Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

ALn ja mam ccfl i powiem ci,że do smd prędzej się czepią bo one oślepiają z bliska zamontuj ccfl ale wsadź przetwornice do środka lamp i tam je przyklej w wolnym miejscu bo lubi przetwornica paść od wilgoci...U mnie w lampie są i świeci mi.Już ostre deszcze mroźna zima i jest super. Jako dzienne i tak tego nie można używać więc smd są zbędne.

Uważam tak samo... Dla mnie smd to straszna lipa. Z reszta zwroc uwage na filmik, ringi led strasznie rozmazuja swiatlo natomiast swiatło ccfl jest rowne i tak samo widoczne w dzien jak i w nocy . Co do przetwornic moim zdaniem nie trzeba montowac w kloszu, tylko dobrze zabezpieczyc tasma, jak sie spali ( na co raczej nie ma reguły czy od wilgoci czy nie) bedzie łatwiejszy dostep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale SMD można używać jako świateł dziennych , żade inne nie dadzą tyle światła

Nie można używać ringów,żadnych jako dziennych.Dzienne to możesz sobie aktywować NCSem jak się na tym znasz.

Energy myślę,że dostęp do przetwornic jest prosty odkręcam lampę 4śruby potem kilka zatrzasków i już jestem w środku Twoja wersja jest dla leniwych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładniej co to są za ringi i gdzie je można dostać są legalnepytanie_bmw

Kolego załóż sobie ringi multi-color a gwarantuje ci,że nie wyrobisz na jeżdżenie w celach odzyskiwania dowodu rejestracyjnego mało tego,wredny smerf da ci jeszcze mandat za niewłaściwe oświetlenie :) także przestań wydziwiać.A zainwestuj w car audio albo alusy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wersja jest dla leniwych

Tylko po co wyciagac bezsensownie lampe....

Kolego załóż sobie ringi multi-color a gwarantuje ci,że nie wyrobisz na jeżdżenie w celach odzyskiwania dowodu rejestracyjnego mało tego,wredny smerf da ci jeszcze mandat za niewłaściwe oświetlenie także przestań wydziwiać

x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALn ja mam ccfl i powiem ci,że do smd prędzej się czepią bo one oślepiają z bliska zamontuj ccfl ale wsadź przetwornice do środka lamp i tam je przyklej w wolnym miejscu bo lubi przetwornica paść od wilgoci...U mnie w lampie są i świeci mi.Już ostre deszcze mroźna zima i jest super. :) Jako dzienne i tak tego nie można używać więc smd są zbędne.

Tylko widzisz mój kolega założył te ccfl i powiem CI, że efekt w dzień jest bardzo słaby i nie podoba mi się w ogóle. Co do tych SMD to fakt te diody z bliska mogą świecić punktowo co też mnie troche zniechęca (zależy jaka jakość produktu). Mnie interesuje taki efekt jaki podałem wcześniej w linku (

), żeby te "ringi były widoczne. Jeden tutaj z kolegów (Krzysinio) ma założone DRL chyba i na jego fotkach w dzien wygląda to elegancko i nie przesadnie, więc na taki kompromis mógłbym pójść. TYLKO GDZIE TAKIE COŚ KUPIĆ W PL :P:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy ORI od nowszych modeli będą pasować wymairowo do e46 :) ... swoją drogą kupie te DRL jak uda mi się je gdzieś znaleść, a jeżeli nie to chyba się zdecyduje na te smd bo ccfl w ogóle mnie nie przekonują - przynajmniej te co ma mój kolega. No chyba, że zamówie te z Tajwanu hehehe :) <bmw_1>

W sumie to jeszcze fajna opcja jest zrobienie w kompie świateł dziennych. Ktoś we Wro by się podjał tego ? no i ile taka przyjemność byc wyniosła :P :?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktoś wysłać linka lub opisać jak zamontować ringi do lamp w e36 i jakie będą najlepiej pasować . Jestem w tym zielony a za niedługo chcę założyć ringi z góry wielkie dziękiuklon_bmwhappy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktoś wysłać linka lub opisać jak zamontować ringi do lamp w e36 i jakie będą najlepiej pasować . Jestem w tym zielony a za niedługo chcę założyć ringi z góry wielkie dzięki

jak juz bedziesz gotów do wymiany to daj znac to opisze ci szczególowo jak to zrobic. Wielkiej filozofi nie ma. A czas moze 2 h.

