Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj kombinację z papierami wodnymi i użyj (najlepiej meczanicznie) :

ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków

ewentualnie do zabezpieczenia można pomysleć o :

ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków

Wygląda to dobrze, poproszę jeszcze w takim razie propozycji do mycia autka: Wosk, Szampon (który tego wosku nie zmyje), coś do suszenia (micro fibra?). Jak każdy, chciałbym najtaniej, ale w rozsądnej jakości. Może możecie polecić jakieś?

Edytowane przez KubaWroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siema, czy jak mam nalozony track claw moge na lakierze uzywac MAC124 albo HD SURFEX? Wiekszosc smieci schodzi z tego sealanta bez zadnych problemow, ale w kilku miejscach mam jakies drobiazgi do zmycia i zastanawialem sie, czy sealanta sobie tymi preparatami nie zmyje, jak to jest? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema, dzieki, skoro juz jestescie to skopiuje swoj post z kosmetykaaut.pl bo potrzebuje pomocy w jeszcze jednej rzeczy. Moze pomozecie badz macie preparaty do tego, wiec:

Witam, dzisiaj robilem autko drugi raz ( choc pierwszy sie jeszcze trzymal ), ale chcialem usunac pewne plamy po lisciach(?) i niestety po atakowaniu najpierw mac124 ( lezalo 10 minut ), nastepnie glinka + surfex hd rowniez polezal kilka minut.. Nie zeszlo.. Lakier jest ladny i gladki, ale wyglada to jakby w lakierze zamrozony byl brud.. Nie sa to ptasie odchody bo w tych miejscach nie zostawily kupsztali, nie sa to tez liscie bo nie parkowalem ani razu pod drzewem.. W sumie nie wiem co to jest, na poczatku wygladalo jak guma do zucia, po myciu szamponem nie schodzilo dlatego postanowilem wyczyscic dokladnie auto preparatami do usuwania smieci i machnac sealantem jeszcze raz.. Powiem tyle, ze podobne plamy mam na masce tylko bardziej rozjechane i sa to plamy po rozbitych owadach, niestety i one nie chca zejsc ;/ wyglada jakby wtopily sie w warstwe lakieru, co jest dziwne bo po kazdej podrozy jade od razu na myjnie umyc auto wiec robali za dlugo na aucie nie ma ;/ jutro postaram sie cyknac fotke, ale pewnie wiecie o co chodzi..

tak to wyglada:

ImageShack Album - 3 images

zdjecia mozna sporo powiekszyc wiec mozecie sie przyjrzec.

Druga sprawa to taka, o ile ValetPRO Dionysus Trim Giltz jest swietny! 2 miesiace nie zszedl! Dopiero dzisiaj jak go potraktowalem apc i mac124 to zszedl :) chcialbym cos takiego do metali :) mam takie listwy miedzy drzwami, a dokladniej miedzy szybami drzwi:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/64/BMW_E39_rear_20081009.jpg

Te pionowe to jest metal i jak dam na to Giltza to po dotknieciu reka zostaje slad po palcu, nie zasycha to nigdy, albo po dlugim czasie, ale po kilku dniach juz tego nie mialem ;/

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChriS, często tak bywa, że pewne pozostałości lubią wgryzć się w lakier.

Sam tak mam - po porzednim właścicielu - pozostawione ptasie odchody zostawiły na masce piękną pamiatkę.

Podejrzewam, że w ruch musi iść papier wodny i polerka....

Spróbuj, jeśli będziesz miał pod ręką mleczko ścierne typu Meguiar's Ultimate Compound.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrr probowalem rowniez 671 potraktowac, a to jest podobne do UC. Niestety nic. Bardzo to dla mnie dziwne ;/ Dzieki za pomoc ;) jak wynajme garaz chyba zdecyduje sie na polerke mechaniczna i potem bedzie auto garazowane. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wrzucę swoję 2gr... postanowiłem zakupić parę kosmetyków ( niestety już kupiłem ) i prosiłbym o 2-3 rady.

1. do skóry ( do pielęgnacji) kupiłem Gliptone G-11 oraz G-12 nie za mocne? jak prof używać?

2. auto już nawoskowałem syntetycznym turtle wax ICE ( nie polecam) po nałożeniu naprawdę cienkiej warstwy 3-4 h męczyłem się z polerowaniem. Mimo, że faktycznie nie zostawia tego białego nalotu to wcale nie jest łatwiej czy szybciej w jego polerowaniu. A co najgorsze ciągle widzę miejsca gdzie czegoś nie dotarłem ( wygląda to jak hmm benzyna na kałuży - tyle że przyschnięte )

3. sonax ( taki przeźroczysty ) do czyszczenia wnętrza pojazdu ... dobre to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wrzucę swoję 2gr... postanowiłem zakupić parę kosmetyków ( niestety już kupiłem ) i prosiłbym o 2-3 rady.

