Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanko do kogos kto ma pojecie o takich rzeczach, bo ja w tych sprawach nie mam zielonego pojecia.

Potrzebuje przetwornice napiecia do laptopa (ladowarke czy jak to sie tam nazywa).

Chodzi mi o to,zeby podlaczyc laptopa do auta (rozchodzi sie o ciezarowke ale to chyba nie istotne do jakiego auta, bo mam u siebie gniazdo na 12 i 24 V ).

Znalazlem cos takiego :

KFZ & Netzteil Ladegerät Notebook HP Pavilion dv7-1110eg mit LCD Anzeiger | eBay

Tam w opisie jest podane,ze urzadzenie dostosowuje automatycznie napiecie do danego laptopa.

Sa podane rozne rodzaje koncowek i napiec do roznych laptopow.

Problem w tym, ze mojego laptopa w tym wyszczegolnieniu nie ma i niewiem czy jak to zamowie i podlacze, to nie bedzie BUM i znowu zostane "offline" :(.

Na moim laptopie jest naklejka z takim napieciem : 19V, 4.74 A (4.74 A)

Moge cos takiego podlaczyc ?

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,moze i prosciej Mordulec ale taniej to chyba nie (przynajmniej w DE).

Z tego co widzialem,to takie przetwornice sa duzo drozsze.

Po drugie chodzi tez o estetyke i miejsce.

Ja nie jestem zwolennikiem tysiaca wiszacych kabli w samochodzie. Przetwornica na 230V mala nie jest,do tego zasilacz itp.

Chyba nie mialbym gdzie tego wszystkiego pochowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest najlepsze rozwiązanie - tak jak pisze Mordulec.

Z przetwornicami jest ogólny problem gdyż elektronika w tych mini falownikach szatkuje przebieg tak, że wychodzi prostokąt a tego lapki kompy i procki nie za bardzo lubią.

Powiem tak: najlepszym wyjściem jest po prostu organoleptycznie sprawdzić, która przetwornica po podłączeniu lapka będzie zachowywać się normalnie tj; np nie wydawać dziwnych odgłosów, nie zaskwierczy itd

Temat przerabiany przez moją osobę dwa miesiące temu dokładnie w tym samym wydaniu: laptop do ciężarówki.

Było ciężko a efekt taki sobie. Najlepiej pytaj ludzi którzy już coś takiego mają bo eksperymentować z przetwornicami do dużo czasu i kasy potrzeba

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie chodzi tez o estetyke i miejsce.

Moim zdaniem estetyka na najwyższym poziomie wszystko wrzuć sobie pod dechę albo do schowka a na zewnątrz wyprowadź jedynie wtyczkę która idzie już bezpośrednio do laptopa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie wstrzymam się z zakupem tego urządzenia z ebaya.

W ostateczności jak będę miał przetwornice na 230V to będę za każdym razem rozwijał kable.

Albo wrzuce gdzieś do schowka tak jak pisze Mordulec.

W sumie i tak nie używam laptopa podczas jazdy.

A ile Watt musi mieć taka przetwornica na 230V,

zeby wystarczyla do laptopa ?

Edytowane przez Tomek v8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordulec ma racje przetwornice 12Vna 230V montuje się w ukrytym miejscu i do tego wpinamy zasilacz ORYGINALNY z laptopa, który jest stabilizowany i bezpieczny dla naszego kompa. Podłączenie uniwersalnego sietu spowoduje - estetycznie spalenie się laptopa.

Należy przeliczyć co wychodzi taniej Laptop + uniwersalny zasilacz 26 euro czy przetwornica 12V -230V

PRZETWORNICA NAPIĘCIA PRĄDU 12V / 220V 2000W (2254471463) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. w tym przypadku 55 euro

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę,a więc decyzja została podjęta - przetwornica na 230V .

A ilu watowa ???

Ta z linku ma 1000W a ja w aucie oprócz ekspresu do kawy nie mam żadnych innych urzadzen,ktore pobieraja duzo pradu (typu Mikrofalówka itp),więc chyba nie potrzebuje aż takiej dużej, co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90-100W wystarczy w zupełności. mam przetwornice na 230V 75W i wystarcza mi w zupełności do lapka, bez problemu doładuje baterie, kupiłem ostatnio zasilacz samochodowy do laptopa i tu jest gorzej, laptop działa bez problemu, ale z naładowaniem bateri przy włączonym lapku jest już gorzej

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie kombinujecie pod gorke :D Grzesiek nie myslales o zwyklej ladowarce takiej do auta? Ja nie mialem czasu, pojechalem do Media Markt w Legnicy i zakupilem najtansza ladowarke do laptopa - samochodowa, za 76zl.. Masz w niej komplet koncowek - chyba z 11 na wiele urzadzen i rodzajow laptopow. Kostke takiej samej wielkosci co ta do laptopa, z tym, ze ma w sobie regulacje pradu 14-20V i sobie ustawiasz ( moj np. na 19V ). Kabel dlugi, do tylnego siedzenia siega, podpinasz pod zapalniczke. Nie musisz montowac w aucie na stale, dzieki czemu mozesz wziasc do kazdego auta gdziekolwiek i s kimkolwiek ( wiedzieliscie, ze s kimkolwiek pisze sie osobno? wedlug slownika Chrome :P ) bys jechal :)

