Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mordulec

Co możecie zaproponować na jakieś takie głębokie rysy ? ktoś mnie drapnął na drzwiach i w sumie taka wkurzając krecha jest , kiedyś wiem że były jakieś kredki do zamalowania .... może teraz jest coś lepszego ??

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mialem u Was zamawiac kosmetyki, ale dobrze, ze poczekalem to bedzie znizka :). Panowie mam juz zlozone 2 zestawy pod moje auto, korzystajac z forum kosmetyka aut, ale poprosze jeszcze Was o zlozenie zestawu bo moze cos lepszego wymyslicie.

Wiec tak, potrzebuje wszystko :) auto czarne. Wiem, ze przy recznej polerce rysy kuliste maja mala szanse na znikniecie, ale moze cos zaradzicie. Czekam na propozycje zestawu. Aha poprosze tez propozycje czegos do plastikow na zewnatrz bo kupilem listwy do parktronica i sa troche wyblakle ;/ cos co naprawde da ladny efekt i bedzie dlugo trzymac.

p.s. co ile sie konserwuje skore?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordulec, nie wiem na ile te rysy są głębokie, jeśli bardzo pozostaje zaprawka, kredka to rozwiązanie na chwilę.

Można spróbować mleczkiem ściernym typu Meguiar's Ultimate Compound lub pastami polerskimi np. Menzerna.

ChriS. jeśli chodzi o zestaw kosmetyków do ciemnego koloru :

- glinka ValetPRO

- szampon Duragloss 901

- Meguiar's Ultimate Compound

- aplikator TriColor

- Poorboy's Black Hole

- RejeX

- Quick Detailer Presta

- listwy Auto Finesse Revive

Skórę konserwujemy 2 - 3 razy do roku, chyba, że wymaga tego trochę częściej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordulec, nie wiem na ile te rysy są głębokie, jeśli bardzo pozostaje zaprawka, kredka to rozwiązanie na chwilę.

Można spróbować mleczkiem ściernym typu Meguiar's Ultimate Compound lub pastami polerskimi np. Menzerna.

ChriS. jeśli chodzi o zestaw kosmetyków do ciemnego koloru :

- glinka ValetPRO

- szampon Duragloss 901

- Meguiar's Ultimate Compound

- aplikator TriColor

- Poorboy's Black Hole

- RejeX

- Quick Detailer Presta

- listwy Auto Finesse Revive

Skórę konserwujemy 2 - 3 razy do roku, chyba, że wymaga tego trochę częściej:)

Hmm no to troche rozni sie to co mialem zamawiac a to co polecacie. Jeden z moich zestawow to szampon np. Meguiar's Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner, aplikator Meguiar's Soft Foam Applicator Pad i o ile sa to duperele to jedno mnie zdziwilo. RejeX. Czy jest on naprawde tak dobry jak to zostalo opisane w opisie? Czy naklada sie go latwo? Wosk Karol mi nakladal to pol auta obsmarowal i po 10 minutach bez problemow zeszlo wszystko w moment. I po co naklada sie kilka warstw RejeX? Czy daje jeszcze lepszy efekt?

I skoro utrzymuje sie od 4 do 6 miesiecy to jak dbac o lakier w miedzyczasie? Tylko myc? Czy moze nakladac co miesiac warstewke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris najtaniej zrób plastiki i listwy od zewnątrz tym CZERNIDŁO DO ZDERZAKÓW - NABŁYSZCZA PLASTIK D79413 (2294602258) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. na listwy dobrze się nakłada tym aplikatorem a resztę ściągasz aplikator i jedziesz szmatką np listwy koło szyb czy lusterek albo opony...

Powiem szczerze,że myłem już auto 3razy na myjce i trzyma się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris najtaniej zrób plastiki i listwy od zewnątrz tym CZERNIDŁO DO ZDERZAKÓW - NABŁYSZCZA PLASTIK D79413 (2294602258) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. na listwy dobrze się nakłada tym aplikatorem a resztę ściągasz aplikator i jedziesz szmatką np listwy koło szyb czy lusterek albo opony...

Powiem szczerze,że myłem już auto 3razy na myjce i trzyma się :)

No wlasnie ja myje auto rekawica i schodzi po 2 razach, a chcialbym zeby to chociaz miesiac wytrzymalo. Coprawda nie ten sam srodek, ale ja dalem 15zl ;d

p.s. czytalem o tym rejex i ogolnie pozytywne opinie, ale te fotki na dole mnie troche zalamaly:

Kosmetyka aut :: Zaloguj

strasznie kurz przyciaga ten preparat ;/

Edytowane przez ChriS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris - RejeX to bardzo dobry produkt, ale napisz nad jakim woskiem myślałeś.

Kwestie doboru odpowiedniego środka to wiele zmiennych, które praktycznie zawsze są różne.

Antystatyczne właściwości wosków, to głębszy temat - jeden jest zadowolony, drugi nie.

Na ciemnym kolorze ciężko uzyskać pełnię tychże właściwości, szczególnie w miastach.

Aplikacja jest bardzo prosta, lekka mgiełka, 20minut - polerujemy.

2 warstwy w odstępie czasowym w optymalnych warunkach, powinny dać naprawdę dobry efekt (również ochronę i zabezpieczenie)

Meguiar's Gold Class to również ciekawa opcja - kwestia wyboru - ja wolę DG happy_bmw

Kwestia plastików to jak pisałem powyżej AutoFinesse Revive / ValetPRO Dionysus Trim Glitz / Nielsen Super A Sheen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad woskiem myslalem o Colnite 476 badz nowsza wersja 911 jakos. Czego oczekuje.. Hmm chyba idealu :P jak najwiekszej glebi.. Ma byc normalnie czarna dziura. Ochrona jak ochrona, przed czyimis drzwiami nie ochroni, ale zeby ptasie kupy tak sie w lakier nie wgryzalo to bedzie super, no i jak najwieksze odpychanie kurzu. Slyszalem, ze takimi porzadnymi woskami to jak raz na miesiac zrobisz to nawet za duzo. Do tego co kilka dni mycie szamponem z PH - wytarcie mf i jest miod malina.

