Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanko. Jaka jest Wasza opinia na temat zakupu e30. Otóż biorę pod uwagę jako auto weekendowe zakup e30 cabrio. I teraz sam nie wiem na jakie lepiej patrzeć... tanie egzemplarze i samemu doprowadzać do ideału, czy już takie w miare nie zajechane za powiedzmy 12-15 koła i też je doinwestować w miarę potrzeb...

Dodatkowo jaki silnik wybrać, 2.0 czy 2,5? Chociaż w sumie to myślę raczej nad sprowadzeniem, a więc chyba lepszy byłby 2,0 (ze względu na alcyzę). A może szykowac się na swapa ???

Każda opinia mile widziana. Z góry dzięki za wszelkie sugestie. Czasu jest dużo bo to raczej na jesień bym coś szukał żeby na przyszły sezon wyjechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej zeby tych wspawanych ćwiartek nie było widać ;)

i cięć po demontażu dachu :roll:

Jesli tylko weekendowo i lansowo to 2.0 wystarczy z tym że........ mocy zawsze będzie za mało przy fabrycznym silniku czy to 2 czy 2,5, cabrio jest sporo cięższe.

Buda przede wszystkim, także jestem zdania że lepiej kupic taniej i doinwestować bo nigdy nie ma gwarancji ze taka za 12k będzie igła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że za 12k to igła nie będzie, ale wydaje mi się taka w miarę na początek. Założenie jest takie, że auto ma zostać w rodzinie na długo, a więc i tak będzie dopieszczane. No to juz wiem, że podstawa to buda. Teraz dylemat co do silnika, ale raczej nie będzie to miał być zapierdalacz tylko lansowóz, nisko, szeroko, itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Teraz dylemat co do silnika, ale raczej nie będzie to miał być zapierdalacz tylko lansowóz, nisko, szeroko, itp

Jak lansowo to bierz nawet wersję taką jak ma Tazunio czyli 316i/318i na pokładzie :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZDECYDOWANIE szukaj w pierwszej kolejnosci zdrowej budy. Tak naprawde reszta to pikus w porownaniu do blachy itd. Ja dostalem nauczke ostatnim zakupem, czyli ta m20b20 srebrna. Wpakowalem kupe siana, silnik b28, wydechy, barany od m3 - cuda na kiju, i wyszlo pozniej, ze caly kielich wyzarty (nie bylo wczesniej tego widac pod wykladzina). Podluznica byla wyzarta (tez nie bylo widac bo amor zaslanial), wiec okazala sie niekonczaca sie walka. Pamietaj o tym, ze egzemplarze typu b20, a napewno b25, prawdapodobnie mialy ciezsze zycie. A czemu nie kupci 318? Mniejsze szanse ze byla po dzwonie (przeciez nikt nie kupuje 1,8 do zapindralania i jazdy bokiem...), i powoli sobie ja modyfikuj pod siebie. Silnik i osprzet zawsze mozesz wstawic, i wtedy juz nie mecz sie z m20, tylko pojdz od razu w m50. Tak jak koledzy pisza, zdecydowanie popieram. Szukaj przede wszystkim zdrowej budy, reszta to malo wazna - silnik, skory i inne srele morele, zawsze mozna wstawic. Znacznie latwiej i bezinwazyjnie niz wstawianie cwiartki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem parę razy w tygodniu w Niemczech po auto i nie widziałem ani jednej e30 na placu ani na giełdzie, wiec w ciemno nie ma po co jechać :(

...nigdy nie jechałem po auto w ciemno, zawsze najpierw poszukiwania w necie. To, że w komisach ich za bardzo nie ma mnie nie dziwi, bo większość ogłoszeń na autoscout jest z prywatnej ręki...

Ale jestem coraz bardziej przekonany żeby szukać czegoś mniejszego w mniejszej kasie ale stan igła i po prostu wieloletnia zabawa w upiększanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nigdy nie jechałem po auto w ciemno, zawsze najpierw poszukiwania w necie. To, że w komisach ich za bardzo nie ma mnie nie dziwi, bo większość ogłoszeń na autoscout jest z prywatnej ręki...

Ale jestem coraz bardziej przekonany żeby szukać czegoś mniejszego w mniejszej kasie ale stan igła i po prostu wieloletnia zabawa w upiększanie :)

Tak sie spytam, maly offtop, ale koledze ktory poszukuje czegos dla siebie tez sie przyda ;) Jest cos innego dobrego jezeli chodzi o uzywane samochody w niemczech niz autoscout24.de i mobile.de?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie spytam, maly offtop, ale koledze ktory poszukuje czegos dla siebie tez sie przyda ;) Jest cos innego dobrego jezeli chodzi o uzywane samochody w niemczech niz autoscout24.de i mobile.de?

Chyba nie ma nic konkretnego.... Ogólnie każda sprowadzona przeze mnie fura (a było kilka sztuk), to miałem to szczęście, że znalazłem na autoscoucie. Jakoś na mobilku nigdy nie było tego czego szukałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisze inaczej...

e30tki maja juz swoje lata i znalezienie bezwypdakowej z silnikiem m20 to cud

trzeba patrzec przedewszystkim na podloge, a szczegolnie w okolicach przednich kol,

na drugim miejscu progi - nie moga byc zgnite, gumowy mlotek i obstukac najlepiej, bo ludzie sa rozni

podloga i progi trzymaja cale auto w kupie, wiec to jest podstawa...

bezwypadkowy byc nie musi, wazne aby glowne elementy nosne (tj. podloznice) nie byly ruszone, w 20letnim aucie nie ma co patrzyc na grubosc lakieru z miernikiem !

silniki m20 tez juz raczej nie beda pierwszej swierzosci, wiec moze lepiej zastanowic sie nad tansza alternatywa m40 + swap w przyszlosci

m40tki sa kilka tys. tansze od m20tek

warto aby dach byl co najmniej w db stanie, koszt nowego 1700zl, jesli dach jest w db stanie to popatrzcie czy plastikowa szyba w dachu jest montowana na zamek blyskawiczny (szyba zyje najkrucej i nie bedzie problemu z jej wymiana)

jak cos to sie polecam, troche e30tek w zyciu widzialem, kilka cabrio oblukalem

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, jak bym teraz szukał cabrio o przede wszystkim:

- bardzo ładna buda. Żadnej nawet najmniejszej korozji!! Najlepiej bezwypadek.

- jak najlepsze wyposażenie, np OBD2 - wszystko działa itp. Nawet jeśli nie ma to można dołożyć do E30 dosłownie wszystko :D

- Tak jak Tazunio napisał ZDROWY DACH

- silnik nie ma znaczenia. Byleby dojechał do domu ;) - SWAP, np. M50B25 (NV) lub M54B23 (taniej jeździ)

Pozostałe rzeczy kupujesz na prawdę tanio jeśli porównasz do np. cen części E46.

Buda i wyposażenie :D

@Willi - Mój silnik na autostradzie przy stałej 130-140 km/h i dyfrze 3.25 pali 8,2-8,7 l/100km :D bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...