Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

szukałem i coś nie mogę znaleźć takiego tematu to zapytam się tu.

Mianowicie problem pokazał się taki że jak auto postało 2 dni nie jeżdżone,po odpaleniu i chęci wrzucenia D. Gałka biegów poszła z lekkim oporem to mnie zdziwiło i chciałem wrzucić na 2 to musiałem się troszkę po siłować ze skrzynią ale większy opór stawia podczas jechania z samego dołu na P. Olej w skrzyni był wymieniany przed zimą tak jak wszystkie filtry i nawet chłodnica oleju. A podczas jazdy nie ma żadnych problemów takich jak szarpanie czy długie myślenie lub wybijanie biegów.

Auto to BMW E36 320A benzyna z 93r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tak więc problem zdiagnozowany i naprawiony. choć jeszcze dziś chcę zrobić jazdę testową na dłuższym odcinku by mieć pewność, że wymiana pomogła.

w moim przypadku problemem nie okazała się linka tylko suwak sterowania wchodzący w sterowniku połączony z mechanizmem zmiany biegów.

później wrzucę foty jak element ten wygląda. dziwi mnie tylko dlaczego stawiał taki opór po osiągnięciu temperatury roboczej oleju w skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie tylko dlaczego stawiał taki opór po osiągnięciu temperatury roboczej oleju w skrzyni biegów.

Bo pomimo braku bezpośredniego połączenia ze skrzynią temperatura jest dość wysoka w tunelu środkowym, jeżeli były jakieś przytarcia to po rozszerzeniu się metalu wszystko wymagało większej siły do przerzucenia biegu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie usterka usunięta ;) na postoju wrzuciłem 2 bieg i gałka już nie chciała wrócić s powrotem na P . Po rozkręceni i dostaniu się do linki przy gałce Wyciągnąłem kawałek linki. Całe szczęście że trochę się znam na autach i nie musiałem holować go do warsztatu tylko kupiłem nową co okazała się że to w cale nie jest taka tania sprawa i zamienników nie ma ale bynajmniej już do problemu przez kolejne 20 lat nie wrócę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...