Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Przestawiona kierownica


Tricz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od ostatniej niedzieli nagle podczas jazdy przestawiła mi się kierownica. Dodam, że nie wpadłem w jakąś dużą dziurę, zbieżność robiona jakoś miesiąc temu przy okazji wymiany amortyzatorów (sachs) wahaczy wraz z tulejami łącznikami stabilizatora, gumy stabilizatora (wszystko mayle HD).

Dodam, że auto nie ściąga, mogę puścić kierownicę i jedzie prosto.

Po ustawieniu zbieżności wszystko było OK, nagle nie jest ok

O co chodzi?

Tak mam kierownicę skrzywioną przy jeździe na wprost (jak widać nie mało)

[ATTACH=CONFIG]30902[/ATTACH]

Ma ktoś jakieś pomysły co mogło się przestawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie akcje zdarzają sie przy activ sreering ale w e46 tego systemu nie ma, musisz jechać na szarpaki sprawdzić zawieszenie, możliwe też ze są wytarte lub wyłamane zęby na maglu i przeskoczyło

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem również, że jak skręcam na maxa to dochodzę do oporu a po kilku metrach jazdy koła dokręcają się jeszcze bardziej. Później ciężko jest wydostać kierownicę z przekręcenia poza opór a koła potrafią aż trzeć o nadkola.

Moje przypuszczenia to pęknięta obudowa maglownicy - tylko, że olej nie wycieka, lub może urwane zaczepy maglownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sprawdził końcowki drążków kierowniczych boo może ktoś dał ciała i nie dokręcił śrub po robieniu zbieżności.

Ja tak miałem w E30. Gościu mi oddał za drążek i końcówkę bo końcówka zjechala po gwincie drążka i go zerwała. (Fakt że pogarowałem wtedy ;) )

Potem jeszcze raz zrobił zbieżność i przeprosił :) bmw_2(na szczecińskiej za przegladami rejestracyjnymi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Okazało się że skrzywił się drążek kierowniczy.

[ATTACH=CONFIG]30940[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30941[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30942[/ATTACH]

Drążek wymieniony, pozostaje tylko ustawić zbieżność.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...