Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jadąc dwa dni temu w nocy, nie zauważyłem zmiany nawierzchni na drodze.

Z prędkością około 30 km/h wjechałem w spad asfaltu - (wymiana starego asfaltu na nowy).

Po tym wydarzeniu pojawiły się stuki w tylnej części samochodu (tak jak by "coś o coś" obijało) - wydaje mi się, że po stronie tłumika, co najważniejsze stuki pojawiają się gdy na drodze są jakieś nierówności - kanał, dziury.

Na początku myślałem, że coś z tłumikiem, ale wszedłem pod samochód i wydaje się być wszystko na swoim miejscu.

W przyszłym tygodniu wybieram się oczywiście do mechanika w celu zdiagnozowania usterki.

Wiem, że przez internet jest trudno doradzić, ale może macie jakieś pomysły lub domysły co to może być i z jaką kwotą to się łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Byłem na tzw. szarpakach u diagnosty.

Diagnosta stwierdził że do wymiany jest tuleja przednia - tylniego wahacza oraz mocowanie górne amortyzatorów tylnich.

Ile może kosztować u mechanika taka naprawa - sama robota.

Części chciałbym kupić sam i stąd moje pytanie jakie części potrzebuje ?

Na pewno tuleja przednia wahacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli umiesz trzymać klucze i masz jakiekolwiek zdolności manualne to wymiana górnych mocowań amortyzatorów tylnych jest banalnie prosta - najwięcej pracy aby się do nich dostać (plastiki, tapicerka) jeśli chcesz zaoszczędzić trochę $ to możesz zrobić to sam a z tuleją jechać do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...