Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

witam niedawno kupilem 735 v8 z 98r. jak wiadomo zapoznajemy sie dopiero i dodam ze to pierwsze moje bmw tej serii...jak na nowe auto przystalo sa nowe zagadki a mianowicie pierwsza dotyczy klimatronika...strona pasazera nie reaguje na cieplo-zimno pozatym wszystko inne dziala...druga to dziwne odglosy wlasnie stamtad dochodza tak jak by ciagle cos sie ustawialo przestawialo jakies tykania...trzecia dotyczy wydechu przynajmniej z niego co jakis czas sa wybuchy raz przy odpalonym silniku czy w czasie jazdy czy na postoju jest tak samo czasami jest to czeste czasmi niema dzien dwa....dodam ze poprzedni wlasciciel zakladal w jakijs firmie strumienice....macie jakies pomysly??pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady tworzenia tematów

Tworząc temat należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które często pomagają uzyskać szybszą i wartościową odpowiedź.

1. Post należy bezwzględnie umieścić w odpowiedniej kategorii której dotyczy.

2. Post musi być napisany w sposób przejrzysty i sensowny. Wystarczy używać prostych i krótkich zadań. Słowotok również kwalifikuje post do usunięcia. Uczmy się Języka Polskiego

3. Post musi zawierać podstawowe informacje o aucie którego post dotyczy takie jak:

- model nadwozia np. E30, E32, E60 itd.

- typ nadwozia np. Coupe, Sedan itd.

- rocznik auta

- pojemność silnika lub oznaczenie kodowe silnika np. 1,8l lub M40B18 (nie wszyscy kumają oznaczenia silników )

4. Temat posta ma być tak skonstruowany aby był czytelny i zrozumiały na pierwszy rzut oka.

5. Temat musi zawierać podstawową informację czego dotyczy. Np. pompa wspomagania, silnik, elektryka.

6. Nazwy tematów należy dobierać w sposób łatwo kojarzący się z jego zawartością. Sam zwrot typu "Nie działa, stuka, pomocy!" sprawia, że temat jest przeważnie ignorowany, gdyż jego nazwa nie mówi nic.

Wszystkie tematy nie spełniające wymagań będą usuwane.

Dodam, że chętnie bym pomógł ale nigdy nie miałem do czynienia z serią 7er. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto juz bylo sprawdzane na komputerze i wszystko wyszlo ok....ale moze jeszcze poprostu pojade do innego mechanika....a gdzie tych klapek szukac??jak one wygladaja....sa w srodku za klimatronikiem??....inny kumpel mi mowil ze to moze tez byc taki zawor czy jak to tam sie nazywa pod maska taka metalowa czesc mowil ze to sie tez czesto zawiesza i trzeba uderzyc kilka razy on przynajmniej tak mial???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość dirty.73

jeśli chodzi o klimatronik,prawa strona wieje zimnym?czy nie wieje wcale?jak zimnym,to może być panel do wymiany,podmień najlepiej do sprawdzenia,jak wcale,to pourywały się lub nie działają siłowniczki klap,to o czym piszesz to elektrozawory ogrzewania,jakby siadły,wcale nie miałbyś ciepłego,co do strzałów,stawiam na te superhiper strumienice,na wydechu bmw,trzeba się znać,aby grzebać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

przyjzalem sie dokladniej dzialaniu tej mojej daremnej wentylacji i dziala nastepujaco....gdy wlacze na zimno i ustawie na auto rzeby lecialo z kazdej pozycji to strona pasazera dziala nieprawiodlowo to znaczy pod szyba leci cieple na wprost leci zimne pod nogami z przodu leci zimne a juz z tylu leci cieple....czy ktos ma pojecie wogole o co chodzi??bo ja juz sie pogunilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapki znajdują się przy samej dmuchawie. Niestety wiąże się to z rozbiórką kokpitu. Chociaż ja rozpocząłbym naprawę od sprawdzenia płynu chłodniczego i odpowietrzenia układu, klimatronic dwustrefowy tak ma, raz grzeje z jenej , raz z drugiej strony jeśli się dobrze nie odpowietrzy układu. Sprawdź sondy, powinny być przed i za katem, zazwyczaj tak bywa, że po wyjęciu kata silnik nieco wariujehappy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...