A jakie...? Ja tam dalej twierdze ze najlepsze ccfl:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego załóż sobie ringi multi-color a gwarantuje ci,że nie wyrobisz na jeżdżenie w celach odzyskiwania dowodu rejestracyjnego mało tego,wredny smerf da ci jeszcze mandat za niewłaściwe oświetlenie także przestań wydziwiać.A zainwestuj w car audio albo alusy...
. Kolego nie wydziwiam tylko jestem zainteresowany ringami i rozpatszam każde , a car audio mam serie i to mi wzupełności wystarcza i alusy tesz mam ale jusz nie serie:lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz bedziesz gotów do wymiany to daj znac to opisze ci szczególowo jak to zrobic. Wielkiej filozofi nie ma. A czas moze 2 h.

A jakie...? Ja tam dalej twierdze ze najlepsze ccfl:)

Ja zdecyduje się prawdopodobnie na smd tak jak kolega tutaj (http://www.maxbimmer.pl/f29/siepra-e46-320d-16921/ ) ... Z początku też byłem nastwiony na CCFL, ale po wizycie u kolegi, które je ma jednak zmieniłem zdanie. Co mnie przekonało to to, że na aukcji SMD ( RINGI SMD BMW E36 E38 E39 E46 HIT SUPER JASNE DRL (2099780920) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ) można dokupić moduł ściemniający ringi przy włączeniu świateł mijania i ringi świecą na 70 % swojej mocny właściwej, więc niebiescy nie powinni się czepiać bardzo.

Swoją drogą są to takie same światła, które montują sobie ludzie ( technologia LED ) jako dodatkowe doczepiane elementy do zderzaków czy lamp, we WRO nawet autobusy miejskie i tramwaje mają takie NIE ORI światła zamontowane. Więc podejście takie, że co chwile będą nam zabierać dowód rejestracyjny uważam za LEKKO PRZESADNE...:gril:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALn to co ludzie montują to światła dzienne ledowe,które mają homologację E4 i oznaczenie DRL czyli oznaczenie świateł do jazdy w dzień...

Więc ringi nigdy nie będą takimi światłami ! OSRAM ŚWIATŁA DO JAZDY DZIENNEJ dzienne LED DRL RL (2120348481) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. to są dzienne światła,na których legalnie możesz jeździć,a zrobisz co zechcesz.Po co miałby ktoś montować ringi smd i je potem przyciemniać na 70% bzdura...Ale to wybór należy do każdego osobno :)

A dzienne to sobie możesz uaktywnić w e46 że długie będą jako dzienne więc kupowanie dziennych też niepotrzebne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co miałby ktoś montować ringi smd i je potem przyciemniać na 70% bzdura...

Żadna bzdura. Po to się ściemniają o 30%, żeby przy włączonych mijania jak już robi się ciemniej nie rzucały się zbytnio w oczy przy włączonych normlanych światłach. Jak korzystasz z samych postojowych to normalne, że mają świecić na 100 %, ale jak już się przełaczasz na mijania po to, żeby lepiej widzieć ( co jest logiczne) to w tym wypadku postojowe zmieniają swoją funkcje. Tak jest już w nowszych modelach BMW i z tego się korzysta, więc funkcja jak najbardziej na miejscu.

Ale tak jak mówisz, jeszcze się zastanowie... swoją drogą uaktywnienie dziennych z kompa również leży u mnie w planach tylko musze znaleść kogoś kto to zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALn to co ludzie montują to światła dzienne ledowe,które mają homologację E4 i oznaczenie DRL czyli oznaczenie świateł do jazdy w dzień...

Więc ringi nigdy nie będą takimi światłami ! OSRAM ŚWIATŁA DO JAZDY DZIENNEJ dzienne LED DRL RL (2120348481) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. to są dzienne światła,na których legalnie możesz jeździć,a zrobisz co zechcesz.Po co miałby ktoś montować ringi smd i je potem przyciemniać na 70% bzdura...Ale to wybór należy do każdego osobno :)

A dzienne to sobie możesz uaktywnić w e46 że długie będą jako dzienne więc kupowanie dziennych też niepotrzebne...

