Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) natchniony tematem: BMW-klub.pl • Zobacz temat - Podświetlane klamki wewnętrzne - jak zrobić [FOTKI] wpadłem na pomysł aby zrobić coś takiego w E36;) Z tym że moje szyby są na.... Korbkę;) Macie może pomysł skąd wziąć prąd do podświetlenia klamek? myślałem żeby podprowadzić od włącznika od awaryjnych, ale po włączeniu by klamki migały... Wszelkie pomysły nagrodzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jakiej stacyjki koledzy w lusterka sie wpinasz i z bani,mase wiadomo do srubki od klamki na drzwiach a + z lusterek proad sie pojawia po przekreceniu kluczyka wyglada bajka ,mowie o swojej e36 i nie trzeba zadnych kabli ciagnac,do kompletu mam podswietlana poleczke pod obc klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie też montowałem podświetlenie tylko na diodach (pomarańczowych żeby ładnie sie komponowało),koszt nie wielki bo za diody z przetwornicami na 12V i 2 metry dwu żyłowego kabla dałem 10zł i spędziłem niedziele;D bardzo ładnie wygląda a podpiełem się pod światła postojowe;D jak chcesz to podeśle ci foto jak to świeci (nie widać żadnych kabli ani diody)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie:) a ja mam <limuzyna> :D więc są 4 drzwi.... powiedz mi, pod lusterko (wtyczkę przy przełączniku) mogę się podpiąć od strony kierowcy, a strona pasażera? Jest jakieś "stałe" 12V? Bo w drzwiach pasażera nie ma przełącznika od lusterek, więc na moje ""myślenie"" w wiązce do lusterka od strony pasażera 12v się pokazuje dopiero gdy próbuję przestawić lusterko, TAK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie:) a ja mam <limuzyna> :D więc są 4 drzwi.... powiedz mi, pod lusterko (wtyczkę przy przełączniku) mogę się podpiąć od strony kierowcy, a strona pasażera? Jest jakieś "stałe" 12V? Bo w drzwiach pasażera nie ma przełącznika od lusterek, więc na moje ""myślenie"" w wiązce do lusterka od strony pasażera 12v się pokazuje dopiero gdy próbuję przestawić lusterko, TAK?

nie w lusterkach znajdz kabel jest prad caly czas po przekreceniu kluczyka,w tylnich drzwiach sprobuj pod silownik od centralnego zamka + zlapac tam jest chyba moze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napięcie jest stałe,po przekręceniu zapłonu i już się świeci, a tył możesz się bawić z kablami i podpiąć do świateł albo tak jak ja tył podpiełem do centarlnego;D zdjęcia wrzuce jutro. do lusterek o ile dobrze pamiętam biało-niebieski to + a brązowy to -.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to głupota,puszczać kable rozbierać pół samochodu bez sensu, w drzwiach kierowcy i pasażera można sie podpiąć pod lusterka i ładnie kable porozkładane, tył mam podpięty do centralnego(jak otworze auto to już świeci.troche bez sensu ale nawet jak zostawiam samochód otwarty to musiał by ok.27h stać żeby aku rozładować;D)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napięcie jest stałe,po przekręceniu zapłonu i już się świeci, a tył możesz się bawić z kablami i podpiąć do świateł albo tak jak ja tył podpiełem do centarlnego;D zdjęcia wrzuce jutro. do lusterek o ile dobrze pamiętam biało-niebieski to + a brązowy to -.

Bardzo mi pomogłeś;)) Możesz wrzucić te fotki, chętnie zobaczę jak to wygląda. Co do tylnych drzwi, chyba będę musiał jakoś prowadzić kable, bo samochodu koło domu praktycznie nigdy nie zamykam na "klucz";) więc aku musiałbym ładować co drugi dzień xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak chiccoo mówi tak powinno być też moim zdaniem ,ale co tam wymodziliście wrzućcie foty bo projekt ciekawy

ja mam łatwo bo tylko dwójka drzwi i na elektryce tak że coś mogę pomieszać 8)

Edytowane przez mariusz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: wziąłem miernik do ręki i pomierzyłem, faktycznie w drzwiach pasażera jest stałe 12v brązowy to -, a niebiesko biały to +. Natomiast dziwne jest to, że w drzwiach kierowcy na brązowym i niebieskim nie pokazuje żadnego napięcia.... jedyne jakie jest to na czarnym -, a na zielono czarnym + i to 10v, które pokazuje się dopiero po wciśnięciu Joysticka przy ustawianiu lusterek... teraz tak myślę, czy to ma jakiś wpływ że mierzyłem napięcie przy odpiętej kostce od przełącznika do ustawiania lusterek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...