Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mordulec

Jak w temacie , dzisiaj byłem na przeglądzie z BMWCorsą i tak się zgadaliśmy odnośnie blach DW .... jak się okazuje pod koniec zeszłego roku weszło rozporządzenie dla wrocławia i w tej chwili jak komuś zabiorą dowód obojętnie za co czy to będzie kolizja czy brak gaśnicy to trzeba iść po tablice próbne wydać 80zł i dopiero może jechać na przegląd żeby odzyskać twardy dowód ....

Kompletnie kogoś już po******liło , wy***ali kupę siana na stadion to teraz trzeba jakoś załatać budżet :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
np już DWR nie będzie miało takich problemów!!! ja np w DOL nie mam takich jaj!! ale znowuż u nas nie chcą zrobić przeglądu auta po przekładce a we Wrocławiu bez problemu!!!!!!!!!!!!

No właśnie ciekawa sprawa bo tak jak piszesz DW obowiązuje wykupienie tablic próbnych , ale już DWR DOL DST nie mają takich rozporządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciekawa sprawa bo tak jak piszesz DW obowiązuje wykupienie tablic próbnych , ale już DWR DOL DST nie mają takich rozporządzeń.

widzisz Wrocław jest dużym miastem i tam Radni ustalają niektóre prawa!! ale widzisz na tym polega to że Przypływy do kasy Miasta będą np o ok 3mln większe!! niż zakładane przychody... w następnym roku znów coś wymyślą i znów trzeba będzie bulić za ******łe!!! i znów budżet Miasta się powiększy!!!!lololi Końca nie widać...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Albo rozpierdziela mnie takie coś jak wymiana dowodu rejestracyjnego na nowy bo nie ma już miejsca na pieczątki przeglądowe i tu musisz wywalić ponad 100 złociszy , pytam się dlaczego ?!?

Dokładnie kolejny patent na wyciąganie kasy z kieszeni kierowców :bag:

Takich debilnych przepisów pewnie znajdzie się cała masa dlatego proponuję wybrać Top-10 i przy okazji protestu w sprawie cen paliw przekazać to razem z petycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Więc wrazie czego jedzie sie do DWRów i wszystko jest GIT.

Tak tylko na tym właśnie polega paranoja .... sądzę że nie ma co liczyć na to , że jak o tym nie będziesz wiedział to Pani w okienku poinformuje o takiej możliwości :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo rozpierdziela mnie takie coś jak wymiana dowodu rejestracyjnego na nowy bo nie ma już miejsca na pieczątki przeglądowe i tu musisz wywalić ponad 100 złociszy , pytam się dlaczego ?!?

To ma się zmienić. Do końca czerwca tego roku będzie wprowadzone nowe rozporządzenie. Gdy kończy Ci się dowód rejestracyjny ze względu na brak miejsca to dostajesz nowy za darmo.

Zmiany też bedą jeśli chodzi o hologramy na tablicach rejestracyjnych. Gdy zgubisz tablicę to dostaniesz wtórnik naklejki i nie będziesz musiał kupować całkowicie nowych. bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązek uzyskania decyzji w sprawie czasowej rejestracji pojazdu wynika z postanowień art. 74 ust. 2 pkt 2c Ustawy o ruchu drogowym.

Przepis ten przewiduje czasową rejestrację auta spowodowaną koniecznością przejazdu w celu dokonania jego badania technicznego. Taki obowiązek zachodzi, kiedy pojazd mamy jechać np. do naprawy czy przeglądu. Prawo nakłada obowiązek takiej czasowej rejestracji pojazdu na organ rejestrujący, na wniosek właściciela.

Art. 74. (...)

2. Czasowej rejestracji dokonuje się: (...)

2) na wniosek właściciela pojazdu — w celu umożliwienia: (...)

c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy;

dobrze ktoś zauważył, a co w przypadku przewiezienia auta lawetą? Blachy czasowe są potrzebne jedynie w przypadku przemieszczania się, więc (jeśli dobrze rozumuję) teoretycznie diagnosta nie ma prawa odmówić przeglądu tylko na podstawie tego, że auto nie przyjechało na czasówkach.

To ma się zmienić. Do końca czerwca tego roku będzie wprowadzone nowe rozporządzenie. Gdy kończy Ci się dowód rejestracyjny ze względu na brak miejsca to dostajesz nowy za darmo.

Zmiany też bedą jeśli chodzi o hologramy na tablicach rejestracyjnych. Gdy zgubisz tablicę to dostaniesz wtórnik naklejki i nie będziesz musiał kupować całkowicie nowych. bmw_beer

i tak powinno być - za przeglądy płacimy i w tym powinna być opłata za nowe dokumenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma się zmienić. Do końca czerwca tego roku będzie wprowadzone nowe rozporządzenie. Gdy kończy Ci się dowód rejestracyjny ze względu na brak miejsca to dostajesz nowy za darmo.

Zmiany też bedą jeśli chodzi o hologramy na tablicach rejestracyjnych. Gdy zgubisz tablicę to dostaniesz wtórnik naklejki i nie będziesz musiał kupować całkowicie nowych.

No ja myślę bo takich pierdół za które płacimy podwójnie jest sporo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten tego...

Zabierają dowód to jest ustawowy czas w którym możemy się poruszać pojazdem np do stacji diagnostycznej w celu wykonania badania technicznego. W razie kontroli pokazuj się qwitek od policmajstrów o zabranym dowodzie i tyle. Ktoś sobie nieźle w kulki leci we wrocławskim ratuszu...

Dziwna to sprawa, że w całym kraju obowiązuej prawo a w jednym mieście jest jeszcze cos do tego prawa dodawane- czyzby coś na wzór prawa stanowego z USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierają dowód to jest ustawowy czas w którym możemy się poruszać pojazdem np do stacji diagnostycznej w celu wykonania badania technicznego. W razie kontroli pokazuj się qwitek od policmajstrów o zabranym dowodzie i tyle.

Właśnie po to jest ten czas, a nie żeby latać po urzędasach i kombinować tymczasowe blachy... Absurd...

No ja myślę bo takich pierdół za które płacimy podwójnie jest sporo

Prosty przykład? "Opłata Recyklingowa" - płacisz 500zł przy rejestracji, a jak złomujesz furę to płacisz jeszcze raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...