Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o przebieg poszczególnych podzespołów instalacji.

Nie sugerowany a faktyczny z Waszego doświadczenia

Wiadomo-nic nie jest wieczne.

Wielu z Was śmiga na instalacjach wiele lat/km więc macie już jakąś opinię na temat podzespołów

Na jakich wtryskiwaczach i reduktorach jeździcie bezproblemowo i jaki przebieg realnie wytrzymują ?

Piszcie na podstawie swoich aut,swoich instalacji,swoich doświadczeń.

A może ktoś miał okazję sprawdzić już kilka rodzajów wtrysków lub reduktorów w swojej instalacji?

Chciałbym by zrobiła się lista reduktorów i wtrysków z realnymi przebiegami by móc dokonywać wyboru opłacalości zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeśli ktoś używa wtryskiwaczy VALTEK to też proszę pisać o ich przebiegu.

Nie wstydzić się ich mimo niepochlebnej opinii w internecie.

W tym temacie ogólne opinie internetowe nas nie interesują zwłaszcza tych którzy nie używają lpg.

Tylko doświadczenie własne.

Jeśli ktoś aktualnie używa jakiś komponentów i nie sprawiają kłopotu to też niech pisze jaki aktualnie dany komponent ma przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma valteki,czerwone w dodatku i reduktor tez mało polecany w INTERNECIE Magic Jet 3 zrobiłem na nich 20 tys(od 13,07,2010) i po dzisiejszych "testach" stwierdzam,że nie ma różnicy po tym przebiegu a i od lpg tez dużo nie odbiega.Nadmienie tylko o tym,że sprawcą 7 krotnej wymiany opon od lipca do październik 2010 był właśnie podtlenek elpegie:roll::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valteki czerwone mam u siebie - jak narazie ok 12000 km na nich i jest ok. Valteki maja to do siebie, że nie są najżywotniejsze. ale stosunkowo łatwo się je regeneruje co w przypadku innych, droższych modeli jest nieco trudniejsze. Właśnie jutro jadę na przegląd instalki bo po 200 godz. pracy na gazie "pika" komp, że trzeba jechać na przegląd i wymianę filterka gazu :D, podzielę sie opiniami po przeglądzie. Jesli chodzi o parownik, to jest bardzo żywotny, ale w momencie przełaczania na gaz musi być w miarę podgrzany by gumowe membrany wewnątrz parownika nie potraciły swoich wałściwości momencie zimnego strzału gazu - mam czujnki na porowniku, i gdy temp osiągnie 35 st przłącza sie na gaz. Butla - praktycznie bezawaryjna, chyba, że pływak sie podwiesi i wcześniej odbija zawór bezp, koszt ponownej regulacji pływaka do 30 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja śmigam na VALTEKU kilka ładnych latek i po za wymianą filtrów i małych regulacji jestem zadowolony.Parownik KME SILVER ,butla w kole (51l) h220,wielozawór TOMASETTO,przewody elastyczne PARKER,elektroniczna jednostka sterująca DIEGO G3.Koszt jaki poniosłem montażu to 3000pln.Fakt Valteki mają złą opinię i są zawodne ale w moim przypadku sprawdzają się nieźle jeżdżę dosyć sporo.A cha najważniejsze że tuż po założeniu lpg wymieniłem pompę wodną gdyż to już moje 3 auto z lpg i za każdym razem historia się powtarzała tylko tym razem wymieniłem pompę od razu (koszt 400pln).Mam nadzieję że będę w dalszym ciągu zadowolony i nie będę miał jakichkolwiek problemów.dodam tylko że spalanie w zimę to 11.5do 13l lato ok 9,5do 11l.(zależy jaka trasa)

Edytowane przez bultan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie to tak:?: człowiek w pracy sterczy a na forum go obgadują,tazunio od razu tam w akcji,wtedy w Zgorzelcu to koło McDonalda był piasek i tak jakoś wyszło.Rondo koło Plazy:?: zima była,ślisko było,szpera spięła............

Potwierdzam! To był czysty przypadek!

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tajne źródła donoszą, że na bmw

Dzikiego odbywa się zabieg

instalacji alternatywnego źródła

zasilania LPG"

"Czad" zainstalowany:)

Ja startuje na zestawie:

-komp-STAG 300 6 PLUS z ISA2

-reduktor-KME SILVER

-wtryski-OMVL REG FAST

-butla(walec)-STAKO 60L

-wielozawór TOMASSETO

Ładnie to śmiga a na cpn do pełna za 120pln:)-normalnie 20lat (6 u mnie)na benzynie E34 latała ale dość.

Czas na propanbutan:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zestaw w/w po 2000km spisuje się nienagannie.

Muszę się trochę opanować bo kilometry szybko lecą-stać mnie na kawkę w Krakowie a potem do tej kawki na gofra w Międzyzdrojach i jakby można było to w marketach między regałami zakupy bmką bym robił:)

Już muszę olej kupić bo niebawem wymiana(a miała być dużo później:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...