Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki mam problem z kodowaniem NCS'em. Wszystko robię tak jak to jest przykazane. Profil, każda ******ła sprawdzona po 15 razy. Dochodzę do momentu w którym wybieram przycisk ZCS/FA aus SG, wskazuje chassis e46 wyświetlają mi się modóły:

AKMB

ALSZ

EWS

KMB

W pierwsze dwa mogę wejść i nie ma problemów z ich odczytaniem. W dwa pozostałe nie da rady i wyskakuje mi błąd jak w temacie. Co dziwne VIN jest zczytany automatycznie i poprawnie. Dodam że INPA działa bez zarzutu, podobnie DIS (choć do tego jeszcze wrócę). Czy miał ktoś podobny przypadek i sobie z nim poradził?

Na jednym z forów znalazłem odpowiedź że po lifcie wejście do modułu EWS i KMB jest niemożliwe. I tutaj pytanie, ma ktoś możliwość sprawdzenia w e46 po 09.2003 czy rzeczywiście nie da się wejść do tego modółu?

I kolejna sprawa która mocno mnie zastanawia. Pomyślałem że jeśli nie NCS to spróbujemy DIS'em go potraktować. Wchodzę sobie spokojnie w programowanie, wybieram "car memory", DIS coś tam sobie mieli i wyświetla komunikat żeby włączył zapłon i takie tam (co robię) i d...a. Wyswietla komunikat że nie może się połączyć z EWS/ZCS/i czymś tam jeszcze. Totalnie dziwna sprawa i nie wiem jak to ugryźć. Macie jakieś pomysły, bo mnie się pomału kończą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za każdym razem przy podpięciu muszę wybrać moduł bo często ten "Aktywny" umożliwiający zmiany iest inny.

E46 najczęściej idą przez ALZS właśnie, a E39 np przez EWS. Instalację i konfig NCSa masz pewnie poprawną, tym bardziej że DIS też nie bierze - raz miałem kłopot z konfigiem NCSa bo nie pozwoliłem na "manipulację FSW/PSW" w ustawienich profilu

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie wiem o co kaman z tym NCS'em ale mam pewien pomysł jak to ugryźć. Otóż można kodować przez ten plin FWS_PWS.MAN czy jak on się tam nazywa. Teraz pytanie, jeśli będę chciał zaprogramować powiedzmy jedną czy dwie opcje to czy mogę w ten plik wrzucić tylko te opcje czy musi mieć wszystko wypisane? Nie wiem czy zrozumiale to opisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj,zczytujesz całość,masz w WORK NCSa plik .TRC,w nim zmieniasz wpisy tylko te,co cie interesują,innych wpisów nie ruszasz,potem kopiujesz całość,cały plik .TRC do pliku o rozszerzeniu .MAN(który sam tworzysz w WORK NCSa),dajesz kodowanie i lecisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem problem z odczytaniem jakiegoś modułu w e46, kilka razy próbowałem i nic... ale poradziłem sobie z tym, po wybraniu modułu wcisłem jakiś przycisk i zmieniłem jakieś ustawienie i poszło :) ale co i jak to nie napisze bo nie pamiętam, musiałbym jeszcze raz podłączyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj,zczytujesz całość,masz w WORK NCSa plik .TRC,w nim zmieniasz wpisy tylko te,co cie interesują,innych wpisów nie ruszasz,potem kopiujesz całość,cały plik .TRC do pliku o rozszerzeniu .MAN(który sam tworzysz w WORK NCSa),dajesz kodowanie i lecisz

Dokładnie.

Nieważne czym wchodzisz, ważne że drzwi nie trzeba wyważać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to zaje...fajnie prosto wygląda gdy Wy to piszecie. A teraz poprszę o wersję dla inteligentnego inaczej :P

1. Wchodzę w NCS'a

2. Ładuje profil Expertmode

3. F1 + F3 - teraz jak rozumiem mam w pliku TRC wszystkie opcje jakie mam w samochodzie, tak?

4. Zmieniam sobie opcje te które chcę w pliku TRC i zmieniam go na MAN.

5. koduje samochód - i teoretycznie wszystko działać powinno. Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...