Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Niech mnie ktoś oświeci co jest grane;/ Tłumik przyszedł pięknie cacy, ale nie ma w nim wejścia na sonde lambda czyli jest do silnika gaźnikowego, a w katalogach piszę ,że do m40 od 88 roku. Zamówiłem Walkera, gościu u którego brałem pisze, że sprawdził również katalog Bosala i w nim też nie ma wejścia na sondę. Zaczyna się standardowa gatka czyli brak odpisywania na maile plus wyłączony tel. W aukcji pisze ,że jeśli towar nie spełnia moich oczekiwań to moge go odesłać w ciągu 10 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodzwoniłem się do gościa i powiedział, że w starych Baśkach sonda jest bardziej do tego aby kontrolować temperaturę spalin aby uniknąć przegrzania kata którego już nie mam. Bosal i Walker nie są debilami żeby zapomnieć zrobić otwór na sondę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodzwoniłem się do gościa i powiedział, że w starych Baśkach sonda jest bardziej do tego aby kontrolować temperaturę spalin aby uniknąć przegrzania kata którego już nie mam. Bosal i Walker nie są debilami żeby zapomnieć zrobić otwór na sondę.

nie no wymiekam :/

sonda jest od pomiaru poziomu tlenu w saplinach... nie ma opcji/pstryczka na pomiat temp. :lol:

debil jakis :bag: chyba na poczekaniu wymyslil :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , wsadziłem to całe ustrojstwo czyli tłumik. Zmagałem się jednocześnie z paroma innymi problemami w tym wymiana baku(zgnił strasznie). Silnik chodzi równo i wkręca się na obroty :) ,a sondy już nie ma <zdziwko> Zobaczę jak ze spalaniem ponieważ jak na razie przejechałem pare km. Zasilanie na benie przywróciłem po blisko dwóch latach. Udało się kupić pompę paliwową za 40 zł + 10 zł wysyłka, bak 50 zł + dojazd około 15 zł. Zastanawia mnie to ,że silnik bez sondy lambda zachowuje się zupełnie normalnie,ale czas pokaże. Znikł efekt poloneza:) Cała wydech idzie elegancko wręcz idealnie pod podwoziem , a nie jakby to było po wspawaniu gdzieś bokiem by poleciał pewnie. Musiałem przerobić narzynkę pod klucz 27 żeby nagwintować 4 śruby od kolektora ponieważ pozrywało gwinty(strasznie się umordowałem).

Strumienicom mówię zdecydowanie NIE, nie zakładajcie tego *****, widziałem podobny temat, Wozu pisał coś o tym.

Tłumik kosztował mnie z przesyłką 352 zł, czy to dużo? Myślę ,że tak ,ale innych opcji w m40 nie ma.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta gratulację za zamknięcie tematu wydechu!!

Trochę sie z tym naspawałeś ale z tego co czytam to warto było.

A z ta sonda to sam jestem ciekawy jak to będzie działać. Ostatecznie zawsze można zamontować sondę gdyby faktycznie coś było nie teges :D

Well done mate!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIEGO

Wlasnie wiem, ze trezba ciac... a z cieciem to znowu niepotrzebne spawy i kombinacja...

No i stare portki... Bo jest dokladnie tak jak mowisz. Z M10 nie pasuja...

Ale zobacz co znalazlem: http://www.motoneo.pl/t/z1/WAL14569-66

Wyszulaem w googlach, po numerze WALKER: 19884 (tego z akcji allegro)

Jest troche roznych firm produkujacych ta czesc:

PEDOL 021.011

PEDOL 021.012

EBERSPÄCHER 11.4.50

EBERSPÄCHER 11.4.71

FENNO 1553

ROSI 11752

SIGAM 15127

BMW 18101712790

BMW 18101719496

IMASAF 19.16.09

MEFEX 2211

WALKER 19884

AS 45108

TESH 260043

DESCAM 312822

FONOS 616391

HJS 95 12 2300

TESH BM188V

TIMAX BM188V

ANSA BW 7203

EBERSPÄCHER V 21.286.81

EBERSPÄCHER V 21.587.81

BOSAL 283-115

BOSAL 284-127

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIEGO E30,

nie chcę cię straszyć, ale autko pewnie ci chodzi w trybie awaryjnym, co się m.in. odbije na zwiększonym spalaniu na benzynie,

jeśli masz gaz jakiejś "nowszej" generacji to różnicy nie będzie ponieważ sygnał jest emulowany i auto będzie jechać tak jak jest ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...