Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich może niektórzy powiedzą że to wioska lub coś w tym stylu ale ja uważam że to praktyczne i naprawdę fajne w więc Chciałbym zrobić

1. Podświetlenie klamek wewnątrz auta diodami led delikatnie tak ażeby po ciemku wiadomo było gdzie one są Chciałbym dobrać kolor jak najbardziej zbliżony do całości podświetlenia czy można wymontować jedną z diod gdziekolwiek w aucie ażeby ją wstawić do podświetlenia może już ktoś z was robił taki zabieg: :)

2. W późniejszym czasie jeżeli będę miał chęć spróbuję zrobić podświetlenie klamek zewnętrznych diodami ale białymi i zrobić coś takiego w stylu "pakiet light odprowadź do domu " Wówczas należało by to podpiąć razem z halogenami przeciwmgielnymi po otwarciu i zamknięciu auta zapalało by się podświetlenie na jakieś 30 sekund myślę ze jest to do ustawienia

Napiszcie co o tym myślicie czy czy to będzie pełna wiocha według was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zewnętrzne klamki już dawno zrobiłem,łatwizna,a jak dla mnie bardzo praktyczne,z tym,że ja mam podpięte pod światełka w drzwiach,te na dole,działają jak otwierasz drzwi z pilota,razem z wewnętrznym oświetleniem,oczywiście po zamknięciu ściemnianie też,a podłączenie do odprowadzania do domu bez sensu,roboty więcej a praktyczności żadnej,

a wewnętrzne jeśli bym robił,to tylko jak w 7er,lub kupił od niej klamki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz normlany kolor, czyli bialy lub bursztynowy to bedzie ok. Napewno bedzie wiocha jak zrobisz to w kolor fioletowy...lolollolollolol

Delikatnie powinno sie to podswietlenie swiecic i byc dobrze ukryte... :-P:-P:-P

Takie oswietlenie razem z halogenami i podswietlaniem wszystkiego na tak dlugi czas wykanczac bedzie akumulator zima, ale zawsze mozna poprostu raz na 2lata kupic nowy... happy_bmwhappy_bmwhappy_bmw

P.S. Duzo nowych aut ma takie podswietlanie i wyglada to fajnie, mysle ze do E39 bedzie pasowac.. <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o efekt z zewnątrz to fajna sprawa środek tez jest ok ciekawe czy można wyrwać coś tańszego I jak to jest z podłączeniem czy trzeba wstawiać jakieś diody ba na tych klamkach widać tylko "szkiełka" Cena jak cena pewne w fabryce za dodatkowy pakiet oświetlenia klamek trzeba było by zapłacić więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w środku żadna wiocha, jeśli zrobi się to odpowiednio stonowane. Sam muszę kiedyś pomyśleć o tym u siebie, bo nigdy nikt klamki nie może znaleźć:|

Wewnętrzne bym zrobił w ten sposób, że w tej wnęce z klamką od góry wywierciłbym mały otworek na oprawkę diody/diód led ( http://sklep.ledy.pl/oprawka-led-5mm-plastik-czarna-p-592.html ). Same diody można trochę spiłować i zmatować. Światło powinno się lepiej rozproszyć i (chyba) przez zmatowanie lekko osłabić. Potem pozostaje kwestia podłączenia w odpowiednie miejsce ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki sam plan ale ten pomysł dirty. 73 tez jest niezły chyba mniej pracy ale za to więcej kasy dirty.73 jak będę u teściowej to może podjadę (bo będę miał nie daleko)jak będziesz miał chwilę oczywiście i zobaczę twoje podświetlenie na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hello Przymierzam się w końcu do zmiany tych klamek wew i zew i najprawdopodobniej kupię cały komplet od e 38 tylko nie wiem które będą pasowały przed czy po lifcie dajcie znać jak ktoś wie dzięki *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zmieniłem podświetlanie całego środka,schowka,drzwi i bagażnika na diodowe ale musiała byś dołożona jedna żarówka w drzwiach bo komputer nie odłączał całości napięcia i diody lekko się żarzyły.

Ale dziś nie odpaliłem auta bo coś zjadło mi prąd po zmierzeniu ile zjada na postoju wyszło na mierniku 0.75.Diody zmieniłem na żarówki jak było wcześniej i dalej coś je prąd co to może być ... Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aln: Sprzedawcy oświetlenia led dzielą kolor biały na trzy odcienie. Biały Zimny, Biały neutralny oraz Biały Ciepły.

tu masz pokazane jak świecą ledy białe ciepłe:

Taśma LED 100cm 60xSMD 3Chip 10mm IP65 Kolor:Biały Ciepły www.sklepledowy.pl

Kolor w ledach można sobie wybrać jaki sie chce. Dla mnie najważniejszę zaletą jest to że w miejsca któe wcześniej były sła bo oświetlone wymiana żarówki znacznie poprawiła jasność.

Co przy zwykłych żarówkach nie było by możliwe. bo wypaliły by oprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...