Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Błąd " TRANS. FAILSAFE PROG"


Zgibniew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś podczas jazdy po zakręcie w prawo dodałem mocniej gazu, coś (inaczej niż zwykle) szarpnęło i wyświetlił się błąd jak w temacie. Miałem tylko któryś z wyższych biegów, bo był problem z ruszeniem. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko jest cacy. Teraz pytanie czy za ten tryb awaryjny może odpowiadać jakiś felerny czujnik, czy czeka mnie spory wydatek na regenerację skrzyni? Gdzie w Lubinie i okolicach ktoś się tym zajmuje, a może lepiej wybrać się do Wrocka z tym fantem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no ja miałem tak w e39 530d kombi z 99 roku. Przyczyną był walnięty sterownik skrzyni biegów. Jeździłem autem coś ponad dwa lata i nie było problemów. Raz wjechałem w dziurę i w tej samej chwili skrzynia przełączyła się w tryb awaryjny. Po pewnym czasie to się nasilało, aż doszło do tego, że nie było dnia, żeby się nie włączył tryb awaryjny. Wymieniłem sterownik, kupiłem używany (coś około 100zł) szybka wymiana i po problemie. Jeździłem ponad rok i ani razu się nie włączył tryb awaryjny

P.S.

Pamiętam, że INPĄ było trudno zdiagnozować problem, (wyświetlało tylko, że tryb awaryjny, ale nie wskazywało przyczyny) ale znajomy elektryk poprzeglądał instalację i powiedział, że jedyne wyjście to walnięty sterownik (no i trafił z diagnozą)

Edytowane przez Pakos
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn może być wiele, od jakiegoś czujnika do sterownika a w najgorszym wypadku skrzynia, czasami wystarczy tylko wgrać nowy soft do skrzyni i problem znika.. też teraz działam z e39 w której skrzynia jest w trybie awaryjnym a jedyny błąd to "ograniczenie prędkości", w tygodniu zrobie jej update i zobaczymy czy problem zniknie

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...