Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Renowacja zawieszenia BMW E46 318i

Witam kolegów ...

Mój staruszek E46 318i 2000/06 głównie używałem go do roboty - od pewnego czasu wyczuwam brak komfortu a raczej zawieszenie głośno pracuje jakieś 3 lata temu maił wymieniane jakieś gumowe podzespoły i było trochę tego wiem że mam nadal oryginalne amortyzatory nie wiem w jakim są stanie

Moje pytanie jest na co zwrócić uwagę a by wykryć ewentualne uszkodzenia z przodu czy z tyłu

Jakieś sprawdzone testy ?

Jakieś popularne padające podzespoły w zawieszeniu?

Druga sprawa to [nie wiem jak to się nazywa soory] pomiędzy skrzyni biegów a dyferencjałem tylnych kuł jest wał który je łączy.. składa się z dwóch "rur" które pośrodku na środku łączy je guma skręcona 6-a śrubami ona jest popękana i czy ma wpływ na komfort jazdy ruszania?

poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...które pośrodku na środku łączy je guma skręcona 6-a śrubami ona jest popękana i czy ma wpływ na komfort jazdy ruszania?

poz.

...witam, to o czym piszesz to zapewne łącznik elastyczny wału, owszem ma wpływ na komfort ruszania... co do reszty to na kanał i wzrokowo możesz ocenić, z przodu jak breszką podważysz to będziesz widział czy jest luz i jaki duży (z przodu przy sworzniach i tulei wachliwej, z tyłu trudniej to ocenić bo tulejek jest sporo i są małe, a więc i uszkodzenie trudniej zauważyć. Wiem, bo jestem na etapie wymiany. Uszkodzenie gołym okiem bez brechy sprawdzisz tulei olejowej dyfra. Ona jest duża i jak naokoło jest guma porozrywana to wiadomo). Najlepiej na kanał do mechanika i sprawdzać luzy... Pozdr

edit.

Ogólnie za stuki przy ruszaniu bardziej odpowiedzialne są poduszki dyfra, W sumie 5szt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienialem cale zawieszenie w e46 tyl i przod na przod polecam wachacze meyle(4 lata gwarancij po dwoch latach cisza)jezeli chodzi o tyl poszedl caly kpl lemfordera troche roboty jest ale warto kosztow nie pamietam lacznik o ktorym pisze to podpora walu zalozylem najtansza nic innego nie bylo dostepnego ale rowniez smiga,jezeli chodzi o tyl,ja mialem stuki podczas gwaltownego ruszania i tzw strzelenia ze sprzegla na drugim biegu bylo slyszalne takie glosne uderzenie po wymianie tego co napisalem wszystko ucichlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt tulei tylnego zawieszenia (10szt) w tej chwili na allegro 550zł Lemforder, Tuleje wózka 4szt. 180zł również lemforder, tuleja belki tył z hydropodstawą 65zł (lemforder), łącznik wału około 250zł również lemforder. A więc kompleksowo około 1050zł + wymiana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za pomocne rady ... Czyli mam trochę do roboty, byłem u kilku mechaników ale cenią sobie taką robotę na około 2.000zł [uK] bo coś tam bo to bo tam to ... znałem polaka który to robił ale niestety jego warsztat już nie istnieje...

Tak jak pisze szakal80 u mnie gwałtowne ruszanie to już tragedia... Dlatego prawdo podobnie to chyba tył jest tak hałaśliwy...

11229851_2012-01-27_103212.jpg

Propshaft Coupling BMW (E46) 3 Series 98-

Kupiłem już złącze elastyczne koszt około 130zł

11229850_2012-01-27_103151.jpg

BMW E46 316 318 320 REAR HAND BRAKE SHOES & FITTING KIT

Kupiłem zestaw pod hamulec ręczny który trzyma tylko prawą stronę dociągałem koszt to około 350zł

11230225_2012-01-27_112214.jpg

BMW 3 SERIES E46 FRONT SUSPENSION ARMS Link Wishbones Bushes Track Rods Rod Ends

Planuje kupić taki zestaw na przód 133F nie planuje kupować jakich znanych firm chyba to wystarczy ...

11230890_a_pfkit130.jpg11230903_2012-01-27_123831.jpg

Powerflex Suspension Rear Bushes Kit BMW E46 3 Series ten zestaw jest dość drogi i nie potrzebuje frontu ale na pewno by pomógł na tyle ...

11229847_2012-01-27_102506.jpg11229848_2012-01-27_102927.jpg11229849_2012-01-27_102956.jpg

Kolejna sprawa to czy jest szansa bay zamontować alusy 18" M z powyższego foto mam 16" już lekko podżarte [pierwszym foto] chwiałem na bardzo fajnie wyglądające M 18" zanim zacznę pracować podwoziu, może będzie wymagana jakaś dodatkowa operacja/cześć?

Dzisiaj jest za zimno aby pchać się pod auto ale przewiduje że cały tył muszę rozłożyć a dokładnie dryf który daje o sobie znać na 2-ce

Dobra to szukam dalej podzespołów ...

Dzięki

aaaaaa... a może ktoś ma do sprzedania komplet Tempomatu na m43Tu bez kabli?

Edytowane przez CrisELdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...