Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Dzwony z kościoła... yyy wroooc spod auta (szybka diagnoza)


quad4

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wiem, ze tak ciezko itp ale sprawa miewa sie tak, przy ruszaniu nie wazne czy w przod czy w tyl wystepuje metaliczne stukanie, jak dzwony.

Na pewno z miejsca kazdy powie, ze to tlumik no ale wjechalem sobie wczoraj na kanal przekopalem caly tlumik i nawet uderzajac metalowym kluczem nie ma takiego dzwieku jak wydobywa sie przy ruszaniu, zdjalem nawet obejmy tlumika i rozlaczylem tylny z przednim w amoku mega halasu dalej slychac ten stuk ... Po drodze do kolektorow nie ma nic co by moglo taki dzwiek wydawac ... Zaczalem watpic i myslec czy to aby przypadkiem nie glebszy problem?

Sprawa dzieje sie przy puszczaniu sprzegla. A brzmi to tak ;

WRZUTA - Nowe nagranie 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mieliscie juz uszkodzone podpory walu napedowego ale ja na ten wariant nie stawiam-quad nie mialby wtedy watpliwosci co jest uszkodzone skoro wibracja bylaby niestamowita i walenie w rejonie srodkowego tunelu spore.

Niestety nie moge odtworzyc nagrania z tym dzwiekiem ale jest kilka opcji szurania z dzwonieniem:

-tulejki metalowe w laczniku elastycznym skrzynia/wal

-trafiona poduszka dyferencjalu(ta z mocowaniem dyferencjalu na 1dna srube) zwlaszcza w sytuacji poluzowania tej sruby-tam po wrzuceniu jedynki i ruszeniu potrawi lupnac z takim przydzwonieniem.Zobacz pod spodem czy na podkladce tej sruby jest slad chocby 1mm swiadczacy o przesuniecu-nie powinno go tam byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym ruszaniu czy przy gwałtownym szarpnięciu? Mnie mechanik nie pocieszył (chciałem wypieprzyć wszystkie podpory itp. na nowe) mówiąc że to już może tak po prostu być... np luzy na skrzyni.

Tak, jak przejdzie to napisz co to było, ja obstawiałem podporę wału i poduszkę mostu (przy samym wrzuceniu biegu słychać czasem takie łup)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak to tak, nie zebym glupio krytykowal ale widze duzo osob chcialo pomoc chociarz pisaniem a Ty teraz niechcesz powiedziec co jest chyba ze rzeczywiscie zapomniales (ja osobisice pamietalbym o tym skoro codziennnie przy kazdym ruszaniu daje o sobie to znac) ale moze to komus na przyszlosc byc cenna informacja bez wywalania kasy w bloto jesli to jakas ******la;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...