Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie ;) nie wiem czy w dobrym dziale zamieszczam to pytanie. Ale mam taką małą wizje by Coupe e36 które posiadam Troszkę przerobić . I tu do was małe pytanie. Na sam początek:

1. Czy jak bym kupił kanapę z Cabrio wraz z boczkami czy dało by rade zamontować to w Coupe??

2. Czy dało by rade przerobić tylne szybki na opuszczane Podobnie jak w Modelu e24

3. Czy dało by rade wyciąć boczne słupki i z e36 Coupe zrobić coś w stylu Mercedes SEC Coupe.

Proszę o nie potępiania moich pomysłów chciał bym po prostu zrobić coś ze swoją Coupe by się wyróżniała na tle innych ;)

Z góry dzięki za odpowiedzi Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun za pomysłowość ale to chyba zbędne. Konstrukcja dachu jest nie tak od parady tak wykonana by spełniała swoje wymagane kryteria i bezpieczeństwo naruszenie jej może skończyć się źle. Wycięcie słupka i wstawienie w jego miejsce takiego samego OK, nie polecał bym takich zabaw nie jest to warte świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by zostawić słupki w spokoju to czy jest możliwe zrobić tylne szyby opuszczane tak jak w e24??? A jak za tym się kryje strasznie duży koszt zabawy to czy chociaż da się wcisnąć tylną kanapę z Cabrio oczywiście wraz z Boczkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie cabrio i dospawaj dach bez słupków , będzie prościej i Ci się auto nie poskłada podczas zjeżdżania z krawężnika kuog

I moze sie to wydawac glupi pomysl, ale biorac pod uwage twoja wizje, ze chcesz miec coupe bez slupkow i z opuszczana szyba, to chyba ten pomysl wbrew pozorom jest najlepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym kupił sobie Cabrio to raczej szkoda by było zaspawać dach dlatego to w ogóle nie w chodzi w grę. W takim razie odpuśćmy sobie ten 3 punkt . To co wy na 2 pozostałe da rade to zrobić bez jakiś poważnych przeróbek?? i w miarę za rozsądne pieniądze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z kanapą, ale przerobienie szyb na opuszczane jest realne, ale na pewno kosztowne i bardzo pracochłonne = nie ma sensu. Co do cabrio z dachem, nie musisz wspawywać dachu do cabrio, bo przecież są hard top'y do E36. Zanim kupiłem E39 to pojechałem po E36 cabrio (spóźniłem się), ale miało mieć twardy dach na zimę, bo inaczej sobie tego nie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A środek z e36 coupe i cabrio nie jest taki sampytanie_bmwpytanie_bmwpytanie_bmw

Cabrio ma węszą kanapę profilowaną na 2 osoby i grubsze boczki bo w nich pewnie jest mechanizm od chowania dachu i mechanizm opuszczania szyb bocznych. Szczególnie podoba mi się to rozwiązanie 2 osobowej kanapy ;) dlatego chciał bym ją wcisnąć do siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mercu a niedawno takiego miałem w swoich łapach szuba chowa się w sposób specyficzny. Kątem w tył a dopiero później opuszcza się w dół, a i to nie do końca się schowa bo kawalątek jej wystaje. W e36 szansy na to nie masz najmniejszej bo ori szyba jest ogromna po prostu (za długa) i nie będzie miała na to miejsca aby się schować. Poza tym miejsce wymaga przygotowania itd itd = duzio duzio kasy. Merc kupa jest cięższy z tym samym silnikiem od merca sedana który ma np więcej mięsa na karosarzu i więcej szyb- to całkiem inny samochód i zupełnie inaczej projektowany- bliżej mu do cabrio niż do sedana. MB w kupie jest w środku baaardzo nisko pomimo sylwetki czołgu bez lufy.

Po co kombinować z upychaniem butem kanap? Nie prościej zanabyć cabrio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cabrio w boczkach masz silniki opuszczania szyb i z jednej strony moduł sterowania dachem a silniki klapy dachu i samego dachu są w bagażniku , kanapa jest inaczej profilowana także ze względu na pasy bezpieczeństwa i być może też dla tego że za kanapą są wyloty ciepłego powietrza z dodatkowego wentylatora co dmucha na tylną szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym kupił sobie Cabrio to raczej szkoda by było zaspawać dach dlatego to w ogóle nie w chodzi w grę. W takim razie odpuśćmy sobie ten 3 punkt . To co wy na 2 pozostałe da rade to zrobić bez jakiś poważnych przeróbek?? i w miarę za rozsądne pieniądze??

Myślę ze temat 2 jest do przyjęcia i do zrealizowania też czekam na jakieś schematy-projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...