Kolego co do bzdur to właśnie ty napisałeś bzdurę:bag:

To jest bardzo logiczne. Jedziemy w dzień ringi świecą pełną mocą, włączamy światła i mamy 70%. Co to daje ?? Gdy jedziemy w nocy nie oślepiamy jadących z naprzeciwka i ściemnianiem dostosowujemy się do legalności. Przyjrzyj się min. Audi. Co do przytoczonych świateł OSRAM, ojciec ma takie tylko PHILIPS'Y fakt jego się nie ściemniają ( poprostu się wyłączają), ALE są też takie które się przyciemniają ( pan pytał się w sklepie czy mają się ściemniać czy wyłączać).

Ja mam właśnie tak ustawione ( jako DRL) ringi i w 100% spełniają rolę świateł do jazdy dziennej, jeszcze nikt mi nie rugał światłami. Podczas kontroli policja też nie miała zastrzeżeń, ani nie byłem zatrzymywany z tego powodu. Co do homologacji, fakt ringi jej nie mają, ale żeby to udowodnić trzeba by było rozebrać całe lampy i sprawdzić czy mają literkę E. Zresztą ringi znajdują się w lampie i wyglądają jak jego integralna część ( chyba że ktoś zrobi prowizorkę w montażu), więc nawet nikomu nie przyjdzie na myśl, że nie mają homologacji. Pozostał jeszcze jeden aspekt ( dla jednego ważny, dla innego nie) porównaj sobie wygląd w BMW ringów i świateł DRL OSRAM które zaproponowałeś. To pozostawie bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysinio zrozum,że ringi to nie światła dzienne ! Każde dokładane elementy lampy nie mają homologacji...Nawet głupie żarówki diodowe z allegro więc jak znajdzie się smerf,który jest nie w humorze to wyciągniesz przy nim żarówkę i jak nie będziesz miał przy sobie oryginalnej z homologacją pojedziesz dalej ale bez dowodu :)

A jeśli chodzi o jazdę bez świateł tylko na dziennych to można w nie których modelach aktywować,że długie świecą jako dzienne 30% mocy po włączeniu krótkich gasną i działają jako zwykłe długie albo kupisz prawdziwe dokładane dzienne z automatem,link wyżej masz.Ale to Twoja broszka więc jak dla mnie możesz założyć sobie ksenon do każdej lampy i do halogena też :) kolega tak ma w NY ale tam to i szyby 100% czarne ma w całym aucie prócz przedniej...

Co do dziennych to wiadomo,że ringi lepiej wyglądają to fakt,ale wole aby dziennymi były długie ustawione na minimum mocy :)

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do homologacji to przyznałem racje już wcześniej, że ringi jej nie mają. W jakości świecenie ringi LED nie wypadają wcale gorzej od odpowiedników z linka ( mam porównanie na podwórku). Co do czepiania się smerfów. Dowód można stracić za ringi to jest fakt, ale żeby sprawdzić homologację trzeba by było zdjąć klosze lamp ( a roboty jest przy tym sporo) W moim przypadku wszystko ustawione jest na czujnik zmierzchu, do montażu też nie mam zastrzeżeń. Wszystko wygląda jak seria, więc nie ma większych powodów do przyczepienia się. Prędzej za wyżej przytoczone szyby, które mam ciemne (ale nie na 100% :lol:)

Wiadomo ja będę upierał się za ringami, Ty będziesz za długimi. Ja osobiście w żaden sposób nie neguję długich jako świateł dziennych, gdyż sam się zastanawiałem nad tym rozwiązaniem. Wygrały ringi. Do porozumienia pewnie nie dojdziemy, ale tak to jest w życiu. Jeden lubi brunetki, drugi blondynki.

PS: xenon mam oryginalny :4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jesli chodzi o ringi moim zdaniem to idelne rozwiazanie , nie zakladamy dodatkowych ledow w zderzak bo robimy wioche.com.pl. Takie rozwiazanie tylko przychodzi mi na mysl. Osobiscie zamontował bym to RINGI SMD BMW E36 E38 E39 E46 HIT SUPER JASNE DRL (2225207582) - motoAllegro , a na dodatek w taki sposob

.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...