Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

witam ! jak w temacie jestem w trakcie przekładki silnika 2 l na 2.5. Silnik ze skrzynia założyłem już z 2.5 l. Chciałem założyć również most z 2.5 bo mam ze szpera ale nie pasuje mocowanie. Dlatego zostawie orginał tylko flansze przełoże. Mam pytanie odnośnie elektryki. Komputer stary był simensa a nowy jest boscha. komputer zmieniłem wraz z wiązką ale nie pasuje wtyczka w komorze silnika. Zna ktoś sposób żeby to spiąć razem czy wizyta u elektryka ewentualnie czy załatwiac kompletna wiązke orginalną z czujnikami od 2.5 ? Może ktoś też miał z tym przeboje i wie co i jak ugryżć. Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ! jak w temacie jestem w trakcie przekładki silnika 2 l na 2.5. Silnik ze skrzynia założyłem już z 2.5 l. Chciałem założyć również most z 2.5 bo mam ze szpera ale nie pasuje mocowanie. Dlatego zostawie orginał tylko flansze przełoże. Mam pytanie odnośnie elektryki. Komputer stary był simensa a nowy jest boscha. komputer zmieniłem wraz z wiązką ale nie pasuje wtyczka w komorze silnika. Zna ktoś sposób żeby to spiąć razem czy wizyta u elektryka ewentualnie czy załatwiac kompletna wiązke orginalną z czujnikami od 2.5 ? Może ktoś też miał z tym przeboje i wie co i jak ugryżć. Z góry dziekuje
No to jak to z Tobą jest?Sam to robisz?czy kolega Twój natrafił na problem a Ty w jego imieniu piszesz?To wymieniłeś tą wiązkę ?czy nie?Piszesz że zmieniłeś DME siemensa na Boscha(Prawdopodobnie o nr 0261200413) i ze wiązke również a na końcu podsumowujesz pytaniem czy wymienić wiązke razem z czujnikami?To jak to jest.Jak się zorientujesz na jakim etapie jesteś to popiszemy.Tak na teraz:wiązki silnika są niekompatybilne,DME rownież niekompatybilne i czujniki bosch i siemens to dwie różne historie-również niekompatybilne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie to sam. wiazke zmienilem ale ta od komputera, a problem polega na tym ze roznia sie wtyka ( ta okragła w komorze silnika z prawej strony ) nowa jest mniejsza (ta od boscha). i teraz pytanie co musze zrobic zeby ta spiac razem ? szukac schematu z pinami i sprobowac to jakos polapac czy wizyta u elektryka ewentualnie moze jest inny sposob typu wiazka od 2.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Tobie o konektor D100 czy X20??

Poszukaj schematów ,na których masz rospisany konektor X20 dla M50b20 na siemensie jak i dla M50b25 na boschu.Piny w X20 na siemensie są inaczej wyprowadzone dla wiązki idącej do konektora X6000.

Piny zasilające w X20 muszą się pokryć żeby DME odpaliło.

Jaki masz ten Bosch ?3.1 czy 3.3.1?a Siemensa jakiego miałeś?MS 40 czy MS 40.1?

Edytowane przez Dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...