1. do skóry ( do pielęgnacji) kupiłem Gliptone G-11 oraz G-12 nie za mocne? jak prof używać?

Bardzo dobry zestaw, używać wg instrukcji zawartej na opakowaniu.

Przed nałożeniem cleanera polecam lekko zwilżyć skórę mikrofibrą.

Czyścić szczoteczką z miękkim włosiem, brud ściągać mikrofibrą.

Conditioner wcierać jak wosk bardzo cienką warstwę następnie zetrzeć mikrofibrą.

2. auto już nawoskowałem syntetycznym turtle wax ICE ( nie polecam) po nałożeniu naprawdę cienkiej warstwy 3-4 h męczyłem się z polerowaniem. Mimo, że faktycznie nie zostawia tego białego nalotu to wcale nie jest łatwiej czy szybciej w jego polerowaniu. A co najgorsze ciągle widzę miejsca gdzie czegoś nie dotarłem ( wygląda to jak hmm benzyna na kałuży - tyle że przyschnięte )

Polecam przed zabezpieczeniem lakieru użyć glinkę i cleaner - to naprawdę poprawia jakość lakieru!

TurtleWax ICE ma tendencję do tego typu działań - dlatego nie mamy go w ofercie :-)

3. sonax ( taki przeźroczysty ) do czyszczenia wnętrza pojazdu ... dobre to?

Ciężko powiedzieć gdyż nie mamy w ofercie Sonaxa, proszę wypróbować i dać znać jak efekt.

Jeśli mizerny z pewnością znajdziemy lepszy produkt ;-)

Pozdrawiam!happy_bmw

Edytowane przez shiningcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Miałem ostatnio furkę u lakiernika i niestety, ale po robocie mi ją zapylili. Z lakierem się uporałem, ale czuję też nalot na szybach. Co moglibyście polecić do przepolerowania szybek. Jest wogóle coś takiego, czy po prostu czekać aż samo zejdzie, bo w sumie na przedniej już prawie niewyczuwalne (tam gdzie chodzą wycieraczki)... Dzięki za porady. Pozdrawiam Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Miałem ostatnio furkę u lakiernika i niestety, ale po robocie mi ją zapylili. Z lakierem się uporałem, ale czuję też nalot na szybach. Co moglibyście polecić do przepolerowania szybek. Jest wogóle coś takiego, czy po prostu czekać aż samo zejdzie, bo w sumie na przedniej już prawie niewyczuwalne (tam gdzie chodzą wycieraczki)... Dzięki za porady. Pozdrawiam Jaro

Zastanowiłbym się nad użyciem glinki, ewentualnie jeśli nie pomoże - CarPRO IronX :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro weź na początek zwykłą żyletkę i pod dużym kontem pojeździj po szybie lekko naciskając drugą stronę żyletki oklej izolacją co byś się nie pociął potem jak pisze przedmówca użyj glinki na mokrej szybie zbirze ładnie resztki lakieru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Uzylem juz Track Clawa 3 razy i moge wydac dokladniejsza opinie na jego temat. Daje piekny polysk, ale do czarnego auta nie jest to to co chcialem ( to nie Shining Car mi go polecalo! ) brakuje mu tego mokrego wyglądu jaki dawala politura, auto z quick detailerem naprawde malo sie kurzy i ladnie odpycha wode. Ogolnie wszystko super tylko tej glebi koloru mi brakuje, a jak stanelem obok poliftowej E39 z czarniejszym lakierem to juz w ogole mi szczeka opadla :P robila lepszy efekt po myjni recznej niz moja po wszystkich zabiegach ( no blyszczala mniej, ale jaka czern! ). Takze, do innych kolorow polecam, bede sprzedawac jak wroce z Niemiec i musze kupic cos co naprawde wyciagnie mi czern lakieru ( moze Black Hole jak proponowalo Shining Car? ). Reszta komponentow super, moze ciut zawiodlem sie na tych pickbortach i innych hdsurfexach bo plam po owadach praktycznie nie moge zmyc.. Nie wiem o co chodzi :bag:

Co do listew metalowych to albo je polakieruje jak sie wkurze, albo uderze do Mirasa z folia. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, potrzebuję:

- wosk na zimę,

- środek do czyszczenia plastików na zewnątrz (coby odżyły)

- coś do deski (żeby wyglądała czysto, ale nie świeciła się jak psu jajca)

- coś do skóry (miałem sonaxa i byłem zadowolony, miałem też gliptone efekt super, ale trza się było namęczyć :) ) ogólnie coś co da efekt bez mega roboty

- no i może macie zapachy california scents wiśniowe, lub coś równie fajnego :)

Proszę o propozycje i ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...