Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

W dowodzie mam wbite 2,0. gościu od którego kupiłem auto mówił że zmieniony jest na 2,3. na pokrywie plastikowej śilnika jest napisane tak jakby markerem że 2,3 170 km e39 tak jak na allegro czy gdzieś opisują silniki do sprzedaży.

Jak byłem na kompa podpinać auto to wszedł do systemu pod 2,0 a nie 2,3 gościu mi powiedział aby sprawdzić kod silnika. 2,0 ma 206S a 2,3 ma 236S

Znalazłem dwa numery ale żaden nie odpowiada temu co mi podał ten gościu.

Jak sie stoi na przeciw auta po lewej nad kolektorem wylotowym jest wybite 990506

a po prawej na dole na bloku nad miską jest tabliczka :

25 653 08A

5185A 079

1100 1 438 684

te cyfry raczej nie określają pojemności. jak inaczej moge to sprawdzić?? pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na silniku jest tabliczka znamionowa,znajduje się na bloku silnika patrzysz z góry na silnik to prawa strona mniej więcej w połowie,ciężko to z góry wypatrzeć a od dołu trzeba mieć lusterko i latarkę no i najpierw trzeba to przemyć,wytrzeć bo może być zasyfione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na silniku jest tabliczka znamionowa,znajduje się na bloku silnika patrzysz z góry na silnik to prawa strona mniej więcej w połowie,ciężko to z góry wypatrzeć a od dołu trzeba mieć lusterko i latarkę no i najpierw trzeba to przemyć,wytrzeć bo może być zasyfione :)

No właśnie to jest ta tabliczka na której odczytałem to:

25 653 08A

5185A 079

1100 1 438 684

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banan nie ma silnika 2.3!!!!

523 to 2.5l

Dyziu ameryki mi nie odkryłeś ja to wiem ale oznaczany jest 523i a nie 525i bo 2,3 ma 170 km a 2,5 ma 190 czy jakoś tak.

Wiem że 2,3 ma ok 2495 poj.

Chodzi o to że jak mam wymienić uszczelke głowicy to jest to bardzo ważne jaką mam kupić uszczelke bo nie chciałbym wydać 200zł i sie zdziwić że nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1100 1 438 684

ten nr według realoem to 2.5l m52b25

czyli masz 2.5l 170km o oznaczeniu modelowym 523i

uklon_bmwuklon_bmwuklon_bmwuklon_bmwuklon_bmwuklon_bmwuklon_bmwuklon_bmwuklon_bmw

Mam nadzieje że RealOem sie nie myli. ze też nie pomyślałem żeby tam sprawdzić. to wiele wyjaśnia.

Masz browar zioooom :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może by jeżdziło lepiej jakby komp był właściwy.

No pewnie tak bo skoro jednostka sterująca jest od 2,0 a steruje motorem 2,5 to pewnie jest z tym coś nie tak.

Ale narazie musze sie zająć wymianą uszczelki głowicy.....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie myślał kolega,że skoro kombinowany to może dlatego uszczelka poszła...

raczej nie. uszczelka poszła przez to że nie dokłądnie odpowietrzyłem układ chłodzenia po wymianie termostatu i auto mi sie zagotowałó.... :(

taki raczej splot nieszczęśliwych zdarzeń po zmianie termostatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że ktoś mapę zmieniał i dlatego całość pracuje czy jedzie

będzie jeździł na innym kompie, oba mają takie same wyprowadzenia przewodów, ten sam system sterowania, tylko mapy inne, nie ma bardzo drastycznej różnicy dlatego silnik pracuje normalnie, ale myślę że na hamowni wyszło by mniej niż powinno być, trzeba by sprawdzić jaki soft siedzi w sterowniku, bo być może został zmieniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by sprawdzić jaki soft siedzi w sterowniku, bo być może został zmieniony

No to też by trzeba było zrobić żeby wiedzieć co i jak tam sie dzieje ale narazie to musze auto uruchomić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...