Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam problem z odtwarzaczem BMW CD Business, a dokładnie z napędem CD. Podczas ostatniej jazdy słuchałem muzy z CD, w pewnym momencie muza przestała grać i wypluło płytę, z tym że nie całą, wystawało może z 1cm płyty. Po wyjęciu, chciałem ponownie włożyć CD jednak już się nie dało. Płyty wchodzi tylko kawałek, dalej nie można bo coś blokuje. Wygląda to tak jakby mechanizm wysuwający płytę zablokował się w pozycji w której jest gdy wysunię poprawnie całą CD. Gdy nacisnę przycisk EJECT słychać jak mechanizm coś tam mieli ale na końcu i tak blokuje się we wspomnianej pozycji.

Czy ktoś z Was miał już podobny problem.? Czy jest w tym radiu jakaś możliwość resetu do ustawień fabrycznych, może coś mu się popitoliło z ustawieniami pozycji?

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki i porady.

Pozdrawiam

s3bo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale nie ma takiej opcji z radia. W sensie ustawienia w pozycję faryczną. Prawdopodobnie przestawił się mechanizm dlatego wypluł płytę a Ty go doprawiłeś przez wysunięcie płyty. Jest niewielka szansa żeby ustawić ten mechanizm do pionu, niestety trzeba go całego rozebrać i od nowa złożyć. Jest to bardzo pracochłonne i trudne do zrobienia. Tym bardziej gdy ktoś to robi pierwszy raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postwa piwo i nie ma sprawy ;) Tak na marginesie, nie traktuj tego jak jakiś hardcore, tak to już czasem bywa i raczej da radę to skutecznie naprawić. Tylko nie męcz już tego mechanizmu. Nie wiem skąd jesteś ale oddaj to radio do kogoś kto ogarnia takie sprzęty i będziesz miła znów CD Player aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Wrocławia. Uaktualniłem dane profilu - teraz widać miejscowość. :biggrin:

Jasne, zgadzam się z Tobą w 100%, tak już bywa. Radia raczej nikomu nie dam, staram się wszystkie usterki naprawiać samemu, przydaje się taka praktyka. Problem tylko w tym, że jak dla mnie doba jest stanowczo za krótka, dzieciaki, praca, dom i teraz bunia. Ciężko to wszystko czasowo ogarnąć. Jak tylko znajdę wolny czas, wezmę się też za to.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź i miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...