Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was. Postanowiłem wymienić olej w aut. skrzyni biegów, w moim e34 540. Mam teraz bardzo duży problem, a że jest trochę tłumaczenia, to zacznę od początku.

Kupiłem 6l oleju Gulf Atf multivehicle, spełniający normę narzuconą przez producenta- LA 2634. Olej z pewnego źródła- hurtownia OIL CENTER z ul. Kominiarskiej, we Wrocławiu. Spuściłem stary olej, wymieniłem filtr, rozpocząłem wlewać Gulf'a i okazało się że on ma żółtą barwę. Wlałem 6l do skrzyni, ale okazało się że jeszcze ciut brakuje, pojechałem do OIL CENTER, po jeszcze litr. Ten który mi sprzedali po 2 dniach ma barwę czerwoną. Po wizycie dziś w oilcenter i wyjaśnieniu tych kolorów, dowiedziałem się tylko, że dadzą mi jutro odpowiedź co z tym fantem zrobić, ponieważ dystrybutor w Szczecinie pracuje do 16. Jako dowód przyniosłem im 6 baniek z resztkami żółtego oleju, potwierdzili że to nie jest ten olej, króry widnieje na etykiecie... W tej skrzni jest ponad 13l ATF'u, nie wiem czy mam teraz płukać skrzynie, wymieniać cały ten olej, duży problem się szykuje. Autem po wymianie oleju zrobiłem może 15km...

Jutro dostane odpowiedź z hurtowni po ich konsultacjach z dystrybutorem, ale szykuję się na mocną przeprawę...:confused:

Co radzicie chłopaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadne pocieszenie ale nie jesteś pierwszym który trafił na dwie różne bańki teoretycznie tego samego Gulf'a.

Olej może nie jest zły , ale kontrola jakości i takie pomyłki to częsta sprawa u nich , nie wiem czemu Oil Center tym handluje , od nich w dobrych cenach można kupić Liqui Moly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji podanych na forach, koszt wymiany w ASO to 1200zł (z robocizną). Można kupić olej prosto od producenta skrzyń- ZF. Jego cena to 12 euro za litra. Minimalna ilość w ofercie oleju od ZF'a to 20l. Siedziba ZF jest w Kiełczewie obok Kościana. Mogę podać Wam namiary jakby ktoś potrzebował

Edytowane przez Miko320
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od Oil Center. Najpierw wrocławskie centrum olei puściło zapytanie do Szczecina, potem Szczecin do Holandii. Okazało się że puścili jakąś partię dla VW o żółtym kolorze i ten olej spełnia te same normy. Dziś do nich pojadę i poproszę o to potwierdzenie na piśmie. Myślicie, że w konia nie chcę mnie zrobić? :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez bym nie wierzyl.. Nie wiesz co jest w warsztatach..

"Ty jaki olej laliscie do tej BMW"

"Nie wiem, ******l to powiedz, ze spelnia norme BMW"

"A co jak spyta skad to wiemy?"

"Nie wiem, powiedz, ze rozmawialismy z producentem."

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...