Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuje skryptu który jest odpowiedzialny za wyłączanie świateł pozycyjnych gdy przełącznik świateł jest w pozycji mijania przy wyjętym kluczyku ze stacyjki

dla formalności miałem to ustawione lecz z przyczyn niezależnych ode mnie musiałem przywrócić sterownik do ustawień fabrycznych- mój lcm to III

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1 Oczywiście potrzebujemy interfejs do podłączenie się do bmw i program NSC-expert

2 Uruchamiamy NSC musimy stworzyć profil tak więc klikamy File-load profile – expertmode – OK

następnie File- Edit prifl – hasło: repxet – ok

sprawdzamy,czy Nettodata-Trace jest ON(jeśli nie,to Coding i ptaszek przy tym)

wybieramy w car/key memory przycisk Individualisierung i zaznaczamy wszystkie 3 opcje czyli :

individualierung aktiv, kernfunktionen, trace individualizable FSW/PSW – ok

conistance check = sprawdza czy wszystko

klikamy przycisk FSW/PSW i zaznaczamy ptaszkiem FSW/PSW-Manipulate with FSW_PSW.MAN

OK OK

możemy zapisać ten profil żeby za każdym razme tego nie robić File -save i nazywamy np E46

3 W katalogu ncsexpert/work utwórz pusty plik FSW_PSW.MAN (np. w notatniku)

4 Kliknij F1 (VIN/ZCS/FA), następnie kliknij F3 (ZCS/FA f.ECU)

5 Wybierz swój samochód w oknie które się otworzy- E46 oczywiście

6 Wybierz ECU do komunikacji, ja wybieram LCM (którykolwiek z którym się połączy)

7. Teraz wciśnij F6, czyli Back

8. Wbierz F4 “Program ECU”, w tym przypadku kodujemy światła, a więc w oknie, które się pokaże wybieramy moduł LCM

9 Następnie wybieramy F5 (Basic functions) która to funkcja odczytuje nam do pliku wszystko co mamy w samochodzie zakodowane i następnie w oknie które ci się pokaże zjedź suwakiem niżej i kliknij dwa razy na „coapireadsggetfswpsw”, następuje odczyt/kopiownaie FSW_PSW.TRC

10 W katalogu ncsexpert/Work znajdziesz teraz plik FSW_PSW.TRC, skopiuj go gdzieś w inne miejsce na dysku, zmień nazwę na FSW_PSW.MAN, wyedytuj w notatniku i zmień:

TAGFAHRLICHT_ECE

aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi o to: chcę żeby światła włączały się po przekręceniu zapłonu a gasły po jego wyłączeniu (oczywiście jeżeli przełącznik jest w pozycji II). Jeżeli jest w pozycji ,,0'' żeby nie zapalały sie żadne światła, tak jak w standardzie. W tym momencie mam tak: jeżeli wyłącznik jest w pozycji II po wyłączeniu zapłonu świecą się postojowe.

Zakupiłem inerfejs od kolegi Grześka i dopiero zaczynam się zapoznawać z NCS-em, , zatem mogę mieć jeszcze nie jedno pytanie.

Dzieki Kamcio.

Ps. Czyli na koniec podmieniam ten plik tekstowy juz po edycji, i co robie dalej ? musze teraz w jakiś sposób zapisać to w pamięci auta, tylko co klikam dalej w NCS-sie ?.

Edytowane przez przemal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...