Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

WItam . Przyprowadziłem dwa dni temu bmw e 34 2.0 v 12 129 koni . I dziś zdarzył się problem . Jechałem na gazie ładnie pieknie nic nie szarpała nagle zaczeło coś strasznie stukać w koletkorze co to może być , jest to zwiazane z instalacją gazową czy miał ktoś taki problem ? Odpali nie ma az takiego kopyta jak powinna i ledwo co chodzi na wolnych obrotach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest identyczny jak tutaj na tej aukcji http://tablica.pl/oferta/bmw-silnik-e34-2-0-130km-tarcze-tyl-po-przetoczeniu-CID5-ID1bYI5.html#e849dbba91 z z kolektora dziwne stuki wychodzą jechałem normalnie dynamicznie sie zbierał i nagle coś pykło i tak zostało . Dzień wcześniej jezdziłem to kazdy sie pytał co mi tak cyka nie miałem pojęcia myślałem że tak ma być i nie wiadomo co tu zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego rodzeeer w przeciwieństwie do poprzedników piszę z doświadczenia,a nie teoretyzuje :bag:

dawno temu jak jeszcze wiedziałem jedynie jak odkręcić koło,też w mojej m20 stukało coś w kolektorze,tak myślałem.Koniec końców jednak coś wylatało na 6 garze:drunk:,nie żebym zło wieszczył,ale bądź przygotowany na najgorsze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą swiece wykręcałem wyszło że dwie pierwsze swiece od kabiny były całe czarne zarzygane i tym podobne ...

Na zimnym szybko odpala . na ciepłym juz ma bardzo ciężko . Odkreciłem dekielek od zaworow z gory niby wszystki pracują ale tak jakby z zaworow to sie kopciło . Płyn w chłodnicy nie ubywa a ni nic , Olej sie zrobił troche bardziej pod kolor kremowy ? wie ktoś coś na ten temat ?

Edytowane przez rodzeeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczeło sie kopcić za mną zaczął sie gotować i olej na bagnecie zrobil sie bardziej bialy
dodając do tego Twoje "stuki" które można określić jako swego rodzaju cykanie obstawiłbym uszczelkę pod głowicą. Na jaki kolor dymi? Wałek rozrządu jest cały? Jak ją odpalisz, zagrzejesz to sprawdź czy węże idące do chłodnicy są bardzo twarde. Ile km zrobiłeś od tego zdarzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem może 10 km maksymalnie byle by dojechać do domu i na gazie odpali to kopci na bialo z tłumika plus to gdy sie odkreci korek od wlewu oleju to sie kopci zdejmowalem pokrywe od zaworow i niby kazdy zarow chodzi ale stukanie pochodzi wlasnie z klawiatury . Zapomnialem dodac gdy zaczelem nia jezdzic w pierwszy dzien bylo ze odpalilem ja dalem gazu i byl strzal tak jakby w filter powietrza i pozniej jechala a nie raz strzelila i gasla . A teraz wgl nie strzelila i zeczelo pukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przeciwieństwie do poprzedników piszę z doświadczenia,a nie teoretyzuje

Nikt tu nie teoretyzuje, próbujemy pomóc koledze. A wracając do tematu to skoro stuki dochodzą z klawiatury może wytarł się wałek , zawór będzie pracował nie wydajnie, stąd strzelanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na dzisiaj to stukanie można tłumaczyć tym,że odpadła Tobie elelktroda ze świecy zapłonowej razem z kawałkiem gwintu i tarabani w komorze silnika.

Możliwe,że ten kawałek zniszczył gładź,tłok,zawory moze podpierać.

Podciśnieniem wyjmij ten kawałek z cylindra przez otwór po świecy.

Kolor też nieciekawy jest-płyn(petrygo?)chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak olej kremowy to prawie na 100% płyn Ci do niego ciśnie. Nie wiem, czy jest możliwość, żeby paliwo się przedostawało do chłodnicy. To by wyjaśniło brak ubytków chłodziwa. Sprawdź jak wygląda płyn, czy nie jest tłusty. Czy nie widać w nim tłustego? Obwąchaj bagnet, obwąchaj wyrównawczy. Może to też problem ze złym odpowietrzeniem auta? A skąd go przyciągnąłeś, z Niemiec czy z Polszy? Wygląda to tak jakby ktoś doktora wlał i chciał problem pchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...