Ponadto ponoc politure nie daje sie za kazdym razem, jak to jest? Politura daje piekny efekt mokrego lakieru, na tym tez mi bardzo zalezy. Ale jakbym chcial dawac za kazdym razem to bym musial pewnie Cleanerem czyscic, wiec politure to pewnie raz na 3/4 miesiace - czyli takie porzadne robienie auta.

I jeszcze przed politura daje sie takie cos co niby troche rysy polkoliste maskuje. Ogolnie czytam ten temat:

Kosmetyka aut :: Zobacz temat - Poradnik dla początkujących - wersja rozwojowa

ale ten poradnik jest bardziej pod maszynowa polerke zrobiony z tego co czytam wiec nie ma dokladnie w podpunktach jak to robic recznie no i jest korekta lakieru, ale nie ma nic o preparatach ktore ukryja troche rysy, wypelnia je np. potem na to politura i powinno chyba trzymac to troche, nie? Widzialem jak Karol robil to mniej wiecej lapie ;)

Edytowane przez ChriS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris, jeśli wosk przyciągnie kurz to pomocny przydaje się Quick Detailer.

Używamy go między woskowaniami.

Politurę nakładamy, gdy chcemy podciągnąć głębię koloru (maskuje również).

Pojawił się u Nas świetny produkt Wet Glaze 2.0 - można nakładać przed woskiem i po wosku :-)

(zamiast politury)

Przed politurą polecam albo Meguiar's Ultimate Compund albo ValetPRO Achilles Prep plus aplikator TriColor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko byloby super, zestaw juz prawie zlozony tylko wlasnie nie wiem czy wosk czy sealant da lepszy efekt i takie zamieszanie mam bo jednak sam komplet wosku czy sealanta po 200-300zl wiec nie chcialbym sie rozczarowac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no - tak długo "pucujesz" aż będziesz zadowolony :mrgreen:

Znane są przypadki, kiedy po pierwszy użyciu "scenka opadła" happy_bmw

Georgii, całkiem niezły produkt, można stosować 2-3 razy do roku, chyba, że lakier wymaga częściej.

Myjemy autko.

Odrywasz 1/3 z niej, ugniatasz w palcach na płasko, spryskujesz np. błotnik (wodą z niewielką ilością szamponu lub QD) następnie glinkę, dokładne ruchy lewo prawo góra dół i tak całe autko.

Myjemy autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw juz prawie ogarniety:

1. Mycie

- Szampon Duragloss 901

- Rękawica: CarPro

- APC: HD Surfex / Tenzi Truck

- Mikrofobra: Monster Shine Fluffy Dryer 90/60cm

2. Przygotowanie powierzchni:

- Glinka: CarPro

- Smola i inne smieci: Prickbort MAC124

3. Korekta lakieru:

- Duragloss Swirl Mark Remover #671

- Aplikator: Meguiar's Soft Foam Applicator Pad

- MF: Eurow 40x40

4. Przygotowanie pod Sealant:

- Duragloss #601 Polish Bonding Agent

- Aplikator: Meguiar's Soft Foam Applicator Pad

5. Sealant:

- Sealant: Track Claw Racing

- Aplikator: Duragloss Aplikator 2in1

- MF: Monello 45x45

6. Opony:

- Meguiar's Endurance High Gloss

- Aplikator: Meguiar's Soft Foam Applicator Pad

7. Felgi:

- Powergel P21S

- Valet Pro Bilberry

- Szczotka Daytona.

8. Listwy:

- ValetPRO Dionysus Trim Giltz

- Aplikator: Meguiar's Soft Foam Applicator Pad

9. Srodek:

- Poorboy's world Natural look

10. Detailer:

- DG 921

- MF: Dodo Juice Extra Soft Buffing Cloth

Mniej wiecej takie cos zlozone przy pomocy forum kosmetyka aut, ale irytuja mnie niektore ceny. Np HD Surfex 1L 40zl, 5L 89zl. Nie potrzebuje tego tak duzo, ale przy 5L cena za litr wychodzi ponizej 20zl ;]

Edytowane przez ChriS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra idzie mail z zestawem bo do koszyka wszystkiego nei moglem dac ( kilka opcji jest w dostawie, kilku nie macie w ofercie ). Pozdro

Część rzeczy zapewne jest w drodze także powinno być większość produktów, które Cię interesują ;-)

Nasz adres : kontakt@shiningcar.pl happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Potrzebuję wypolerować klosze przednie w BMW E46 320d, listopad/grudzień 2001. Są zmatowiałe i przerysowane.

Zakupiłem na razie papier wodny - 1000 i 2000. Kupiłem też nakładkę na wiertarkę i nakładkę na to (na rzep) z takim "miśkiem" do polerki.

Do tego mam pastę tempo.

Słyszałem, że lepiej to nawoskować, żeby się utrzymywał efekt, szłyszałem też o PlastX, bo tempo miałoby być nieodpowiednie.

Doradzicie coś? Potrzebuję papieru z większą granularnością? Może do polerowania pastą ten "misiek" nie wystarczy, a trzeba np. filcu użyć?

Edytowane przez KubaWroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...