Cos podobnego mam:

MediaTech Samochodowa Ładowarka do Laptopa MT6250 (2257450299) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Smiga nalezycie, kosztuje grosze i jest poreczne :)

Edytowane przez ChriS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od laptopa , jak masz jakiegoś 15 calowego LCD to wtarga jakieś 40-60W .... chyba że masz wersję na bogato jakieś 17 cali turbo-hiper-power-sound i masę gadżetów podłączonych przez USB to tak do max 90W łyknie :)

Jeśli chodzi o wybór przetwornicy to jak masz zamiar chować to w schowki i będzie on służył jedynie do laptopa to mocniejszego jak 150W nie ma sensu .... bardziej szukaj takiej która ma spore radiatory i się nie będzie grzał , najlepiej poczytać opinie na forach np. elektroda.pl :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19V, 4.74 A (4.74 A)
jakby nie liczyć W=V*A -> 19V*4,74A= 90,06W

Odpowiedź jest prosta, minimum 90W a jak Mordulec napisał lepsza i bezpieczniejsza będzie 150W (lepiej żeby nie pracowała na granicy możliwości). Na Twoim miejscu poszukałbym takiej na 24V. Będzie mniej się grzała i doładować kompa będzie prościej.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapas mocy nie zaszkodzi, tym samym będzie służyć i jego wnukom, a może będzie chciał podłączyć faktycznie mikrofale alo odkurzacz i co wtedy zakup nowej ? Ja tam wole mieć zawsze zapas :P

No można zapakować i 2kW tylko w tym przypadku istotne są 2 kwestie .... przetwornica ma być schowana .... a im większa moc na wyjściu tym zazwyczaj większe gabaryty urządzenia a druga sprawa bardziej będzie się grzała dlatego przy zakładanym poborze w okolicach 100W nie ma kompletnie sensu , tak jak Hubert napisał .... maksymalna moc zasilacza + 50% ~ 150W przetwornica w zupełności styknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec potrzebuje 150W.

Znalazlem cos takiego :

SmartPower SL150-A-12, Sinusähnlicher Wechselrichter 150 W, 12 V/DC (11 - 15 V) - 230 V/AC

Jak myslicie ? To se nada ?

Zerknijcie jeszcze panowie znawcy na te wszystkie parametry, zebym nie kupil jakiejs kupy.

Jak juz wczesniej wspomnialem,nie bardzo sie na tym znam.Dla mnie to sa tylko cyferki.....

Mysle,ze do laptopa 17" chyba wystarczy,co ?

Mam tylko nadzieje,ze nie pozera to tyle pradu,ze po kazdej pauzie bede musial odpalac auto na kable ?

Acha,zastanawia mnie jeszcze jedno..... Dlaczego to cos ma jeszcze gniazdo USB pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam już 2,5 roku na ładowarce na 12V i wszystko jest gicor.

Z racji, że mam małego lapka to kupiłem 60W z tym suwakiem do ustawiania napięcia.

przetwornica na 230V szybko rozprawia się z bateriami TIRa

Gniazdo USB jest do ładowania jakichś gadżetów prądem 5V

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie ? To se nada ?
Wygląda na porządną rzecz. Jeśli masz mozliwość sprawdź gdzie jest to produkowane. Moc jest w 100% wystarczająca nie tylko do lapka. Maksymalny pobór prądu to 15A więc nawet jeśli będziesz wykorzystywał 100% mocy przez 10h to akumulator powinien spokojnie odpalić po postoju (chyba że aku już jest do d...). Tak czy inaczej ja bym tego raczej używał do ładowania aku w lapku... jak naładowany jest aku w lapie to wyłączasz przetwornice i aku w samochodzie nie ma szans się rozładować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wkleiłem ma moc ciągłą 300W i ma zabezpieczenia pokaże też jak napięcie na akumulatorze spadnie do 10V więc jakbym potrzebował 230V w aucie to bym zamontował coś takiego na stałe w bagażniku i zrobił tylko wyłącznik np.bezpiecznikiem automatycznym dużej mocy :) i będzie super.

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym to polecił o ile nie będzie planów na dalsze modernizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam przetwornicę 500W z 24V na 230V po pauzach nie mam problemu z odpaleniem auta jest też zabezpieczenie jak napięcie spadnie poniżej jakiejś granicy

a do przetwornicy jest podpięty cały czas laptop(w czasie jazdy też) i zestaw głośników 2.1 lolol

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Podobna zawartość

  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...