Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem ze moja bunia jadac na gazie troszke muli i ubywa paliwa, powiem tak wycieku na pewno nie ma a jak jest juz koniec paliwa to przerywa czyli tak jak powinno byc tylko problem jest w tym ze przerywa nawet jak jade na gazie. Moje twierdzenie jest takie ze ktorys wtrysk leje nawet jak jade na gazie ale to tylko moje twierdzenie. prosze o jakies porady jak to dokladnie sprawdzic

gaz sekwencyjny. sterownik: esgi2 reduktor: nie pamietam wtryski: Valtek czerwone

Edytowane przez maniekma1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja nawet nie wiedziałem,że tak może być że pali to i to.

Tylko jak to można zauważyć bo w sumie zawsze mam i lpg i pb zatankowane :)

po rostu zatankowalem gazu za 50zł i paliwa za 40zł i zrobiłem 120 kilometrow na gazie i brakło też paliwa czyli cos jest nie tak a jak wkrecał sie powyżej 2.5 tysiaca obrotow na gazie to zaczał pierdziec tak jak by paliwa nie bylo no i żeczywiscie go nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem bardzo podobny problem e32 na gazie brała tez benzynę, męczyłem się z tym sporo czasu, odwiedziłem chyba z 5 warsztatów w ostatnim chcieli badać wtryskiwacze czy nie ciekną, juz miałem zawozić auto, ale jakoś przypadkowo zaglądając pod maskę przy zapalonym silniku znalazłem wyciek, jakiś 10cm wężyk pomiędzy dwoma rurkami metalowymi od strony kierownicy. Zapewniali mnie też że wycieku niema, pewnie dlatego że na zgaszonym silniku wyciek szybko odparowywał. Koszt naprawy wyniósł mnie 2zł :), jedyne co mi poradzili gazownicy to wyciąganie bezpiecznika od pompki Bp jak jezdziłem na gazie i tak tez robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Juz znalazlem przyczyne, szukalem wczoraj wyciekow i nigdzie nie znalazlem a dzisiaj cos mnie tknello zeby sprawdzic stan oleju i co sie okazalo, ze z bagnetu ciekla benzyna, tak wiec to beda lejace wtryskiwacze. to jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale benzyna powinna być wtryskiwana do komory spalania!! Czyli działa tu wdech, wtrysk, spalanie, wydech.

To znaczy ze albo góra silnika albo dół puszczają.

Układ paliwowy i układ olejowy sa całkowicie niezależne. Mieszanie się tych dwóch płynów nie powinno mieć miejsca.

Bardzie prawdopodobne jest, jak na mój gust, mieszanie płynu układu chłodzenia i oleju.

Lanie wtryskiwaczy mogło by powodować co najwyżej zalewanie układu wydechowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. a skąd pewność, że to benzyna? Przybywa Ci cały czas oleju?

z tad ze smierdzi benzyna i nie moge sprawdzic stanu oleju bo z bagnetu scieka benzyna, najlepsze jest to ze chyba sie naprawily bo juz ma znowu moc i nie pierdzi ale i tak je wymienie bo kupilem calą listwe, jak raz laly to problem moze sie powtorzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...