Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka..

No, ale zeby nie bylo, dlugo wytrwalem.. :)

Mialem u siebie wczesniej taki koncowy:

Brzmial naprawde fajnie, wydobywal z V8-ki naprawde cos sympatycznego (byl to Ulter basowy robiony na zamowienie - puszka o dlugosci 50cm, ale dosc waska/mala). Problem w tym, ze w trasie, gdzie automatyczna skrzynia trzyma obroty w okolicach 3tys wiekszosc czasu, leb po dluzszym czasie peka. Wiem ze w trakcie podrozy do Bieszczad, mozna doslownie kota dostac, leb jak sklep. A poniewaz mamy male dziecko, to jazda w trasie musi byc nie uciazliwa! Ale nie ma kompromisu? Nie ma jakiegos wydechu ktory by ladnie mruczal, ale niue byl taki basowy, ze mozg ci po jakims czasie wali w czache i mowiu "dosc"?

Ogolnie zaczynam sie zastanawiac czy w sezonie nie zafundowac sobie jakiegos porzadnego tlumika koncowego, zeby cos mi ladnie mruczalo, ale zeby nie bylo to uciazliwe w trakcie jazdy na codzien. Jakies pomysly? Najlepiej sprawdzone, bo kupowac w ciemno to tez nie chce za bardzo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anybody? Albo inaczej. Czy tani tlumik basowy typu remus (ktory mialem u siebie), bedzie sie roznil poziomem rozerwania glowy w czasie jazdy od tlumika typu magnaflow lub cos innego? Chce dzwiek Vki, ale nie taki bas ktory mi bedzie rozsadzal glowe, czy kazdy inny niz fabryczny bedzie meczacy w trasie? Mial ktos zalozone cos w stylu magnaflow, o eisenmann sie nawet nie spytam bo widze same za 700 eurasow :bag:..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wozu wiem , że lubisz kombinować z tłumikami .... więc spróbuj zrobić tak jak miał Karol z Grupy Zachód zrobione , tzn od środkowego tłumika były wyprowadzone tylko dwie rurki bez żadnego tłumika .... dźwięk był kosmiczny :drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak lubie kombinowac, to tak juz sprobowalem ;). To nie bylo to. A doszedlem do tego kiedys definitywnie kiedy jechalem na kacu. Mimo tego, ze glowa mi pekala po imprezie, to tlumik jeszcze ja rozwarstwial i mnie walil po mozgu mlotkiem. Cos tam pokombinuje i jesli dokombinuje do tego ze bedzie jak trzeb to sie pochwale. Nigdy nie przestane grzebac chyba :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj nie wiem jak to jest ale do części tłumików jest sprzedawana dodatkowo wkładka która wycisza tłumik. Możesz sprubować taką opcję.

Jeśli to tłumik na zamówienie to zapytanie możesz dać sprzedającemu o tą opcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Mordulec
Stary, po przejechanych 100km na trasie, zatrzymalbym sie o odcialbym wlasna glowe Mysle ze ten tlumik na dluzsza mete by wykonczyl.

Eee chyba tak źle by nie było , zobacz że dopiero przy kick-downie dopiero MUSTANG się odzywa a tak jak jadą obok siebie jest w miarę cicho :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wozu ale kombinujesz.....:P jak baba w ciąży.....chciałes miec v8....wiedziałes jak bedzie mruczal....cokolwiek wstawisz oprócz ori bedzie głośniej.....jeżeli Twój remusik Cie juz powoli drażni....to sory...ale magnaflow...i inne naprawde dobre marki tłumików sobie odpuśc....one to dopiero wydobywają "sportowy" charakter v8:drool:

:drool::drool::drool::drool::drool::drool::drool::drool::drool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wozu ale kombinujesz.....:P jak baba w ciąży.....chciałes miec v8....wiedziałes jak bedzie mruczal....cokolwiek wstawisz oprócz ori bedzie głośniej.....jeżeli Twój remusik Cie juz powoli drażni....to sory...ale magnaflow...i inne naprawde dobre marki tłumików sobie odpuśc....one to dopiero wydobywają "sportowy" charakter v8:drool:

