Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jako, że ostatnio miałem tą nieprzyjemną okazję wymieniać u siebie wahacz poprzeczny z tyłu tzw. patyk to chciałem napisać co i jak, bo sam w necie niczego nie mogłem znaleźć.

Otóż przede wszystkim będziemy potrzebowali:

- lewarek

- klucz do kół

- klucz 18 (najlepiej płaski i nasadowy)

Najllepiej jak dysponujemy kanałem, chociaż ja wymieniałem awaryjnie i dałem radę to zrobić bez kanału.

Mając do dyspozycji kanał, dajemy furkę w górę lewarkiem, ściągamy koło, zabezpieczamy żeby nam nie zjechał. Od spodu mamy taki oto widok...

wachacz1paint.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Uzywając klucza 18 (nasadowym nie podejdziemy) odkręcamy śrubę widoczną na zdjęciu. Dodam tylko, że żeby wyjąć ją bez cięcia trzeba np. odkręcić półoś. Ja osobiście przeciąłem, a nową dałem deczko krótszą ( ori ma taki nosek, który uniemożliwia jej wyjęcie). Odkręcamy od strony łebka, bo od strony nakrętki nie ma dojścia. Nakrętka jest specjalna, a więc używamy jej ponownie.

wachacz2paint.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Od strony koła również używamy klucza 18, ale tutaj jest lepszy dostęp więc możmy użyć klucza nasadowego. Odrazu powiem, że śruba przy kole nie ma gwintu przez całą długość i teoretyczniepowinna dać się wybić, ale przynajmniej w moim przypadku ( główka ścięta )niestety nie obeszło się bez rozwiercania...przez co tuleja została delikatnieuszkodzona, ale moim zdaniem wybijając śrubę też ją naruszymy, a więc najlepiejpomyśleć od razu o wymianie tulei od strony koła (od strony mostu jest od razuw zestawie z nowym wahaczem). Numer lemfordera tej tulei to 30713 01

Tak mniej więcej to wygląda :)

wahacz3paint.jpg

Uploaded with ImageShack.us

W razie co proszę pytać, jeżeli będę posiadał wiedzę tochętnie pomogę. :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...