Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

hmm fajne spekulacje, autko mi padło podczas jazdy, okazało się że sterownik pompy wtryskowej, została naprawiona i jest gwarancja w razie gdyby się coś działo i już wtedy autko traciło na mocy od 2tys do 3 (nieznacznie ale traciło) przeczyścili mi EGR i autko śmigało świetnie po jakimś miesiącu autko znów tak samo reagowało od 2 tys. podjechałem do mechaników i mi powiedzieli że czyszczenie nic nie da żeby wymienić, nie wymieniłem bo aż tak mi to nie przeszkadzało, mogę wymienić teraz ale jest kwestia że jak zamówię to część dojdzie za parę dni a w tym czasie ktoś auto może kupić, gdyby mechanicy mieli na stanie wtedy jak u nich byłem to bym wymienił od razu ale niestety... Jak kupujący chce to może ją zabrać na sprawdzenie na swój koszt wtedy będzie dla niego pewne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tys za sam sterownik to dosyc sporo,druga sprawa ze takie zabiegi robi sie po to zeby autko zgonic jak pada elektryka to znaczy ze cos dzieje sie w samej pompie przyciera sie tloczek lub cala chydraulika siada,i za jakis czas znowu przypali tranzystor.Przy niedomknietym egr autko traci moc i kopci strasznie mozna go zaslepic w kilka minut i bedzie wiadomo czy to win egr czy jednak wymniana elektryki pompy znowu siadla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tys za sam sterownik to dosyc sporo,druga sprawa ze takie zabiegi robi sie po to zeby autko zgonic jak pada elektryka to znaczy ze cos dzieje sie w samej pompie przyciera sie tloczek lub cala chydraulika siada,i za jakis czas znowu przypali tranzystor.Przy niedomknietym egr autko traci moc i kopci strasznie mozna go zaslepic w kilka minut i bedzie wiadomo czy to win egr czy jednak wymniana elektryki pompy znowu siadla

wiesz lepiej od mechaników którzy przerabiają nie jedną BMW? lub od serwisu pomp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem swiezo po regeneracji calej pompy zanim oddalem do serwisu troszke sie zorientowalem co sie oplaca robic a czego nie sama naprawa sterownika najczesciej polega na przelutowaniu kondensatora w którym upala sie nozka,kady serwis powie ci ze tego sie nie robi oczywiscie jak zlecisz naprawe samej elektryki to ci to zrobia ale gwarancji raczej na to nie dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 4tys robią cala pompę wymieniają zawór regulacji ciśnienia nowy tłoczek najczęściej cześć kadłuba tez trza wymnienic,nowa elektryke wraz z kodowaniem w serwisie boscha bo inaczej całość nie odpali,jak nie jestes pewny czy dostales calkiem nowy sterownik możesz podjechać gdzieś i sprawdzić datę kodowania sterownika,jezeli nie zgodzi sie z data naprawy to juz sam wiesz co zaszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zgarneli prawie 2000 na czysto a w pompie nadal są nieprawidłowości. Nie maja zamiaru poprawiać lub mówić klientowi że jeszcze jest problem z tłoczkiem itp więc mówią, że EGR a jak zrobi sie EGR bedzie dalej źle(niekoniecznie) i powiedza ze jezdzone było na zepsutym EGR i znów coś z pompa sie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zgarneli prawie 2000 na czysto a w pompie nadal są nieprawidłowości. Nie maja zamiaru poprawiać lub mówić klientowi że jeszcze jest problem z tłoczkiem itp więc mówią, że EGR a jak zrobi sie EGR bedzie dalej źle(niekoniecznie) i powiedza ze jezdzone było na zepsutym EGR i znów coś z pompa sie stało.

To troche nie tak, oddalem auto mechanikom którzy są moimi znajomymi a na pompach sie nie wyznaja wiec przy mnie zadzwonili do mechanikow od pomp wtryskowych i powiedzieli z góry że koszt 2tys. bo już nie pierwsze BMW mieli z tym więc znajomi mechanicy oddali ją do nich i z racji że się znają to mi przeczyscili EGR i wymienili filtr paliwa, a to że EGR jest do wymiany to mi powiedzieli znajomi mechanicy więc nikt nic nie kręci, bo wiem w jakie ręce oddałem samochód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...