Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, mianowicie mój automat dziwnie zmienia biegi, nie wiem jak to dokładnie opisać, takie delikatnie szarpanie, między 3 a 4 biegiem jest najbardziej odczuwalne, przy bucie w podłogę potrafi włączyć DSC. Kupiłem olej do skrzyni, szykuję się na wymianę. Ktoś jest w stanie podpowiedzieć jaki filterek muszę kupić do tego silnika i jak wymienić sobie ten olej?

No i adaptacja skrzyni, ponoć istnieje coś takiego, jak to zrobić?

No i ewentualnie kto w naszych okolicach jest w stanie mi zerknąć do skrzyni? Ktoś ogarnięty najlepiej.

Edytowane przez Kamcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co bym zrobił to aktualizacje sterowników skrzyni (czytałem, że coś z Dirtym kombinujesz)

Czy olej dobry kupiłeś? Najlepiej podjedź do ASO i tam się dowiedz jaki masz mieć olej i jaki filtr (na serwisie dowiesz się o olej, na częściach o filtr). Wtedy możesz popytać u nas na forum o cene (pewnie będzie lepsza ;)). A wymiane zleciłbym komuś kto się na tym zna.

Ja w swoim (e34 w benzynie) zlecałem juz wymiane oleju 2 razy, ale ja mam skrzynie, w której olej powinno się wymieniać (w moim modelu jest czarna naklejka na skrzyni, z kolei zielona oznacza olej lifetime i podobno się go nie wymienia - niewiem jaką skrzynie masz Ty). U mnie żadnej adaptacji nie robili.

Edytowane przez sagui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft jest najnowszy, dzisiaj z Dirty'm sprawdziliśmy, co do wymiany znalazłem taki poradnik: [E46] Wymiana oleju w ASB fotki DIY A5S390R | Sam naprawiam - Motoryzacyjne Instrukcje Napraw, bez problemu bym to zrobił, ale wyczytałem też, że warto jakieś zaworki poczyścić, że często od tego skrzynia ma problem z wrzucaniem biegów.

Sagui znasz kogoś ogarniętego co się zajmuje skrzyniami automatycznymi we Wrocławiu i okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość dirty.73

Kamcio,tak sie robi,ale co do resetu adaptacji,zdania są podzielone,czy wykonywać

2011-01-10193129.jpg

Reset learning function,w INPIe,powinieneś mieć ,po wejściu w sterownik, reset adaptation values

Edytowane przez dirty.73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73
Jak zmieniłem softa olej i filtr i po adaptacji

a powiedz mi,po co ci kasowanie adaptacji po wgraniu nowego softa???co ten soft miał wyuczone,jakie ustawienia zapamiętane z pracy?wgrałeś czystego softa,z ustawieniami fabrycznymi,więc co tam kasowałeś?

bo rozróżnij kasowanie adaptacji,od zrobienia adaptacji,adaptować ,to byś musiał nowy sterownik skrzyni,żeby dobrze współgrał z DDE,adaptuje się nowy LCM,wpisując mu vin i przebieg,itp..wszystko inne jest kasowaniem adaptacji,żeby sterownik zaczął pracować na fabrycznych ustawieniach,żeby z nowych podzespołów zaczął brać "czyste"sygnały(sam zacznie to robić,ale po czasie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak . Wymieniłem olej i filtr. Pojechałem do kolegi z forum który powiedział ze mam wgrany soft od innej skrzyni dlatego szarpie i zle zmienia biegi.

Powiedział ze wgra mi czystego najnowszego softa do mojej skrzyni w i ten sposób za jednym zamachem mam nowego softa i adaptacje skrzyni ponieważ soft jest czysty i skrzynia uczy się wraz z nowym softem nowego kierowcy i teraz biegi dużo szybciej są zmieniane i płynniej. Podczas wgrywania softa auto było podłączone do stałego napięcia ( prostownik ) , były wypisany vin i inne dane pojazdu i po wgraniu miałem jezdzić spokojnie około 100-200km żeby skrzynia na spokojnie zmieniała biegi a potem juz wedle uznania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

softa moge ci wgrać przez neta:p,bezproblemowo

mówię ci jeszcze raz,nie masz żadnej adaptacji...masz nowy soft,który teraz dopiero będzie się adaptował w "praniu",później jedynie możesz wykasować tą adaptacje,żeby "uczyła" się od nowa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

tu różnie mówią i piszą,niektórzy uważają,że lepiej nie kasować adaptacji,ale ja jestem zdania,że skoro wgranie nowszych softów pomaga,to i skasowanie adaptacji może pomóc,bo to tak samo,jak byś wgrał ten swój soft od nowa,dajesz skrzyni możliwość pracy na ustawieniach fabrycznych,i tak jak Pavo 71 napisał,te 100-200 km na spokojnie,to właśnie jej czas na zaadaptowanie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

takie jest moje zdanie,bo jeżeli skrzynia jest OK,to nic nie może się stać,ale jeśli jest z nią coś nie tak,to i tak remont..

ale to moje zdanie,sam poszukaj jeszcze na necie info na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamcio czego Ty się boisz z tą adaptacją? nawet jak jej nie skasujesz to za jakiś czas adaptację i tak się zmienią według Twojej jazdy, to nie ustawia się raz na zawsze.

olej w skrzyni automatycznej wymieniałem, w e39 530da, chcesz to załatw ciepły garaż z kanałem i zrobimy jak będzie więcej czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź pod auto i tam jest nalepka z symbolem i typem skrzyni, będzie wiadomo dokładnie jaka to jest i wtedy dobierzemy filt, kumplowi znalazłem cały zestaw na alle(filtr febi + uszczelka miski febi + śrubki + 10 litrów oleju texaco taki jak w oryginale był lany) za 380zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc podpiąłem INPA, skasowałem adaptację i różnica jest odczuwalna, nawet bym się skusił o stwierdzenie, że skrzynia chodzi jak trzeba, chociaż nie wiem czy bardzo delikatnie nie przeciąga biegów.

INPA pokazuje:

STAN ZUŻYCIA OLEJU: 79%

Wszystko ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...