miały auta z poduchą.

Na małym wieloklinie kiera była przykręcana na nakrętkę:

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=HD61-EUR-03-1992-E34-BMW-525i&diagId=32_0431

przy dużym wieloklinie była śruba:

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=HD61-EUR-03-1992-E34-BMW-525i&diagId=32_0523

 

Jeśli klient nie ma w aucie poduchy to podejdzie kiera taka jaką ma Gregoryffm. Kiera od e30 jaką pokazał Chacko e30 też będzie pasować (też ma mały wieloklin i trochę mniejszą średnicę).

Jeśli jednak u klienta była kiera z poduchą to ma on duży wieloklin i wtedy są dwie możliwości: kupić kierę od e36 (czyli z "opuszczonymi" ramionami) lub wymienić kolumnę kierownicy na mały wieloklin (a także manetki, stacyjkę, osłonę kolumny - jest trochę zabawy).

 

Czyli podsumowując:


Kiera pod mały wieloklin (czyli bez poduchy) - proste ramiona, większa od e34, mniejsza od e30:

6 godzin temu, Chacko e30 napisał:

@szocha1991, ja rozróżniam je po rozłożeniu ramion. Ta jest z e30 i kosztuje x2

MT2.JPG

 

kiera pod duży wieloklin (czyli w autach z poduchą - czyli m.in. wszystkie poliftowe e34, ale również niektóre przedlifty) - ramiona "opuszczone":

6 godzin temu, Chacko e30 napisał:

A ta jest z e36,ramiona są "opuszczone".

 

images.jpg

 

Edytowane przez sagui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...