Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fanów bmw.

Kupiłem sobie bmw e30 2.0 benzyna z 85 roku, stan jak na ten rok, oceniam na dobry. Zamierzam wszystko robić w niej od nowa, tzn. podłogę, lakier, wszystkie nowe części, zawieszenie itp. i mam do was pewną prośbę, abyście pomogli mi dobrać jakiś silnik do tego modelu. Nie chodzi mi o jakiś 4,8 v8 czy jakieś cuda nie widy, chciałbym wsadzić tam z 3.0 lub 3.5 M Power. Jeżeli możecie walnijcie mi kilka propozycji, jaki silnik tam pasuje i wogóle.

Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bude to ja mam, do drobnych poprawek. Musze tylko w bagażniku jedną dziure załatać i kupić jakąś zaślepke albo antene bo na klapie od bagażnika mam dziure i zalewa mi bagażnik :D

Btw. Widziałem na allegro swap za 7,500 :P

Mordulec: Trzeba policzyć też inne koszty tak jak cały osprzęt do silnika i inne:

-Oświetlenie

-Układ elektryczny, zapołon

-Części karoserii

-Felgi

-Wyposażenie wnętrza (skórzane fotele, kierownica itp.)

-Układ napędowy

-Filtry

-Układ wydechowy

-Chłodzenie silnika

-Układ paliwowy

Ewentualnie klima ;D

I jeszcze jedno bardzo ważne pytanie mam, ponieważ z tyłu mam bębny i chciałbym się dowiedzieć czy dużo jest roboty przy zmianie bębnów na tarcze?

Edytowane przez GrinarnE30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chcesz robic swapa sam czy komus oddac do roboty, bo jezeli komus to oni ogaraniaja elektryke, chlodzenie, wydech itp.

co do wyposazenia to Twoja indywidualna sprawa

z tego co kojarze to do zmiany nic szegolniego nie potrzebujesz jezeli tu jest brak ABS i tu brak ABS to chyba tylko inne linki recznego musza byc (te od tarczowych), jak sie myle niech mnie kots poprawi

przy okazji warto wymienic tuleje tylnej belki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. Widziałem na allegro swap za 7,500 :P Mordulec: Trzeba policzyć też inne koszty tak jak cały osprzęt do silnika i inne: -Oświetlenie -Układ elektryczny, zapołon -Części karoserii -Felgi -Wyposażenie wnętrza (skórzane fotele, kierownica itp.) -Układ napędowy -Filtry -Układ wydechowy -Chłodzenie silnika -Układ paliwowy Ewentualnie klima ;D

Ale przecież napisałem Ci cenę na gotowo czyli odstawiasz furę i wyjeżdżasz M54B30 i nic Cię nie interesuje ...

a z tą klimą to Cię chyba trochę poniosło , nie wiem czy komuś chce się to przekładać i za jakie siano bo to w cholerę roboty a i tak nie ma gwarancji że będzie szczelne i będzie chłodziło tak jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bude to ja mam, do drobnych poprawek.
Trzeba policzyć też inne koszty tak jak cały osprzęt do silnika i inne: -Oświetlenie -Układ elektryczny, zapołon -Części karoserii -Felgi -Wyposażenie wnętrza (skórzane fotele, kierownica itp.) -Układ napędowy -Filtry -Układ wydechowy -Chłodzenie silnika -Układ paliwowy

Czekaj bo nie łapię to co to za buda , sama goła blacha bez niczego w środku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest na chodzie, jest cały, chodzi o to że chce ja rozebrać do gołej blachy i zrobić wszystko od nowa z nowym silnikiem itp. Może i z tą klimą mnie poniosło bo pytałem się mechaników to mówią że to jakaś 'masakra'.

Ps. Wystarczy mi silnik m52b28? te 200 km? Chodzi mi o to, żeby ona wyglądała i zwijała asfalt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się może ile kosztowało by piaskowanie całego samochodu? Takie jak tu?

http://www.piaskowanie-aut.pl/uslugi/piaskowanie-aut-osobowych.html

Przepraszam że zadaje różne pytania , które odchodzą od tematu, ale nie chce zaśmiecać forum.

Edytowane przez GrinarnE30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...