:drool::drool::drool::drool::drool::drool::drool::drool::drool:

Nie jak w baba w ciazy, tylko eksperymentuje sobie i staram sie znalezc cos posrodku. Wiadomo, ze kazdy by chcial miec dziwek V8 itd, zeby ladnie chodzilo i zeby kazdy slyszal ze tam drzemie V-ka :twisted: Ale jeszcze do tego pamietaj ze dzieciak wchodzi w to rownianie. Mordulec, pamietasz jak z tym poprzednim tlumikiem jak sie przejechales po torze dudnilo w lbie jak silnik wchodzil w obroty w przedziale 2500-4500tys obrotow? Niezle dudnilo tobie w glowie po przejechaniu pol kilometra, to wyobraz sobie teraz trase i dziecko z tylu. To dopiero jest hard core :) Chodzi o to zeby ladnie gadalo, ale nie meczylo. Sa takie tlumiki, trzeba tylko znalezc. Mi tam sie nie spieszy, pewnie pare jeszcze przerobie zanim znajde to co trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori tlumik ze wspawanymi koncowkami. Moim zdaniem to jest idealne rozwiazanie dla ciebie. Mam u siebie takie rozwiazanie jak chcesz moge nagrac jak to u mnie chodzi bedziesz mial "podglad".

Ja tez mam takie rozwiazanie u siebie i brakuje mi V-ki w tym dzwieku :) Ale luz, tlumik jest jedna z ostatnich rzeczy na mojej liscie. Kulturalnie i po cichemu sobie szperam po ebay.de za jakims eisenmann w dobrym stanie, to dopiero bylaby perelka :) Pokombinuje, pogrzebie, cos zaloze, sciagne. Na zasadzie prob i bledu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wozu wyluzuj:D mimo ze jeszcze ćwiary na karku nie mam to pare razy była e36 woziłem dzieci z tyłu przy moim basowym tłumiku....

masakra....raz ok 17 wracałem do domu....jak dawałem gazu to 3latek robił....bruuuuummmmm.......razem z wydechem hehehe.....po przejechaniu 20km już spal...ale tak go to wymeczyło ze obudził sie o 8...tylko ze RANO!!:bag:

ja polecam odsłuchy na youtube<bo jest tego sporo>....wyjdzie troche taniej niz eksperymentowanie w garażu:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Willi, spoko :) Ale jest jeszcze jedna roznica miedzy moim a twoim przypadku. Ja mam automata. Gdyby byl manual to moglbym trzymac na wyzszych obrotach i spoko, automat sam wahluje i caly czas trzyma na nizszych obrotach (przynajmniej u mnie), musialbym caly czas leciec na trybue sportowym albo caly czas ja meczyc kick-downem zeby bylo jak w manualu. Z wydechem to jestem akurat wyluzowany, zreszta, ja lubie kombinowac.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

No to fakt z automatem to trochę lipa , jak jeździłem Woz'a 540tką na torze na tym poprzednim wydechu to na sporcie chodziło całkiem fajnie ale na zwykłym trybie zbijało obroty do 2tyś i robił się męczący bas ale tak w okolicach 2700-3500 obrotów brzmiało super :)

Na manualu szofer ma trochę większy wpływ jak brzmi wydech :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to wlasnie chodzi, ze trzeba znalezc taka perelke ktora bedzie ladnie chodzila i ladnie brzmialo w srodku i na zewnatrz, ale nie takim meczacym basem jak ten ulter-szmulter :) Piszesz mordulec ze od 2700-3500 chodzilo fajnie, wiec wyobraz sobie, ze 100km/godz mam obrotow pewnie okolo 1200, wiec praktycznie 80% jazdy lece w buczacym basie. Napewno jakis wydeszek sie znajdzie, musze tylko poszperac i poeksperymentowac sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
ze od 2700-3500 chodzilo fajnie, wiec wyobraz sobie, ze 100km/godz mam obrotow pewnie okolo 1200, wiec praktycznie 80% jazdy lece w buczacym basie.

Albo lecisz na Sporcie i masz przepał w trasie z 18L :drunk:

Nie no coś kompromisowego musisz znaleźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...