Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra jest panowie - przetwornica kupiona 150W.

Niestety nie ta z linku,który wrzuciłem bo tamta miała gniazdo prostokatne

a ja mam okrągłą wtyczkę, ale mniej-więcej o podobnych kształtach i rozmiarach.

Do laptopa + IPhone w zupełności wystarczy.

Do tego podlacze radio i będę miał kino domowe jak tralala.

Scania ma dosyć dobre nagłośnienie,więc będzie gicio :dance:.

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem po co taki wydatek i kllopot zamiast zwyklej ladowarki do laptopa?

jaki wydatek? ja za swoją przetwornicę Volt Polska 500W dałem 120pln i mogę podłączyć inne urządzenia a do ładowarki tylko lapka

a w uniwersalnych ładowarkach często jest tak że do lapka HP nie ma odpowiedniej końcówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki wydatek? ja za swoją przetwornicę Volt Polska 500W dałem 120pln i mogę podłączyć inne urządzenia a do ładowarki tylko lapka

a w uniwersalnych ładowarkach często jest tak że do lapka HP nie ma odpowiedniej końcówki

prawdę prawi wódki mu dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Sorry, że odkopuję temat po latach, ale sam mam dylemat co do zakupu.

 

Potrzebuję sprzęt, który pozwoli mi przynajmniej podtrzymać laptopa przy życiu, chociażby do diagnostyki auta, a dokładnie do E38, sporadycznie Citroen C4. Akumulatory odpowiednio w BMW 105Ah oraz w C4 60Ah.

 

Bardziej bym się skłaniał ku przetwornicy niż ładowarkom do laptopa, bo w razie W można i coś innego podłączyć pod ten sprzęt, ale może niech użytkownicy się wypowiedzą.

 

Budżet raczej skromny, tzn tak max 150 zł.

 

Pozdrawiam i będę wdzięczny za wszelaką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, juve_fan napisał:

Sorry, że odkopuję temat po latach, ale sam mam dylemat co do zakupu.

 

Potrzebuję sprzęt, który pozwoli mi przynajmniej podtrzymać laptopa przy życiu, chociażby do diagnostyki auta, a dokładnie do E38, sporadycznie Citroen C4. Akumulatory odpowiednio w BMW 105Ah oraz w C4 60Ah

 

Pozdrawiam i będę wdzięczny za wszelaką pomoc.

 

Akumulator nie ma w tym przypadku większego znaczenia. Bardziej urządzenia, które chcesz podpiąć. W kwocie 150 znajdziesz przetwornice, która spokojnie starczy na podpięcie lapa, a że ma jeszcze wejście usb, to i telefon naładujesz. 

 

Firma sprawdzona i nigdy nie miałem problemów z jej produktami

 

https://allegro.pl/oferta/przetwornica-samochodowa-green-cell-12v-230v-1000w-8739639349

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź :)

Jak już jesteśmy przy urządzeniach, które można podpiąć, to coś mocniejszego można też tam podłączyć? 

Oczywiście chodzi mi np o jakieś chwilowe działanie, np odkurzacze samochodowe jakieś mocniejsze, bo te bezprzewodowe mają krótki czas pracy i za mocne chyba nie są. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, juve_fan napisał:

Dzięki wielkie za odpowiedź :)

Jak już jesteśmy przy urządzeniach, które można podpiąć, to coś mocniejszego można też tam podłączyć? 

Oczywiście chodzi mi np o jakieś chwilowe działanie, np odkurzacze samochodowe jakieś mocniejsze, bo te bezprzewodowe mają krótki czas pracy i za mocne chyba nie są. 

 

 

TA przetwornica, ktora podałam ma 500W mocy "stałej" a max 1000

Wiec mozesz podlaczyc tyle urządzeń ile chcesz byle nie przekroczyć  tej wartości. Tak naprawdę najlepiej sprawdzić nawet na tabliczkę ile watow pobiera dane urzadzenie. 

 

Dla przykładu:

Laptop okolo 85W 

Zwykly odkurzacz okolo 1600

Telewizor okolo 300

Suszarka okolo 1400

Mikrofala 800-1000

Czajnik 1500 

 

Większość odkurzaczy samochodowych sa przystosowane pod 12v z zapalniczki 

 

Za dobra przetwornice, do ktorej podepniesz prawie kazdy sprzet kosztuje od okolo 500 zl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to, ze w gniazdku mamy 12V i przetwornica zamienia nam na prąd zmienny 230V ~50Hz po czym wpinamy lapka zasilaczem w przetwornice który prostuje prąd i na wyjściu do lapka podaje 20V DC :D
Chyba prościej byłoby podbić napięcie i obyć się bez przetwornicy (przy założeniu, że chcemy zasilić tylko lapka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, r4ll napisał:

Dziwi mnie to, ze w gniazdku mamy 12V i przetwornica zamienia nam na prąd zmienny 230V ~50Hz po czym wpinamy lapka zasilaczem w przetwornice który prostuje prąd i na wyjściu do lapka podaje 20V DC :D

 

W sumie to specem nie jestem, ale może działa to podobnie do ładowarek w telefonie. Przetwornica sama dobiera sobie parametry potrzebne do zasilenia danego urządzenia. Lapek nie potrzebuje więcej niż ~19V (zależy od modelu), wiec, po co ma się wysilać, tylko po to, aby zasilacz lapka zbił to do 19V (takie wyjście posiadają też dedykowane ładowarki do lapków pod zapalniczkę).
 

Cytat

Chyba prościej byłoby podbić napięcie i obyć się bez przetwornicy (przy założeniu, że chcemy zasilić tylko lapka).

 

No ogólnie tak w dużym skrócie działa przetwornica: podbija napięcie, obniżając natężenie. Kto ogarnia elektronikę może sobie taką "przetwornice" do lapka ogarnąć sam :)

 

 

Edytowane przez Dixx37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Podobna zawartość

  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...