Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam model e34 z 92 roku 2.5 24v. krótki opis, stoje ze znajomym i palimy papierosy patrze sie a tu tach, pękła mi szyba boczna od str kierowcy, samoistnie przy zgasoznym silniku bez dziur mrozów jakichkolwiek czynników które powinny być oczywiste, dodam tylko ze ta szyba byla zakladana przezemnie dzien wczesniej bo spadla z 1 lapy i prowadnica sie odkleila, wyczyscilem ja i wstawilem ponownie, to ze starosci? z powodu tego ze ja dokladni odswiezylem, moze klej nowy za mocno sie zwiazal, boje sie bo slyszalem ze to od wadliwej konstrukcji karoserii...:cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i przypomnialo mi sie ze mylem szybe rozpuszczalnikiem bo ją "upaćkałem" klejem do szyb, moze to dlatego? i ona jak mi strzeliła to przy tych chromowanych listwach i fragment szyby polecial na ulice czyli wysadzilo mi takjakby dol szyby jeszcze zastanawia mnie fakt czy to moze wina kleju (patex na pistolet bezbarwny) moze on zwiekszyl objetosc? cos a'la mróz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne powstały naprężenia w miejscu klejenia lub coś nie tak złożyłeś u dołu szyby w miejscu klejenia tak wnioskuje po tym co piszesz ze starości nie pękła napewno dużo starsze bawarki latają po świecie i szyby nie pękają szczególnie boczne po przednie i tylne to się zdarza jak bawarka była z kilku pospawana lub po dachowaniu :lol:

Edytowane przez mariusz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naewt mnie nie demotywujcie z tym ze jest skladana, widac ze dupe i przod przynajmiej do chlodnicy miala robiony ale dach i szczeliny nic a nic nie wykazuja...co do staroci to faktycznie auta z lat 60-70 maja ori szyby wiec moze objetosc kleju, mariusz - nic zle nie nalozylem, tylko slizgi odczepilem i wsadzilem spowrotem na swoje miejsce:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh nie oceniam twojej pracy :lol: może faktycznie to wina kleju na starość szyby bym nie stawiał to był efekt naprężeń które ją odkształciły do teko stopnia że strzeliła ale co było powodem tych naprężeń trudno wyrokować , sprawdz wszystko cobyś po założeniu drugiej nie miał tego samego efektu po czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz zdjęte drzwi z budy luzem mogą nie mieć naprężeń nie wiszą na zawiasie i zamek ich nie trzyma to różnie może być ale próbować możesz ;) jeżeli wina kleju to strzeli ale może być że i wina kleju i naprężeń razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że przy wklejaniu szyba nie była równo z każdej str!! i jakąś częścią dotykała do karoseri!!

raz miałem taki przypadek że wkleiłem szybe przednią i zaraz po wklejeniu właściciel dał auto do mechanika i na podnośniku łapowym stało całą noc!! i po opuszczeniu auta na koła szyba pękła!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc przy kolejnej szybie zastosuj sobie porządny klej np firmy Wurth czy jakoś tak na pewno się nie napręży a jeszcze przed nałożeniem na szybę trzeba posmarować cienką warstwę takiego podkładu pod klej i to najlepiej tej samej firmy : PRIMER PODKŁAD POD KLEJ DO SZYB WURTH 30ml (2195785787) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i WURTH KLEJ DO SZYB 310ML (2223739578) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. jak to zastosujesz to nie będzie opcji,że pęknie przez klej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primer daje się tylko jak zajechałeś np do gołej blachy nożem przy wycinaniu kleju!!

i daje się na szybe w miejscu w którym klej przylegać ma i klej nakłada się na karoserie w miejsce starego jak coś był chciał wiedzieć to pisz na PW

X2

stosujemy Wurth w mercedesach zestawy czyli klej primer i pendzelek do jego nałożenia i nigdy nie bylo problemu więc polecam.

dyziu jaki ty mądry :lol:

Edytowane przez krystian 520I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki, miała prawo trzasnąć, to tylko szyba. Napewno nie od czyszczenia rozpuszczalnikiem lub starości. Może gdzieś rant przy montażu wyszczerbił się i w skutek naprężeń pękła, ewentualnie jak wyżej koledzy pisali, źle została spasowana przy klejeniu i wskutek naprężeń dostała dzwonapytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, jestem zaklopotany, w srode bd mial kolejnego dawce na czesci z niego wyciagne szybe wlasciwa ale najpierw sprobuje zpreparowac inna szybe tak jak podczas montazu tej o ktorej mowa, jesli strzeli to bd mogl wykluczyc bude, a co do dotkniec z karoseria to moze cos w tym ejst, zobacze na prowadcnicy, moze bd jakies slady zlego przyklejenia;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...