Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam bmw e34 2.5 tds z 1994r nagle przestały grać głośniki radio działa jak należy a głośniki nie grają (jest ich 8 oryginalnie zamontowanych),napewno są w 100% sprawne! sprawdzałem instalacje pod kierownicą znalazłem kostke główną od głośników i jest podpięta. a z odpalaniem jest taki problem że odpala dopiero po dwukrotnym nagrzaniu świec (świece wymieniłem w poniedziałek) mam ją trzeci rok i nigdy niebyło takiego problemu. może ktoś miał podobne problemy. prosze o porady i dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klekoty potrzebują DUZY prad rozruchowy i może dlatego przez chwile ci radio wariacji dostaje- sprawdz to poprzez np. włączenie światełek wnętrz i światełek drogowych czy zgasną całkie, powinny tylko lekko przygasąć.

Radio może sie przez chwile resetować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio udało sie podłączyć przyczyną był niepodpięty kabel od "wzmacniacza"-tak wyczytałem na innym forum a koledze lucius dziekuje za dobre rady tylko szkoda że sam niewie o czym pisze;D jeszcze tylko co może być przyczyną tego dziwnego odpalania. tak jak pisałem jak 2 razy zagrzeje świece to pali od kopa,jak tak nie zrobie to moge kręcic cały dzień i nie odjara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmęczone świeczki.

kontrolka gaśnie po nagrzaniu ostatniej, a w tym czasie 2-3 sobie już przestygną.

nowy zestaw się kłania, tylko trzeba uważać - miałem sytuację że po kupnie 4 nowych w jednej paczce miałem różnicę 2-4 sekund pomiędzy nimi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jest nieszczelny obwód zasilania w paliwo i też może być problem z odpaleniem przerabiałem to u siebie nie dawno

już miałem kupować pompe wtryskową to za chwile pojawił się pomysł że może pompka przy baku nie domaga a okazałsię wtrysk sterujący że lał na boki mechanior wziął pokleił i odpala od pierwszego kopa(świece wymieniałem 1,5 roku temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece wymieniłem w poniedziałek kupiłem 6 sztuk febi za 37zł szt,i bez zmian musze 2 razy zagrzać świece i wtedy pali na półbrotu a jakby paliwo sie cofało to w ogóle był by problem odpalić, słyszałem o czymś takim jak przekazniki do świec żarowych ponoć 1 przekażnik uruchamia świece na pierwszych trzech cylindrach a drugi na pozostałych trzech.myślałem o nich ale prąd dochodzi do wszystkich cylindrów i dlatego wydaje mi sie że one są sprawne;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, nie przesadzaj. na pewno nie pomoże jak będziesz miał poniżej 5l a będzie stała pod górkę, ale nie przesadzaj.

albo pompa nie wyrabia, albo masz nieszczelkę w układzie jak wspomniano wyżej, albo sprawdź filtr paliwa- może prosi się o wymianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo sprawdź filtr paliwa- może prosi się o wymianę

to też jest słuszna sugestia

chodzi mi oto że musze mieć 20l w baku bo jak zejdzie poniżej to kicha nie ciągnie ropy ale jeżdże tak już trzeci rok. i sie zastanawiam czy w końcu coś sie stało z pompką czy coś;/

w taki razie masz niezłe przekłamanie na zegarze może pływak się zawiesza i cię oszukuje na zegarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś zrozumiałem że obciąłeś kable od oryginalnej instalacji i zrobiłeś iso, dlatego zapytałem czy nie łatwiej kupić przejściówkę, przykładowo jak taka : http://allegro.pl/przejsciowka-iso-bmw-01-adapter-zlacze-i1915959027.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwiej ale oryginala kostka miała poprzycierane przewody i musiałem ja delikatnie skrócic.a co do paliwa to ponoc zamontowany jest pływak od e36 i dlatego tak sie dzieje(niewiem ja tego nie montowałem tak powiedział mi sprzedawca tego autka).wyciągałem pływak z pompką i wszystko ok w baku jest co najmniej 20l wieć licznik pokazuje normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry wymienione i dalej to samo.Nawet zdemontowałem pływak z pompą i na filterku niewidać syfu. może mieć to jakieś znaczenie z pompą wtryskową? najlepsze jest to że jak zagrzeje dwa razy świece to pali jak marzenie na półobrotu!zastanawiam sie czy może nie kupiłem jakiejś wadliwej świecy iskrowej. a i taka dość istotna rzecz jak auto stoi całą noc w garażu to normalnie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory żarowej;D po problemie zdemontowałem świece i posprawdzałem okazało sie że 2 świece dużo dłużej się nagrzewały!podjechałem do hurtowni gdzie kupowałem świece i chciałem je zwrócić ale usłyszałem "Nasza firma nie uwzględnia reklamacji na części elektryczne" więc kupiłem kolejne 2 i już pali normalnie od kopa a co do pływaka w baku to nie ruszam,jak 3 lata jeździłem i było ok to wydaje mi sie że niema sensu;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...