Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle to niemalże wpadłem w zachwyt gdy Lijo napisał o naklejkach i dowodach.

Kolejny paradoks na moim organizmie. W wątku pt "Autoagresja" opisałem swój przypdek kradzieży tablicy rejestracyjnej z samochodu. Sprawa zgłoszona na policję itd. No więc korzystając z okazji idę do urzędu i pytam się jak to wygląda. No i oczywiście że sprawa jest zgłoszona na policji i ma bieg oficjalny. I co? I jajco. Ukradli ci- mówi się trudno. A teraz wypisz se pan kwitki i prosze uiścić stosowną opłatę w kasie. No ku...wa... jestem poszkodowanym w tej sytuacji i jeszcze musze sobie za to zapłacić że jestem pokrzywdzonym. Oczywiście policja wykazała się a jakże... terminowość wysłania druczku o umorzeniu zgadzała się co do 48 godzin. Ja mam obowiązek zgłosić kradzież i ja mam obowiązek zapłacić za nowe tablice i ja mam obowiązek sobie ich pilnować. A jaki jest obowiązek policji? A jaki jest obowiązek urzędu?

A no urząd ma obowiązek mnie poinformować i przyjąc mój wniosek o wydanie drugich tablic z naklejkami

A policja ma obowiązek łapać przestępców- no więc łapią. I tak parę dni temu po spektakularnym pościgu w miejscowości Ozimek złapano strasznego przestępcę czyli mnie... Chłopaki wpadli na goscinne występy do Ozimka i trafili nie lada kąsek. Brak tablicy 100zł i 2 pkt no i słupki skoczyły. Co dziwne: latam z jednego końca Polski na drugi. Zatrzymywali mnie policjanci w świetokrzyskim, w podkarpackim, na lubelszczyżnie, pod Jelenią jakiś czas temu, w Jaworzynie pod muzeum i co? I nic. A tu taaaki kąsek dla samodzielnego pododziału prewencji w Opolu sie trafił. Pisza mnie a ja pytam a moje tablice może panowie znaleźli gdzies po drodze? "a kiedy to było" w lipcu "to juz umorzone"- no i co? No i nic. Nie mam więcej pytań...

Tablice 100zł. Potrzeba dwukrotnego wyjazdu z jednego końca Polski na drugi, koszt: przynajmniej 4 dni robocze (tylko wtedy urzedy pracują) 4 dni robocze to przynajmniej 32 godziny pracy za ktore płaci mi mój pracodawca a których nie dostanę bo musze wziąć urlop. Do tego koszt podróży, samochodem nie mogę bo tablice. Bilet czy to pkp czy autobusem to około 100zł w jedną stronę czyli kolejne 4 stówy.

Liczmy więc:

tablice 100zł

przejazd około 400zł

przynajmniej 32h mojej pracy

lekko licząc około 1 tysiąca złotych- fajnie prawda?

Plus mandat żeby był sens utrzymywania formacji zbrojnej zwanej policją co by miał kto łapać w tak spektakularny sposób wielkich przestępców mojego pokroju...

Drogo jest być obywatelem tego dziwnego kraju...

No zdziwiłbym się bardzo bdyby ktoś pozwolił żeby kasa z tak pospolitego porcederu jakim jest wydawanie naklejek i wtórników tablic poszła bokiem.

Pany Ludziska dowody osobste rozdają za darmochę- bo jest obowiązek posiadania.

ps.

To po co ja poleciałem na policje zglaszać kradziez tych tablic skoro to i tak nic nie zmienia i straciłem ze 3 godziny swojego czasu- bo ja już tego nie rozumem w ogóle.

Edytowane przez _Wujek samo Zło_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polska piękny kraj wspaniałych jaj.

Nie potrafię co jeszcze wymyslą.

Może by tak opodatkować drogi dziurawe a łatać nimi kieszenie drogowców.

To jest bezsens niedługo każą jeździć autami cabrio w kaskach ciekae niezły pomysł może by im to sprzedać.

Pozdrawiam was i życzę jeszcze fajniejszych postów pod tym tytułem.<bmw_3>

Wujek samo zło nie martw się z tego co ja widzę to pikuś .

Zobacz się na autostrade a 4 w ciągu 2 dni 2 karambole a kto winny kierowcy bo nie dostosowali prędkości .

Ok tylko niech mi powie któren urzędas jak się auto zachowuje na czystym lodzie.

Porażka, a na temat Policji się nie wypowiem zdanie jest jedno:

SĄ PO TO BY WYSTAWIAĆ MANDATY.

chyba każdy się z tym zgodzi bo po sprawie małej Madzi pokazali że procedury tylko jakie.

Nie wiem po co nam siły zbrojne skoro są równi i równiejsi .

Edytowane przez e34t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niedługo wszystko będzie jak w normalnym kraju. Tablice sa przypisane do auta, a nie do właściciela i przechodzą z autem na nowego posiadacza tejże maszyny. Dowody rejestracyjne będą tylko jako informacja o aucie dla nas i kupującego, a wszystkie informacje o przeglądach, ubezpieczeniu itd. będą mieli milicjanci w swojej bazie danych w każdym radiowozie. Nic nie będzie trzeba ze sobą wozić poza prawem jazdy. Tak jest np.w Norwegii i tego Wam i sobie życzę w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo jasneeee już to widze...

Jak to tak zrobić żeby nie można kogoś było złapać za brak PJ czy dowodu rejestracyjnego? wszak jeden dokument to 50zł.

A rewolucję jak zrobią z tablicmi to i tak my za to zapłacimy-więc tym bardziej się nie cieszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...