Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziwne "tykanie" podczas startu [318i e46 M43TU] tak jak na filmie:

Ale u mnie przestaje po chwili prawie zawsze na zimnym silniku tak hałasuje ale przestaje po 3-7sec

Czy da się to usunąć i co to jest?

11473874_2012-02-18_233916.jpg

Rura olejowa (BMW OEM part 11421727054) Śruba drążona (BMW OEM part 11121432205)

Niby te elementy maja powodować problem a dokładnie rura olejowa to prawda?:?

Karzą nawet zrobić otwór wróże olejowej 1.5mm aby lepiej zalewało elementy?:?

Pozdrawiam

Edytowane przez CrisELdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klepią zawory, napisz jaki olej masz wlany? jak mineralny to się nie dziw bo przy niskiej temperaturze olej jest gęsty i chwilę mu zajmuję zanim dotrze do szklanek i je nasmaruję, zalej dobrym syntetykiem i problem powinien zniknąć, choć nie koniecznie, w moim jest to samo przy niskich temperaturach a mam półsyntetyk, kumpel jeździ na mineralu i klepie niemiłosiernie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Olej mam zalany 10W 40 [a3/b4] syntek magnatic

Czytałem na innych angielskojęzycznych forum i każdy zwala na zanieczyszczone dwa elementy wymienione w pierwszym poście nie by wymiana pozwala usunąć wadę...

Podkreślam u mnie to klekotanie występuje jedynie podczas zimnego startu przez około 2 sec nawet jak teraz patrzyłem trwa to około 2-3sec anie 7sec nie wiem co am robić?

Nie chce zakładać nowego tematu a chodzi o silnik tego samochodu E46 kolega kupił rozwaloną BMW 330d e46 2003r [Kompletna rozwalony mocno tył] i odsprzedaje mi go za bardzo dobra kasę...

Chwiałem podmienić w swoim E46 318i na 330d czy to wypali?

Auto ma komplet kluczyków i papiery raczej nic nie wyciągnę z tyłu ale przód nie jest cały czy będę musiał wymienić dyferencjał w moim na mocniejszy a co pasuje a co nie z 318 do 330?

Za robotę się wezmę dopiero końcem lata jak to ma sens robić ogóle?

poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czyli co mam zrobić aby nie wpakować kasy w niepotrzebne podzespoły, myślałem jednak zajrzeć na tą rurę olejową ewentualnie wymienić na nową koszt to około 150zl [bmw-cuper] olej była zanieczyszczony [auto stało 4 lata nie ruszane] jak go kupiłem i miałem niewielkie kłopoty z tym ale silnik jednak okazał się sprawny i bezproblemowy jedynie ten start mnie denerwuje... chwiałbym aby jeszcze pochodził cicho chwilę apotem zobaczę ...

Co do podmiany silnik na 330d[podzespołów] koszt chyba tylko czas mam miejsce i sprzęt ale co już wiem to cała elektronika do podmiany komp, silnik, skrzynia, przewody p, dryf, zawieszenie tył zostaje a przód do podmiany wyposażenie zostaje ...

pomysł bardzo się podoba kumplowi i mi który bardzo chce pomóc po godzinach czyli siła robocza także jest :)

Raczej kosztów nie przewiduje... chyba alufelgi tyl na razie to tylko plan doszukuje sie jedynie problemów...

Poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że któraś szklanka nie trzyma oleju i musi potrwać zanim olej ja wypełni. Miałek tak w E36 318i 113 koni - po przejechaniu ok 5 km silnik nie wydawał żadnych odgłosów, ale zmiana oleju nie pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli auto tyle stało nie palone możesz sprawdzić dla świętego spokoju drożność magistrali olejowej, ale broń boże nic nie rozwiercaj nie po to inżynierzy konstruowali ten silnik żeby coś tam wiertać. A do wymiany masz popychacz hydrauliczni lub inaczej zwanym kasownikiem luzów zaworowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wpadłem na pomysł zastosowania Ceramizera 3 pac[regeneracja podzespołów tarcia] na silnik skrzynie i do paliwa. Ze względu iż pomógł mojemu kumplowi , bez rozbierania i szukania a na pewno nie zaszkodzi koszt nie wielki 130zł allegro [certyfikat]

Zobaczę co się stanie skrzynia na dwójce głośno chodzi także potrzebuje regeneracji :lol:

poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...