Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Ciężki rozruch na zimnym i ciepłym silniku m57 193KM


fizol2019

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post, witam wszystkich na forum :D

Niedawno kupiłem e39 z silnikiem 3.0d, moc 193km.

Wszystko działa jak nalezy, zalany olej 5w30 valvoline. silnik ma moc i jest radość z jazdy.

auto zawsze odpala, ale silnik musi zrobić 2 do 4 obrotów zanim odpali. Tak samo na rozgrzanym.

przebieg to 290 000km.

zdaję sobie sprawę że niedługo czas na drogie naprawy typu wtryski itd, jestem przygotowany na takie wydatki.

Ciekawi mnie co może być przyczyną takiego ciężkiego rozruchu nawet na rozgrzanym silniku.

Złe ciśnienie na listwie CR?

Zużyte wtryski?

Słabo działająca pompa progowa?

Słaba kompresja?

 

Akumulator nowy, pompa w baku nowa, filtr paliwa nowy, auto nie dymi, ma moc, rozrusznik kręci całkiem żwawo.

Co sprawdzić żeby dokładniej zdiagnozować przyczynę?

 

W silniku 0 błędów, sprawdzane KTSem.

 

Może mogę sprawdzić w wartościach rzeczywistych czy ciśnienia są okej, ale nie znam wartości normalnych dla zdrowego silnika

 

z góry dziękuję

Edytowane przez fizol2019
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja w zeszłym miesiącu miałem taki problem. Mój samochód gasł na zimnym silniku i nie wiedziałem jaka może być tego przyczyna. Czytałem o tym dużo w internecie i dużo pomógł mi ten wpis: https://www.ucando.pl/blog/samochod-gasnie-na-zimnym-silniku-gdzie-szukac-przyczyny/ :) Okazało się, że w moim przypadku był to wadliwy system zapłonowy. Po wymianie świec wszystko wróciło do normy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...