Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czytałem kiedyś artykuł o wymianie olei silnikowych i nie zalecali zamieniać syntetyka na mineral bez kompletnej wymiany uszczelnień. Rzekomo te dedykowane do syntetyków nie tolerują mineralnego i szybko je szlag trafia. Coś chyba w tym musi być, bo ja taki błąd popełniłem kiedyś w moim poprzednim jeździdełku i krótko po wymianie syntetyka na mineral zaczęła cieknąć jak z durszlaka - 1l / miesiąc / ok 1500km - masakra :crying:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czytałem kiedyś artykuł o wymianie olei silnikowych i nie zalecali zamieniać syntetyka na mineral bez kompletnej wymiany uszczelnień. Rzekomo te dedykowane do syntetyków nie tolerują mineralnego i szybko je szlag trafia. Coś chyba w tym musi być, bo ja taki błąd popełniłem kiedyś w moim poprzednim jeździdełku i krótko po wymianie syntetyka na mineral zaczęła cieknąć jak z durszlaka - 1l / miesiąc / ok 1500km - masakra

To chyba na odwrót... Mineralny jest gęstszy od syntetyka. Półsyntetyk jest pomiędzy. Jeżeli masz olej mineralny (gęsty), który zalega w miejscach narażonych na przecieki, później zalejesz go syntetykiem(rzadkim) to wtedy istnieje takie ryzyko, że będzie przeciekać. Rzadki olej wypłucze nagar z gęstego oleju i robią się przecieki. Na szczęście nie jest to regułą, że zawsze tak się stanie, a wręcz można powiedzieć, że to rzadkość. Olej mineralny do silników bmw to to jakieś nieporozumienie :) Szkoda katować silniki takim czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem zalany silnik mineralnym, zmieniłem na półsyntetyk i jest lepiej więc nie masz czego się obawiać, lej 10W40.

mineralny w BMW to porażka, hydrauliczne zawory, hydrauliczne napinacze itp... do tego mineralny się nie nadaje.

całe szczęście że mój motorek miał tylko pół roku minerala :bag:

Edytowane przez grzesiek2304
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...