Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ze 115 to możesz nażeźbic 120 km gdzie w gruncie rzeczy nic to Ci nie da Swap na 2,5 i będziesz szczęśliwcem koszącym latarnie i rowy.

Dokladnie. Podnosic moc w tym silniku to gra niewarta swieczki. Taniej wyjdzie przeszczep, ktory bedzie mial wiele zalet :P 2 garnki wiecej sporo konikow wiecej i niuta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybko podnieść moc w silniku M40B18 115 KM
kup nowy filtr powietrza, pewnie moc skoczy w górę jeśli stary zapchany, załóż węzsze opony, będzie się lepiej zbierać i nie jeździj z otwartą szybą, żeby opór powietrza jej nie hamował ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he zrób tak jak ja w moim m43b18 wycisnąłem z niego 192 kuce przez parę drobnych modyfikacji.

A to recepta: 4 dni dobrej i zwartej pracy, parę piwek, troszkę nerwów a i najważniejsze musisz kupić conajmniej m50b25bmw_1 i po prostu wymień silnik:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie chce się czepiać, ale czasem takie pytanie mnie zabijają. Tak jak chłopaki mówią, albo obkleić auto w znaczki MPower, filtr stożkowy, zmienić gałkę, spora lota na tyłek i już plus 150KM więcej, druga opcja (na poważnie) swap. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza opcja so swap m50b25 a jak mocy będzie mało to m30b35 a potem to już tylko wyższa półka masz do wyboru v8, v10, v12 no i oczywiście silniczki typu M ale wyjdzie z osprzętem w prawie w cenie auta

No z tym M30 w e36 to nie takie hop siup sie rozpedziles troszke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No swap to chyba jedyne mądre rozwiązanie. A tak jak pisałem m50b25 to prawie plug and play.:lol: Jak dobrze poszukasz to możesz dobrze trafić. Na moim przykładzie Ci to troszkę przybliżę. Ja szukałem coś koło roku, w końcu znalazłem e36 sedan właśnie z m50b25 bez vanosa po lekkim dachowaniu. Kupiłem go 1100pln wytargałem z niego silnik, skrzynie, tylni most i przednią część układu wydechowego. Parę drobiazgów ze środka. Tym co zostało poczęstował się jeszcze mój kolega i wybebeszył ją praktycznie do gołej blachy, resztę oddałem na szrot i zwróciło mi się coś koło 600pln. Wymiana silnika nie jest tak trudna i wraz z kolegą zajęło nam to tak jak pisałem 4 dni. Tak że podliczyć do tego jeszcze koszty nowych części takich jak sprzęgło, oleje, filtry, nowe świece, to wyszło mnie jakieś 1500pln. A wrażenia z jazdy teraz są bezcenne:lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie z mojej strony może przy zwykłym 1.8 nieopłacalne ale dajmy na to zwyczajne 316 m40 jak w moim przypadku jakbym chciał wsadzić i.s pod maske ? skrzynia zostanie ta sama ,most i zawias także te skromne 40 koni wiecej bębny by przyjęły na klate godnie myśle.A robocizny znacznie mniej niz przy wrzucaniu 6 cylindrówki(zamierzałbym robić sam wiec koszta robocizny odpadaja) co sądzicie przerabiał ktoś z was?ciekawi mnie ten silnik z kilku powodówbmw_0 wypowie sie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek84 ja myślę że roboty przy swapie 1.6 na 1.8is lub jak w moim przypadku było na 2.5 jest dokładnie tyle samo, tak mi się wydaje. Przecież wymieniasz silnik wraz z wiązką silnika i kompem i tu i tu. Cena obu silników podobna, a różnica w mocy znaczna. Też myślałem nad 1.8is ale potem żeby nie żałować tego że się narobię i będzie znów mało mocy jednak zdecydowałem się na m50b25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Wy kurde nietolerancyjni jesteście wszyscy co do jednego... :4:

Na necie gdzieś leży cały opis jak koleś w e36 przemodził całe m40 bodajże na 174KM. Że niby piec tani jak barszcz, że części za darmochę itd

Słowem...

Wykonał Kawał Dobrej Nikomu Do Niczego Niepotrzebnej Roboty.

p.s

koszt modów pieca przewyższył oczywiście koszt zakupu e36 z jakąś konkretną motorownią, ale żeby nie było. Da się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...