Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Czy w e34 ustawia się zbierzność i kąt pochylenia kół ?

Które elementy odpowiadają za w/w rzeczy ?

Kupiłem e34 i ma tylne koła w negatywie (wew strony opon były w slicku) , byłem na trzepaczkach i ruchomych płytach i nic nie widać, wszystko wygląda na ok, żadnych luzów, amory 70% :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem: http://www.maxbimmer.pl/f67/e34-geometria-tylnego-zawieszenia-10440/

Te auta tak maja, tak samo E32. Jak wszystko sprawne to po ustawieniu zbierznosci bedzie ok. Kat pochylenia kol to chyba to samo co zbieznosc :)

"chyba" robi różnicę bo to nie to samo :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieżność to ustawienie kół w taki sposób żebyś nie robił 4 śladów na asfalcie .... lewe koło ma być równolegle do prawego :)

To wiemy :-P oprócz.....

ale co w temacie ?

chcę uniknąć sytuacji żektoś będzie wymieniał wsio jak leci i lista części do wymiany będzie podobna rolki pap. toaletowego :oops:

bo jak mowiłem widziałem auto od spodu jak stało na ruchomych płytach i nic złego nie widzieliśmy w zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
To wiemy :-P oprócz.....

ale co w temacie ?

chcę uniknąć sytuacji żektoś będzie wymieniał wsio jak leci i lista części do wymiany będzie podobna rolki pap. toaletowego :oops:

bo jak mowiłem widziałem auto od spodu jak stało na ruchomych płytach i nic złego nie widzieliśmy w zawieszeniu.

Napisałem to dla Chris'a :)

Piotrek jak tuleje przy belce i przy wózku z tyłu są ok , bałwanki też to nie wymieniaj na pałę tylko ustaw kąty :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

W kombiaku chyba szła inna poducha pod kielich , chyba była grubsza z tego co pamiętam , może faktycznie tak jak Dziki napisał , ktoś założył całe macphersony z innego auta dlatego taki rozjazd się zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pochyleniu kół będzie ci cieło oponki jak nic bo różnica prędkości obrotowej koła między częścią od środka auta a do zewnątrz.

Pochylenie w sedanie czy kombi robi się na mimośrodzie ale może być inna opcja że ktoś miał założony gwint i przestawiony pod tą zawiechę a jak sprzedawał to na normalnych albo przeróbka nivo na bez( pod sprzedaż) .

Także czy tak czy inaczej pochylenie kół zrób i będzie grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest nivo to pod elementem nr 2 na rysunku ma być włożona podkładka nr 14.Bez tego wszystko klęknie o dobre 3/4 cm.

Przy standartowym zawiasie e34 ma 4 rodzaje sprężyn:)Może już zmęczone życiem.A może warto założyc jakieś używane sprężyny progresywne to wtedy na standarcie dupka nie będzie tak siadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e34 jak i w innych modelach masz zarówno kąt pochylenia koła jak i zbieżność, i to są dwie różne rzeczy. Jedyne to podjechać do dobrego warsztatu i to ustawić. Jedynym mankamentem do złego ustawienia jest rozklekotane tylne zawieszenie. Faktem jest, znam to z autopsji wymiar koła ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e34 ...masz zarówno kąt pochylenia koła jak i zbieżność, i to są dwie różne rzeczy. Jedyne to podjechać do dobrego warsztatu i to ustawić. Jedynym mankamentem do złego ustawienia jest rozklekotane tylne zawieszenie. Faktem jest, znam to z autopsji wymiar koła ma znaczenie.

Jesteś pewny, zbieżności z tyłu sie chyba nie reguluje?

Próbowałem w sobotę, niestety mamy taki dobrobyt że w soboty większość nie pracuje. Jeden warsztat który był wolny - miał w podpisie specjalizacja niemieckie - wogóle beemek nie robi :shock::twisted:

Spróbuję w tyg na Ślężną skoczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trzy e34, z czego w dwóch naprawiałem tylne zawiszenie. Jest regulacja zawieszenia, co robiłem w profesjonalnych warsztatch. Jak chcesz pobawić się w domowych warunkch ( jest to nie latwe) to masz RealOEM.com * BMW E34 530i REAR AXLE SUPPORT/WHEEL SUSPENSION

Regualcja śrubą nr 2, zapomniałem dodać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...