Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zagadkę. Odebrałem auto od blacharza/lakiernika i zostało parę plastików w bagażniku (wiem,że ciężko sobie to wyobrazić).

Po zakupie auta pod maską była plątanina kabli i ogólny syf. Brakowało osłon, a gdy już jakas była to połamana. JEDNAK TO NIE USPRAWIEDLIWIA FACHOWCA.

Rozebrałem cały przód i zaczołem składać od nowa. Lewa strona jest wciąż do poprawy blacharskiej,a dolna belka do wymiany. Dokupiłem wciąż brakujące plastiki i zamocowałem je ( oczywiscie te ktore sie dało).

Mój samochód to BMW e34 525i 24v 1993r sedan. Po prawej stronie chłodnicy(patrząc od strony silnika) ma być osłona. Posiadam dwie. Jedna wąska druga szeroka. Przypuszczam, że do wersji z klimatyzacją ma być ta wąska, jednak ta moja jest chyba ułamana od dołu ponieważ nie posiada poszerzenia w dolnej czesci i konczy sie na otworze w który wkłada się kołek( proszę mnie poprawić jesli się mylę). Posiadam rownież osłonę która powinna się znajdować pod chłodnicą. Ta przedstawiona na stronie ASO (nr 13) jest do wersji bez klimatyzacji i wymaga dokupienia uszczelki (nr 14).

686x484h.jpg[/img]

Moja natomiast wyglada tak ( zdjęcie znalezione gdzies w aparacie, oraz przybliżone ponieważ nie jestem w stanie teraz zrobić zdjęcia danej częsci)

beztytuuneo.png[/img]

Czerwona linia to kontur, jednoczesnie uszczelka, górnej częsci plastiku (ta strona która powinna dolegać do chłodnicy). Co przychodzi w tą wnęke która znajduje się u dołu zdjęcia, spoglądając na daną częsć.

Rebusem dla mnie jest tez usytułowanie tej osłony (nr 5):

21764124.png[/img]

Ostatnia sprawa to ustawianie szczeliny między błotnikiem a atrapą grila (wąska szczelina pod migaczem). Zauważyłem, że u moich znajomych dolega atrapa do błotnika u mnie niestety po lewej jak i po prawej stronie jest szczelina na okolo 5-7 mm. Da się to jakos wyregulować?


Z góry dziękuję za odp. i POZDRAWIAM ! bmw_0

Edytowane przez Prymul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos, dlaczego masz skiereszowane wnętrze pod machą, tajfun tam przeszedł??? A tak w ogóle to najlepszym wg mnie rozwiązaniem byłoby znaleźć kogoś, kto ma e34 i otworzyć maski, po czym porównać wizualnie, czego brakuje. Kupować wszystkie obudowy wg realoem mija się z celem, a koszty też niestety nie będą małe. Czy auto jest po dzwonie? Nie doleganie plastików i elementów karoserii często jest powodem wcześniejszych wypadków i nie dokładnej ich naprawy lub nie możliwości naprawy po większym dzwonie.

Edytowane przez tomasso12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem w takim stanie, kiedyś musiało mieć stłuczkę. Jednak właściciel zapewniał mnie, że on kupił auto w takim stanie. Bałagan pod maską to zapewne nieudolna próba naprawy powypadkowej. Z zawodu jestem blacharzem samochodowym i z własnego doświadczenia oraz oceny uszkodzeń wiem, że musiał to być niewielki wypadek. Dlatego dziwi mnie ta szczelina. Gdybym miał możliwość postawienia drugiego e34 obok i skopiowania wnętrza komory silnika to nie zawracał bym komukolwiek gitary. Auto doprowadziłem do dobrego stanu jednak brak tych 2 osłon nie daje mi satysfakcji z włożonej pracy. Pytam bo może ktoś kiedyś rozbierał przód w e34 i wie gdzie ten duży element i osłonę pod chłodnicą zamontować ( w przypadku tej drugiej chodzi mi bardziej o ta wnęka.... co tam ma przyjść). Jeżeli nie uzyskam odp na forum będę musiał poczekać na to aż sprowadzę auto do Wrocławia i wtedy się może ustawie z kimś z forum. Znajomy ma e34 525 ale rocznik 89 na dodatek bez klimy i wiem że tam jest inny układ tych osłon. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...