Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam E46 99' 1.8i pewnego dnia zaświeciły mi sie kontrolki esp abs itp, na kompie miałem błędy 3 czujników koła przednie lewe i prawe oraz lewy tył. po wykasowaniu błedu jeździłem z 200km i było ok dziś znowu pojawiły się kontrolki, teraz mam błąd tylnego lewego czujnika prędkości koła. Waszym zdaniem abs się sypie czy po prostu teraz czujnik strzelił?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rozsądnie będzie kupić używkę ori ( kiedyś kupiłem w Borku Strzelińskim, gościu daje gwarancję rozruchową kilka dni i do tej pory działa - sprzedaje on raczej sprawne czujniki. Wcześniej kupiłem w Wojkowicach i nie dość, że kolesie nie dawali rady zdemontować tak tych czujników by ich nie uszkodzić to później jeszcze był problem ze zwrotem )Zatem w Borku Strzelińskim dostaniesz działający czujnik. Jak będziesz chciał namiar to daj cynk - znajdę nr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba więcej jak 1om nie powinno być, jeśli nie kręcisz kołem, ale przede wszystkim trzeba przeczyścić tą blaszke która odbiera impulsy, często czujnik jest ok a ta blaszka tak zerdzewiała że SZOK :D jakby był czujnik walnięty to błąd pojawiałby się zaraz po skasowaniu i ruszeniu kołami, takie moje skromne zdanie pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeśli na miejscu da rade skasować błąd i abs zgaśnie to nie jest napewno wina czujnika ze strony elektrycznej jest wszystko ok, jeśli zaś po ruszeniu autem abs się zapala to nie wina czujnika tylko łożysk lub piast na których są osadzone punkty specjalne z których czujnik zbiera info. Mimo to założyłem tylny lewy nowy czujnik abs'u błąd wykasowałem (dało się już wykasować, abs zgasł wszystko wróciło do normy). Było by wszystko ok gdyby po przejechaniu około 200km, nie zaświecił się ponownie. Jutro będe podłanczał ją jeszcze raz kompa pod tą e46, napisze co za błędy wróciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...