Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wraz ze spadkiem temperatury zauważeł ze moja "rdza" zaczyna wydawac dziwne odgłosy podczas wciskania sprzęgła? tzn odgłos podobny do wycia i tylko gdy sprzegło jest wcisnięte..dodam ze biegi wchodza prawidłowo, nie czuć sliżgania sie czy czegos podobnego.Co moze byc przyczyną? łozysko na sprzegłe?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwnie , łożysko oporowe najczęściej hałasuje jak masz na luzie i nie dotykasz sprzęgła , natomiast po wciśnięciu sprzęgła w podłogę najczęściej się wycisza ... a z tego co piszesz to u Ciebie jest odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem ze to tez malo prawdopodobne ale ja mialem podobny przypadek u siebie w m40 jak visco umarlo, ale mialem taki luz ze latalo jak zyd po pustym sklepie:) moze ktos powiedziec ze to nie ma nic wspolnego ze sprzeglem i tez bym tak twierdzil gdybym 3 dni wczesniej nie wymienial sprzegla. To jest najprostsze do sprawdzenia, jak nie to celuje w łożysko główne wałka sprzęgłowego https://www.bmwautoparts.pl/pl/katalog/czesci/23_0516/ac20169/0/0/0/0/0/getrag-240-czeci-zespou-k el.12 i 13 bylby do wymiany lepeij szukac skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
ogledziny u mechanika zrobione- wstpnie łozysko oporowe sprzęgła do wymiany- tylko nie wiem czy od razu nie wymienic całego sprzegła, chyba wpierw wyjme wszystko i wtedy sie zobaczy :) bede informował o rozwoju sytuacji

Jak już zrzucasz skrzynię i płacisz mechanikowi za robotę to nie ma sensu bawić się pojedyncze elementy :)

Wymieniaj całość Sachs do E30 to chyba teraz koszt rzędu 500zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

A wiec w dniu wczorajszym auto przeszło mały serwis: wymienione sprzegło, swiece , kable wn, filtry , olej , czujniki klocków, podpora wału..troszke kasy poszło ale nie ta jazda :D warto było , podziękowania dal sklepu silesia za szybką realizacje zamówienia i konkurencyjne ceny :)moj mechanik miał mały problem bo wał zdejmował i zakłądał chyba 5 razy :D pierwszym razem od 60 auto całe sie trzesło...zeszło mu na tym chyba z 4 h :) ale mogł sobie poznaczyc :P mam teraz jedno pytanie.. mam duze OBC i nie wiem jak ustawic na nim godzine oraz date :) prosiłbym o wskazówki .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...